Accessibility Tools
В експозиції зібрані видання, що описують події Революції Гідності та дев'яти років війни. Ця добірка – про відважних та сміливих українців, які боронять свою незалежність, кордони, культуру та ідентичність.
Однією з найбільш героїчних і водночас найтрагічніших операцій початку російсько-української війни є оборона Луганського аеропорту. Ці події, що досі залишаються маловідомими для більшості, описані у документальній хроніці «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту». Автори книги - Юрій Руденко, Анастасія Воронова, Сергій Глотов, Анастасія Глотова та Дмитро Путята.
Визначну роль у боротьбі України проти агресора відіграли добровольчі батальйони. Про історію їх формування в системі МВС йдеться у книзі «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну».
В експозиції також представлено чимало видань про тих, хто дарує нам мирне небо. Зокрема книга «Життя на нулі», яку створили фотограф Юрій Величко та письменниця, волонтерка Ганна Терянік.
Відвідувачі бібліотеки мають змогу прочитати першу в Україні збірку, що розповідає про історію збройного протистояння через жіночі долі. Книга «Жінка війни» написана на основі інтерв'ю з 25 жінками — парамедиками, волонтерками, журналістками та військовослужбовицями.
Останні дні зими 2022 року перевернули життя мільйонів людей з ніг на голову. О п'ятій ранку 24 лютого російські війська здійснили масовану повітряну атаку по всій території України та почали повномасштабний воєнний наступ.
Андрій Кокотюха написав про ті болючі сторінки історії у воєнно-пригодницькому трилері «Таймер війни. Довга комендантська година». А Дар'я Бура та Євгенія Подобна зібрали спогади людей про перші дні повномасштабної війни у виданні «Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення».
Також на полицях виставки можна знайти історії з міст, які були під окупацією.
Про бої на Київщині та героїзм — військових, медиків, рятувальників, бійців тероборони та містян — йдеться у книзі Євгенії Подобної «Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені». А Євген Шишацький описав власний досвід поїздки на окупований Схід задля порятунку людей. «Мандрівка до потойбіччя. Маріуполь» - сповідь водія-волонтера, що дивом залишився живим.
Ще однією важливою та болючою темою є втрата рідної домівки. Ольга Теліпська розповіла історії українок і українців, які вимушено покинули свій дім через війну у двох книгах: «Бігти Не можна Залишитися» та «Де ти? Місто, країна. Історії українців, які через війну вимушені були шукати прихистку за кордоном».
У експозиції представленні й інші видання, тому запрошуємо усіх книголюбів ознайомитися з ними.
Також ви можете переглянути віртуальну книжкову виставку «Чорним круком кружляє війна серед сотень понищених доль…» на сайті університету.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/