Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Представники КМЄС розповіли курсантам про особливості проведення допитів неповнолітніх

Курсанти ЛьвДУВС взяли участь у практичному семінарі від Консультативної місії Європейського Союзу під назвою «Правосуддя, дружнє до дітей: визначення проблем та пропозицій щодо найкращих інтересів дитини під час проведення допитів неповнолітніх». Захід проводили радники-тренери із кримінальних розслідувань Фінляндії Кріста Гранрот та Юкка Ларкіо.

Представники Місії розповіли вихованцям вишу, як працюють поліцейські Фінляндії під час допиту неповнолітніх, пояснили особливості сприйняття інформації дітьми. Крім цього, тренери-радники описали проєкти «Зелена кімната» та «Дім дитини», в яких проводиться інтерв'ювання.

Перед початком заняття завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Олександра Захарова відзначила, що діти мають свою специфіку, яка пов'язана із їхнім віком та інтелектуальним й емоційним розвитком.

«Все це впливає на сприйняття кримінального порушення. Для отримання доказової інформації необхідно дотримуватися тактичних особливостей проведення допиту неповнолітньої особи та забезпечувати всі гарантії і стандарти прав людини», - наголосила вона.

Кріста Гранрот відзначила, що існує так званий протокол Національного інституту здоров'я дитини та розвитку людини (NICHD) в розслідуванні сексуальних злочинів щодо дітей.

«У методичних рекомендаціях цього документу детально розписано необхідний інструментарій, який враховує найкращі міжнародні та національні практики у сфері захисту та безпеки дитини, що стала жертвою та свідком у кримінальному провадженні, і також вчинила злочин», - зауважила тренерка-радниця.

Представниця Місії підкреслила, що під час допиту інтереси дитини мають бути завжди в пріоритеті, незважаючи на те, чи стала вона жертвою у злочині, свідком чи правопорушником.

«В Україні допит дитини проводиться в поліції, прокуратурі, суді та інших установах. І це не є добре, тому що неповнолітню особу потрібно інтерв'ювати лише раз і лише в одному місці, – переконана Кріста Гранрот. – Це опитування потрібно записати на відео, щоб потім інші учасники процесу змогли його використати, аби уникнути повторної травматизації дитини».

Експертка розказала присутнім, що у Фінляндії під час допиту дитини присутній лише слідчий. Але в іншій кімнаті за цим процесом можуть спостерігають батьки та соціальний працівник.

«Ви повинні дуже уважно чути, що вам говорить дитина, а також задавати питання високої якості, щоб отримати вичерпні відповіді. Адже буває так, що через кілька років запис цього інтерв'ю може знадобитися в суді», - додала представниця КМЄС.

Під час практичного семінару фахівці Місії також описали здобувачам особливості розслідування злочинів, пов'язаних із сексуальним насильством дітей у мережі Інтернет, а також зловживанням наркотичних речовин.

Відзначимо, що ініціатором заходу виступило відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС. 

Практична працівниця розповіла курсантам про особл...
Професорка ЛьвДУВС Зінаїда Живко стала учасницею Ф...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.