Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС обговорили перспективи розвитку кримінальної юстиції в Україні

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Кримінальна юстиція в Україні: реалії та перспективи». Організатор події – кафедра кримінально-правових дисциплін Інституту права. До заходу, який проходив в онлайн-форматі, долучилися науковці, судді та прокурори з різних куточків України.

З вітальним словом перед учасниками наукової події виступила проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Круглий стіл покликаний зібрати однодумців та всебічно обговорити нагальні проблеми. Адже кримінальна юстиція України зіткнулася з тими реаліями, яких би хотіла уникнути, мабуть, кожна цивілізована держава, – кваліфікацією та розслідуванням воєнних злочинів. Наше з вами завдання – провести якісний аналіз ситуації, подискутувати та напрацювати ефективні рішення», - наголосила Ольга Балинська.

Вступне слово також мав директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький. Він зауважив: «Кримінальна юстиція перебудовується під нові умови та виклики. Водночас вона повинна орієнтуватися на міжнародні та європейські стандарти, аби забезпечити дотримання прав і свобод усіх учасників кримінально-правових відносин».

Модерували захід представниці кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права доцентка Наталія Лащук та професорка Ірина Гловюк.

Перша дискусійна панель розпочалась із обговорення кримінального права на сучасному етапі розвитку української державності. Науковці та практики торкнулися реалій і перспектив гендерного мейнстримінгу у сфері кримінальної юстиції.

Розпочав дискусію Юрій Баулін, професор кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Тема його доповіді – «Відповіді проєкту КК на кримінально-правові виклики воєнного стану в Україні». Продовжив його колега Юрій Пономаренко, завідувач кафедри кримінального права цього ж університету. Він описав виклики, які постали перед кримінальним правом України у зв'язку з набуттям статусу кандидата на вступ до ЄС.

Наступним доповідачем був Вячеслав Туляков, професор кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія». Він розповів про субсидіарність криміналізації у європейському праві.

Лариса Брич, професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС, виступила із темою «NIB SUB SOLE NOVUM: «Не убий!».

Завершила першу частину круглого столу Лілія Тімофєєва, доцентка кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія», із доповіддю про жорстоке поводження з тваринами в контексті євроінтеграції.

Під час другої дискусійної панелі виступи учасників стосувалися новітніх змін у кримінальному процесі, застосування стандартів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у кримінальних провадженнях.

Перед учасниками круглого столу виступили судді Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко та Олексій Кравчук. Перша доповідачка описала дві системи зміни і скасування запобіжного заходу в умовах війни. А Олексій Кравчук пояснив нюанси проведення відеоконференції з власних технічних засобів у кримінальному судочинстві під час воєнного стану.

Наступною спікеркою була Тетяна Фоміна, доцентка кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства Харківського національного університету внутрішніх справ. Її виступ стосувався статті 201-1 КПК України як новели кримінального провадження.

Професор кафедри кримінально-правових дисциплін Криворізького навчально-наукового інституту Донецького державного університету внутрішніх справ Тимур Лоскутов розповів присутнім про місце та роль європейських стандартів забезпечення прав і свобод людини у кримінальному процесі України.

Далі виступив Микола Пашковський, науковий співробітник відділу дослідження проблем кримінального процесу та судоустрою Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса Національної академії правових наук України. Він торкнувся проблемних питань регламентації співробітництва з Міжнародним кримінальним судом в КПК України.

Завершився захід виступом Олега Щиголя, аспіранта кафедри кримінального процесу та криміналістики Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Тема його доповіді – «Трансформація гарантій прав потерпілого під час воєнного стану: праксеологічний аспект».

За результатами круглого столу буде сформовано відповідну резолюцію, до якої увійдуть ідеї та пропозиції учасників заходу, а також видано збірник тез виступів. 

В університеті відбулися захисти дисертацій на здо...
Курсанти дізналися про особливості роботи експерті...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.