• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС відбулась лекція «Українська Центральна Рада як інститут українського державотворення»

Про цю важливу сторінку історії курсантам розповіла доцентка кафедри соціально-поведінкових, гуманітарних наук та економічної безпеки Ганна Сіромська. Захід приурочили до річниці створення Української Центральної Ради.

Викладачка зазначила, що початок революції в Україні пов'язаний із створенням 4 (17) березня 1917-го року Української Центральної Ради – спочатку українського представницького органу політичних, громадських, культурних та професійних організацій. Згодом, після Всеукраїнського національного конгресу, – революційного парламенту, який керував українським національним рухом.

Присутні обговорили законотворчу діяльність Української Центральної Ради, результатом якої стало ухвалення чотирьох універсалів. Зокрема 22 січня 1918-го року, в умовах російсько-більшовицької агресії, ІV Універсалом проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Саме за часів УНР у 1918-му було затверджено герб, основним елементом якого став тризуб, а також гімн – пісню Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» на музику Михайла Вербицького. Державним прапором став синьо-жовтий стяг. В останній день свого існування (29 квітня 1918-го року) Українська Центральна Рада ухвалила Конституцію УНР.

Кандидат історичних наук також розповіла про таку важливу для українського державотворення подію як проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР. Саме це об'єднало Україну на законодавчому і територіальному рівнях та стало підставою для відліку історії соборної України.

Насамкінець лекторка підсумувала, що попри свою нетривалу діяльність, Центральна Рада відіграла важливу роль в українській історії, ставши з'єднуючою ланкою у процесі державотворення. Її дії сприяли консолідації української нації та відновленню державності.

Представниця ЛьвДУВС взяла участь у засіданні спіл...
A meeting with a defender of Ukraine took place at...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.