• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

У ЛьвДУВС обговорили актуальні проблеми українського суспільства в умовах війни

Сьогодні на базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася друга тематична дискусія у рамках науково-практичної конференції «Війна в Україні: зроблені висновки та незасвоєні уроки».

Засідання проходило за вектором – «Українське суспільство в умовах воєнного стану».

На відкритті заходу до учасників звернувся перший проректор ЛьвДУВС Тарас Созанський.

«Дякую усім, хто підтримав нашу ініціативу та долучився до організації нинішнього заходу! Слід відзначити, що завдання науковців сьогодні – передбачити суспільні проблеми та вказати, як уникнути безпекових загроз і встояти перед труднощами, що їх спричинила війна. Тож бажаю гарної та плідної розмови й ухвалення ґрунтовної резолюції!» – наголосив Тарас Созанський.

До привітань долучився також директор Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Олександр Тарасенко.

«В умовах воєнного стану перед органами державної влади, місцевого самоврядування та й цілим українським суспільством постали численні виклики. Збройна агресія росії спровокувала вимушену міграцію, перенавантаження ресурсів громад, появу нових осередків злочинності. Аби дати відсіч усім цим явищам, потрібні комплексні зусилля. Важливо приділяти увагу зокрема соціальній роботі із внутрішньо переміщеними особами, захистові прав дітей та реінтеграції учасників бойових дій. Ми маємо зважати на політико-правові, соціально-економічні, ментально-психологічні проблеми суспільства й допомагати у їхньому розв'язанні вчасно та системно», – зауважив Олександр Тарасенко.

Проректор Академії поліції у м. Щитно (Республіка Польща) Анджей Желінські зазначив: «Напередодні другої річниці повномасштабної війни росії проти України проведення такої дискусії є дуже актуальним. Увесь світ вкотре переконується у силі й незламності українського народу, що стоїть на захисті демократії та європейських цінностей. Ми готові всебічно підтримувати вас у цьому!».

Модерувала обговорення проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська.

Першою представила своє дослідження заступник директора Департаменту комунікації МВС України Вікторія Пивоварова, приділивши увагу протидії ворожим інформаційно-психологічним операціям.

Наступним був виступ доцента кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», знаного в Україні політолога Євгена Магди. Тема його дослідження – «Російсько-українська війна: 700 днів викликів та випробувань».

Поділився науковими напрацюваннями також начальник гуманітарного інституту Національного університету оборони Василь Осьодло. Спікер окреслив проблему психології та війни в історичному вимірі.

Доєднався до диспутів і директор громадської організації «Альянс етичної підтримки» (Великобританія) Дейвід Льюїс. У його доповіді йшлося про дилему між повагою до людського життя та стратегічними потребами війни.

Крім того, було акцентовано на забезпеченні захисту прав дітей в умовах воєнного стану. Цього питанню приділив увагу голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик.

Дискусія стосувалася і психологічної реабілітації людей, постраждалих через війну. Цієї теми торкнувся керівник напряму психологічної реабілітації Національного реабілітаційного центру «НЕЗЛАМНІ» Олег Березюк.

Було також проаналізовано основні напрями удосконалення діяльності державних та громадських організацій України із соціальної реабілітації учасників бойових дій та членів їхніх родин. Про це розповіла завідувачка кафедри теорії та історії держави і права ДДУВС Валентина Боняк.

Йшлося і про демографічні наслідки військової агресії росії проти України. Над відповідним дослідженням працювала професорка кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Зінаїда Смутчак.

Окремо присутні зосередили увагу на участі недержавного сектору у забезпеченні національної безпеки в умовах війни. Цьому присвятив виступ головний науковий співробітник Інституту інформації, безпеки і права НАПрН України, координатора проєктів у сфері національної безпеки ГО «Safe Ukraine 2030» Сергій Кудінов.

Крім того, було окреслено діяльність іноземних громадських організацій на деокупованих територіях України. Висвітлив це питання керівник громадської організації «Team for Ukraine» (Чеська Республіка) Петр Пойман.

Наступним до слова запросили завідувача кафедри соціальних і гуманітарних дисциплін Національного університету цивільного захисту України Михайла Харламова. Спікер ознайомив присутніх з особливостями соціальної роботи із внутрішньо переміщеними особами (на прикладі цивільних працівників НУЦЗ України).

Науковці та практики визначили роль Національної поліції України у російсько-українській війні. Дослідив це важливе питання проректор ХНУВС Валерій Середа.

Окремо присутні дискутували щодо злочинної «глорифікації» військових країни-агресора в Криму як безпекової загрози для деокупованих територій. Присвятив цьому свою наукову роботу доцент кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ДДУВС Андрій Чвалюк.

Специфіку діяльності дипломатичних установ в умовах воєнного стану описав аташе з поліцейського співробітництва Посольства Італії в Україні Массіміліано Скарафіле.

Доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Оксана Броневицька презентувала тему «Білорусь та її роль у російсько-українській війні».

А духовно-моральні аспекти війни в Україні окреслив доцент кафедри філософії та педагогіки Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького Олег Огірко.

Відзначимо, що загалом до роботи конференції цього разу долучилися понад 230 науковців та практиків із 75-ти українських та закордонних установ та організацій.

За підсумками заходу було ухвалено відповідну резолюцію з рекомендаціями щодо розв'язання актуальних проблем кримінального законодавства у сфері розслідування й документування воєнних злочинів, а також боротьби із суспільними загрозами, що виникли унаслідок збройної агресії ворога.

Усі учасники наукової події були єдиними у переконанні, що все буде Україна!

Курсанти ЛьвДУВС відвідали тематичне заняття «Війн...
Курсанти дізналися про особливості викриття незако...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.