Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Співпраця заради захисту культурної спадщини: у ЛьвДУВС відбулася зустріч з представниками КМЄС

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася робоча зустріч керівництва закладу освіти з представниками Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.  

Захід був присвячений важливій темі – розслідуванню міжнародних злочинів проти об'єктів культурної спадщини в умовах війни.

У зустрічі взяли участь ректор ЛьвДУВС Дмитро Швець, декан факультету №1 Ігор Федчак, завідувачка лабораторії OSINT-досліджень Ірина Ревак, керівник відділення міжнародної співпраці Василь Франчук, завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики Андрій Хитра, а також радник з питань злочинів проти культурної спадщини КМЄС Ян Брандерхост (Королівство Нідерландів) та експерт Місії Олексій Нехорошев.

Під час заходу сторони обговорили виклики, пов'язані з виявленням, фіксацією та документуванням злочинів проти культурної спадщини, зокрема в умовах збройної агресії росії. Також порушувалися питання посилення спроможностей українських правоохоронних органів щодо протидії цим злочинам.

Ректор вишу Дмитро Швець підкреслив, що системна співпраця з КМЄС уже дала позитивні результати.

«Результатами нашого партнерства з Місією є розвиток в освітній та науковій сферах, покращення матеріально-технічної бази. Це також співпраця щодо підготовки здобувачів освіти в умовах воєнного стану – з акцентом на тактичну медицину, вогневу підготовку, управління безпілотниками», – сказав Дмитро Швець.

Ян Брандерхост, який уже вдруге відвідує Україну як експерт КМЄС, поділився власним досвідом.

«Я працював у поліції з 1978 року, займався розслідуванням міжнародних злочинів у Нідерландах – від торгівлі людьми до наркотрафіку. Під час пандемії став займатися розслідуванням злочинів проти культурної спадщини. У нашій країні це – шахрайство, підробки, викрадення творів мистецтва. Новий тип злочину – артнепінг, коли викрадені твори використовуються для шантажу чи зниження покарання», – розповів експерт КМЄС.

Він зазначив, що в умовах війни в Україні подібні злочини можуть набувати іншого – стратегічного характеру. Міжнародна спільнота активно досліджує це питання, зокрема через проєкти «Пандора» та «Артеміс».

«Пандора» – це кіберпатрулювання, тобто робота із кіберресурсами. У межах цього проєкту ми запрошуємо 10-15 осіб з різних країн ЄС, вони приїжджають на тиждень в Гаагу, де проводиться спільне кіберпатрулювання. Наступна зустріч відбудеться у жовтні цього року і буде присвячена вкраденим цінностям з України. Наступний проєкт «Артеміс». У місті Мастрихт, де відбувається найбільший у світі аукціон, перед яким правоохоронці перевіряють усі твори мистецтва, які будуть там представлені», – підкреслив Ян Брандерхост.  

На завершення зустрічі учасники наголосили на важливості проведення спільних тренінгів, обміну досвідом і подальшій співпраці між правоохоронцями України та міжнародними партнерами.

Довідка:

КМЄС (Консультативна місія Європейського Союзу) – це цивільна місія, що діє в Україні з 2014 року. Її мета – підтримка реформ у секторі цивільної безпеки (Національна поліція, прокуратура, суди тощо) відповідно до стандартів ЄС. Місія надає стратегічні поради, проводить навчання та зміцнює спроможності правоохоронних органів, зокрема у сферах правосуддя, боротьби з корупцією та розслідування воєнних злочинів. У 2024 році мандат КМЄС було продовжено до 2027 року.

ОНЛАЙН-СТАЖУВАННЯ «Сучасна дидактика. Сучасний ун...
Дружня підтримка: незламні захисники побували на т...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.