Accessibility Tools
Тренінг з домедичної допомоги для працівників та здобувачів університету провели досвідчені інструктори Львівського медичного фахового коледжу післядипломної освіти.
Впродовж заходу присутніх навчали правильно розпізнавати вид поранення, зупиняти кровотечу, користуватися турнікетами та джгутами, а також проводити серцево-легеневу реанімацію й відновлювати прохідність дихальних шляхів.
Директорка медичної установи Леся Вовк відзначила, що за час повномасштабної війни команда викладачів провела понад 100 тренінгів та навчила близько 7000 цивільного населення.
«Кожна людина повинна володіти базовими навичками з надання домедичної допомоги. У житті трапляються різні ситуації. До прикладу, пожежі, дорожньо-транспортні пригоди. А зараз, в час війни, це особливо актуально та важливо», - наголосила Леся Вовк.
Захід відбувався у два етапи. Перша – теоретична частина. А під час другої - учасники тренінгу відпрацьовували здобуті знання на практиці.
Кожен з присутніх мав можливість відтворити класичний алгоритм надання допомоги потерпілим. Насамперед, слід було оцінити, чи місце події є безпечним, перевірити, чи постраждала людина при свідомості, використовуючи принцип «Бачу. Чую. Відчуваю». Учасники тренінгу також відпрацьовували серцево-легеневу реанімацію на спеціальних манекенах.
Безперечно, це був дуже продуктивний та корисний тренінг.Кожен з присутніх почерпнув для себе багато нового.
Своїми враженнями від заходу поділилася Людмила Андрушко, фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи.
«Зізнаюсь чесно, я не очікувала, що цей тренінг буде настільки результативний. Мабуть, в кожної людини є така омана: коли вона бачить якісь прості речі, то вважає, що через декілька хвилин може все правильно відтворити. Але коли ми почали практичну частину заняття, зрозуміли, що це насправді далеко непросто. Ми робили різні помилки і десь з третього разу виходило краще. Такі навчання потрібно популяризувати в кожному закладі освіти», - переконана Людмила Андрушко.
Кароліна Гапчич, студентка Інституту управління, психології та безпеки, вважає, що важливість тренінгів із домедичної допомоги в умовах воєнного часу важко переоцінити.
«Кожен повинен вміти надавати домедичну допомогу. І саме на таких тренінгах можна отримати необхідні знання та навички», - відзначає дівчина.
Роман Мота, фахівець з бронювання відділу кадрового забезпечення, прийшов на цей захід уже володіючи певними медичними знаннями, але, попри це, дізнався чимало нового.
«Такі навчання потрібно робити двічі на рік для актуалізації знань. Адже людина має властивість забувати те, що вона не практикує постійно. У кризових ситуаціях ми часто розгублюємося. Тому важливо довести наші навики до автоматизму», - вважає Роман Мота.
Ольга Марченко, доцентка кафедри менеджменту, зізналася, що вперше побувала на тренінгу з домедичної допомоги.
«Я настільки надихнулася цим заняттям, що захотіла пройти додатковий курс. За дві години можна багато дізнатися. Але, щоб остаточно закріпити знання, потрібно значно більше практики. Хочу бути впевнена, що в потрібну хвилину я дійсно зможу комусь допомогти», - наголошує Ольга Марченко.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/