Accessibility Tools
Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося обговорення актуальних аспектів державотворення і правотворення в умовах війни та повоєнний час.
До заходу доєдналося понад 80 учасників – науковці, ад'юнкти, аспіранти, здобувачі вищої освіти, представники правоохоронних та правозахисних структур з різних областей України.
Привітала присутніх проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«Вкотре в об'єднаному колі однодумців маємо нагоду розглянути важливі для України чинники державотворення і правотворення. Переконана, що надалі наші наукові напрацювання матимуть рушійний вплив на відновлення і розбудову України, зокрема у правовому полі», – підкреслила Ольга Балинська.
Учасники події дискутували щодо дотримання прав людини в умовах війни та післявоєнний період.
Проаналізували також філософсько-правові й теоретико-історичні засади та галузеві проблеми державотворення.
Розпочалося засідання із виступу завідувача кафедри цивільно-правових дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ Віктора Маковія. Він розповів про соціально-економічні передумови новелізації правового регулювання договірних відносин в Україні.
Під час круглого столу також було окреслено перспективи розвитку трудових відносин у сучасних умовах євроатлантичних процесів. Цій темі приділив увагу Володимир Киян, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
Окремим предметом для обговорення стали актуальні питання інституту спрощених судових процедур у цивільному судочинстві. Їх дослідив доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Національної академії внутрішніх справ Андрій Петровський.
Присутні торкнулися й досвіду Німеччини у нормативно-правовому регулюванні забезпечення національної безпеки. Про це доповіла професорка кафедри теорії та історії держави і права факультету №1 Харківського національного університету внутрішніх справ Юлія Загуменна.
Долучилася до диспутів і співзасновниця Благодійного фонду «Легіон світла», членкиня Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної Асоціації Адвокатів України Наталя Чорновус. Дослідниця виступила із доповіддю «Правові та етичні проблеми постмортальної репродукції в умовах воєнного стану».
Серед тем нинішнього круглого столу був і захист права на здорове довкілля під час війни. Цьому приділила увагу професорка кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Волкова.
А помічник судді Восьмого апеляційного адміністративного суду Анна Баранкевич зосередилася на вдосконаленні правового регулювання спадкових відносин за часів війни.
До круглого столу також доєдналися представники Конституційного Суду України, Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Полтавського університету економіки і торгівлі, Черкаського державного університету імені Богдана Хмельницького, Херсонського факультету ОДУВС та Щецінського університету (м. Щецин, Республіка Польща).
Загалом науковці та практики поділилися якісними напрацюваннями, які допоможуть у процесах державотворення та правотворення в Україні у майбутньому.
Вже незабаром тези доповідей учасників заходу будуть розміщені в окремому електронному збірнику.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/