Accessibility Tools
Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл, що об'єднав науковців та практиків із різних регіонів.
Учасники говорили про актуальні питання підготовки майбутніх правоохоронців. Зокрема дискутували стосовно професійних запитів стейкхолдерів щодо розвитку компетентностей працівників Національної поліції України для ефективного забезпечення їхньої діяльності в умовах воєнного стану. Йшлося також про особливості професійно-психологічної підготовки та військово-патріотичного виховання поліцейських.
Окрім цього, розглянули перспективи розвитку освітніх програм, що реалізуються у ЛьвДУВС. Торкнулися й такого важливого питання як доброчесність у підготовці фахівців для підрозділів Нацполіції.
На початку події із вітальним словом до присутніх звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Дмитро Швець.
«Усі ті напрацювання, які сьогодні презентуватимуть учасники круглого столу, стануть важливим доповненням до освітніх програм, що реалізуються у нашому закладі вищої освіти. Це сприятиме якісній професійній підготовці майбутніх правоохоронців з урахуванням вимог сучасності», – підкреслив Дмитро Швець.
Під час заходу також виступила голова Агентства з розшуку та менеджменту активів Олена Дума. Вона розповіла про ті важливі завдання, які виконує АРМА, а також подякувала університету за плідну й тривалу співпрацю.
Привітав учасників події й начальник Управління патрульної поліції Львівщини Андрій Крутень. Він акцентував на компетентностях, які є необхідними для правоохоронців в умовах воєнного стану.
А керівник Управління поліції охорони у Львівській області Іван Гула зазначив: «Підготовка поліцейських – це комплексна і багатовимірна робота, що включає тактичну готовність, психологічну стійкість і вміння діяти в екстремальних ситуаціях».
Звернувся до присутніх і заступник начальника Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Департаменту кіберполіції НПУ Ілля Тогаєв. «Цифрова трансформація охоплює всі сфери нашого життя і кібербезпека стає важливим викликом для держави і суспільства нашої країни. Тому вкрай важливою є підготовка фахівців, які змогли б на високому рівні забезпечити захист українських громадян у цифровому просторі», - зауважив Ілля Тогаєв.
Старший менеджер проєктів компоненту «Безпека людини» Програми підтримки ОБСЄ для України Сергій Гриненко також долучився до події. Він подякував Львівському державному університету внутрішніх справ за організацію такого заходу та спільні ініціативи.
«Протягом багатьох років команда ОБСЄ розробляє та впроваджує проєкти для правоохоронної системи України із фокусом на вдосконалення підготовки поліцейських. Щиро віримо, що інвестиція в людський капітал – це найефективніша відповідь на сучасні загрози, саме тому більшість наших проєктів включає освітню складову», – наголосив Сергій Гриненко.
Модерували дискусію декан факультету №1 Руслан Шехавцов та завідувачка відділення практичного навчання вишу Олександра Захарова.
Під час круглого столу розглянули професійні компетентності, які мають мати слідчі Національної поліції у сучасних умовах.
Учасники поділилися думками щодо формування ключових умінь та навичок працівників оперативних підрозділів у сфері протидії торгівлі людьми.
Крім того, йшлося про виявлення та документування кримінальних правопорушень проти власності в умовах воєнного стану. Також дискутували про роль кримінального аналізу в практичній діяльності органів Національної поліції.
Говорили й про правові засади використання OSINT-технологій в правоохоронній діяльності.
Окрім цього, розглянули алгоритм дій працівників поліції та правила безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних пристроїв.
Торкнулися також теми дотримання дисципліни і законності поліцейськими.
Виступи стосувалися й питання підготовки кадрів для підрозділів патрульної поліції щодо протидії злочинності.
Спікери презентували власні напрацювання щодо особливостей психологічного супроводу випускників закладів вищої освіти системи МВС під час процесу адаптації.
А ще - учасники обмінювалися досвідом щодо особливостей професійно-психологічної підготовки курсантів відомчих вишів в умовах воєнного часу.
Круглий стіл став майданчиком для обговорення сучасного стану й перспектив співпраці громадських організацій та Нацполіції.
Учасники дослідили проблемні аспекти формування компетентностей у майбутніх слідчих, а також перспективи розвитку освітньо-професійних програм «Правоохоронна діяльність» і «Правоохоронні інформаційні системи».
Дискутували й щодо наукового контента підготовки фахівців на освітньо-науковій програмі.
Під час круглого столу обговорили таку важливу тему як безбар'єрність, зокрема йшлося про толерантну комунікацію.
Також розглянули питання гендерної чутливості як ключової компетентності сучасного поліцейського.
До круглого столу доєдналися представники різних підрозділів поліції з Львівщини, Івано-Франківщини, Рівненщини, Волині й Херсонщини, органів місцевого самоврядування, громадських та міжнародних організацій.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/