Accessibility Tools
Захід проходив за ініціативи Департаменту міграційної поліції та Програми підтримки ОБСЄ для України.
Його учасниками стали оперативники МІПОЛу, слідчі та прокурори.
Тренінг у форматі хакатону тривав упродовж п'яти днів на базі Львівського державного університету внутрішніх справ.
Завдяки інтенсиву правоохоронці отримали нові знання й навички у сфері розслідування випадків сексуальної експлуатації дітей в онлайн-просторі.
Спікерами заходу виступили представники провідних ІТ-компаній та сервісу YouControl.
Під час хакатону учасників поділили на команди, до складу кожної з яких увійшли оперативники міграційної поліції, слідчий та прокурор. Правоохоронці разом виконували практичні кейси й шукали інформацію про осіб, які можуть бути причетними до сексуальної експлуатації дітей у віртуальному просторі.
Кожна з команд успішно впоралася із цим завдання. Навіть більше — їм вдалося віднайти дані про реальні злочини, а відповідні матеріали стануть основою кримінальних проваджень.
Після завершення навчання усі учасники отримали сертифікати від організаторів. Їх вручили заступник Голови Національної поліції — начальник кримінальної поліції, генерал поліції третього рангу Андрій Нєбитов та старший менеджер проєктів компоненту "Безпека людини" програми підтримки ОБСЄ для України Сергій Гриненко.
"Під час навчання ви опанували інноваційні кібертехнології для захисту дітей в онлайн-просторі. Це перший такий поглиблений тренінг та практичний захід для поліції. Тож за ці кілька днів поліцейські вдосконалили важливі аспекти цифрових розслідувань - OSINT, блокчейн-розвідка, отримання доказів з даркнету, використання інструментів ШІ. Також напрацювали алгоритм взаємодії на всіх етапах процесуальних дій – аби кіберзлочинці обов'язково постали перед судом. Набуті технічні навички допоможуть поліцейським убезпечити дітей в інтернеті", - наголосив заступник Голови Нацполіції Андрій Нєбитов.
Перший проректор ЛьвДУВС Руслан Строцький зазначив, що для університету велика честь стати місцем проведення такого змістовного та практико-орієнтованого заходу.
"Переконаний, що наша співпраця матиме продовження у нових, цікавих проєктах у сфері протидії торгівлі людьми й інших пріоритетних напрямах", - наголосив Руслан Строцький.
Старший менеджер проєктів компоненту "Безпека людини" програми підтримки ОБСЄ для України Сергій Гриненко акцентував, що тематика хакатону є вкрай актуальною.
"Щодня тисячі дітей у світі зазнають випадків сексуального насильства і дедалі частіше це відбувається в онлайн-сфері. За даними Національного центру з питань зниклих і експлуатованих дітей, протягом року до них надходить понад 36 мільйонів звітів про такі випадки. Злочинці активно використовують технології на свою користь. Втім, завдяки сучасним інструментам, які були надані нашими партнерами, правоохоронці отримали нові можливості для того, аби відстежувати таких осіб і притягувати їх до відповідальності", - повідомив Сергій Гриненко.
Слід зазначити, що тренінг-хакатон було проведено у межах спільного проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/