Радник КМЄС розповів курсантам про особливості розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся практичний семінар щодо розслідування злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми. Спікером заходу став радник-тренер із кримінальних розслідувань Регіонального представництва Консультативної місії ЄС у Львові Юкка Ларкіо. Він розповів курсантам випускних курсів факультетів №1 і №2 про особливості кваліфікації та розслідування таких злочинів.

Основну увагу фахівець приділив формам сучасного рабства, особливостям законодавства у цій сфері та критеріям, за якими можна визначити метод і форму скоєння такого злочину. «Найбільш уразливими до потрапляння у рабство є люди, які перебувають у скрутній фінансовій ситуації. Злочинець, який займається торгівлею людьми, зв'язується із такою особою і шляхом обману вербує її на роботу. Пізніше подібне працевлаштування виявляється формою примусової праці або сексуальної експлуатації», – пояснив здобувачам Юкка Ларкіо.

Представник КМЄС також зазначив, що жертви торгівлі людьми часто контролюються злочинцями фізично – у більшості випадків зловмисники відбирають у людини документи, що підтверджують особу та обмежують переміщення. Крім того, вони домінують над своїми жертвами психологічно й погрожують їм розправою у разі непослуху чи втечі.

Наприкінці події курсанти мали нагоду задати тренеру питання та отримати на них вичерпні відповіді. Юкка Ларкіо також побажав здобувачам успіхів у навчанні й професійній діяльності. Варто зазначити, що захід було організовано за сприяння відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.

У ЛьвДУВС відбулося засідання юних науковців вишу
Представник ЛьвДУВС провів профорієнтацію на Івано...