Accessibility Tools
Працівники кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету №3 ЛьвДУВС провели практичне заняття із загоном оперативного реагування. Курсанти відпрацьовували тактику дій поліцейських при забезпеченні публічної безпеки та порядку по охороні об'єктів і території університету.
Під час заняття присутні також проаналізували перелік ушкоджень, які можуть отримати працівники поліції під час охорони публічного порядку. Після цього завідувач кафедри тактико-спеціальної підготовки Юрій Йосипів продемонстрував, що входить до складу індивідуальної аптечки за взірцем НАТО, яку використовують Збройні Сили України та Національна поліція.
Він детально описав курсантам правила користування перев'язувальним бандажем, еластичним бинтом, турнікетом, компресом для тампонади рани, термопокривалом, плівкою-клапаном для вентиляції легень та іншими засобами.
«Турнікет повинен бути якісним, – наголосив Юрій Йосипів. – Його рекомендують накладати до півтори години. Після двох-двох з половиною годин починаються незворотні процеси, адже тканини не насичуються киснем. В клітинах накопичуються продукти розпаду, які, після зняття турнікету, розповсюджуються по всьому організму. Через це в людини можуть початися марення, піднятися температура, а у підсумку – наступити смерть».
Завідувач кафедри продемонстрував, як правильно робити тампонаду рани. Він зауважив, що всі бинти, призначені для цієї процедури, просочені гемостатичними речовинами, які допомагають призупинити потік крові. Юрій Йосипів підкреслив, що тампонувати категорично не можна на порожнистих частинах тіла.
Юнаки та дівчата дізналися, в яких випадках необхідно робити пальцеве притискання великих судин для зупинки кровотечі та почули про важливість використання одноразових рукавичок при наданні першої домедичної допомоги.
Вихованці ЛьвДУВС також побачили, як виглядає кровоспинний засіб «Celox-A Applicator».
«Це шприц, всередині якого є спеціальні гранули. Вони вводяться безпосередньо до місця кровотечі та миттєво розбухають. Таким чином відбувається зупинка крові», – пояснив Юрій Йосипів.
Насамкінець працівник вишу розвінчав міф про те, що рану від опіків потрібно змащувати кисломолочними продуктами чи кремами. Адже вони забивають пори і сприяють утворенню на поверхні шкіри шкідливих бактерій.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/