Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Майстер-класи та новітні терапії: науковці та практики обговорили, як зберегти ментальне здоров’я в умовах війни

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар (майстер-клас) з міжнародною участю на тему «Психічне здоров'я особистості у кризовому суспільстві».  

Захід організував Навчально-науковий інститут управління, психології та безпеки. До дискусії доєдналися провідні українські та міжнародні фахівці у сфері ментального здоров'я та психологічної підтримки.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор ЛьвДУВС, полковник поліції Дмитро Швець.

«Сьогодні ми зібралися тут, щоб обговорити прикладні аспекти збереження психічного здоров'я в умовах безпрецедентних випробувань, спричинених повномасштабною війною, розв'язаною російською федерацією проти України. Наслідки цієї жорстокої агресії вже зараз глибоко проникають у всі сфери життя нашого суспільства, породжуючи численні проблеми, пов'язані, зокрема з психічним добробутом громадян. Серед них – болючі втрати близьких людей, руйнування домівок, вимушені внутрішні переміщення та масова міграція за кордон, що призводить до складних процесів адаптації в нових соціокультурних умовах. Не менш гострими є проблеми втрати роботи та життєвих перспектив, а також поширення тривожних розладів і посттравматичного стресового розладу. До цього переліку додаються значні соціально-економічні труднощі, невизначеність майбутнього, зневіра, які також негативно позначаються на психологічному стані людей», – підкреслив Дмитро Швець.

Перший проректор університету Руслан Строцький зазначив, що останнім часом спостерігається зростання популярності професії психолога серед абітурієнтів.

«Фахівці у цій сфері є вкрай затребуваними в роботі з постраждалими від насильства, ветеранами війни та їхніми рідними. Вже зараз є необхідність збільшення кількості кваліфікованих психологів-практиків, які можуть ефективно допомагати різним категоріям громадян», – наголосив Руслан Строцький.  

Начальник Управління психологічного забезпечення МВС України полковник поліції Андрій Костюк акцентував на важливості поєднання наукової та практичної складових.

«Наші щоденні виклики, з якими зіштовхується особовий склад, вимагають не лише високого рівня професійної підготовки, а й глибокої внутрішньої витривалості, яка потребує формування, розвитку і підтримки через системну та цілеспрямовану роботу психологів, яка змінилася і до неї додалися нові напрями, зокрема робота з бойовими травмами, втратою, ПТСР, супровід родин, що пережили трагедії. Це вимагає не лише професійної компетенції від нас, а й гнучкості, готовності до нових викликів, обміну досвідом і впровадження сучасних методів», – зауважив Андрій Костюк.

Начальниця відділу психологічного забезпечення Управління соціально-психологічної роботи Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України, полковник поліції Ірина Гурська розповіла про пілотний проєкт надання психологічної допомоги із залученням кінологічних підрозділів.

«Будь-який інструмент, який допомагає постраждалим працівникам поліції впоратися з негативними наслідками війни, безумовно, слід розвивати і надалі. Крім того, на перший план виходять слідчі підрозділи, які працюють із розслідуванням військових злочинів. Йдеться і про абсолютно нелюдські вчинки противника проти мирного населення України та полонених. Тому ми стикаємося з таким викликом як психологічний супровід та підтримка слідчих, оскільки вони постійно занурені у досить складний професійний матеріал», – резюмувала Ірина Гурська.

Програма заходу включала майстер-класи з використання арттерапії, каністерапії, КІМ-терапії, сократівського діалогу. Зокрема йшлося про практичні заняття щодо профілактики психологічної травматизації серед військових, ВПО та молоді. Обговорили й ризики маніпуляцій і вербування дітей у соцмережах. Крім цього, розглянули психологічні онлайн-інструменти для підвищення резильєнтності.

Модерувала захід заступниця директора навчально-наукового інституту Зоряна Кісіль.

Серед спікерів події – професорка Моніка Аламдар-Німан із Німеччини, каністерапевтка Олександра Береговенко (Львів), професорка Наталія Мілорадова (Харків), психологиня Людмила Підлипна (Івано-Франківськ), а також інші знані українські експерти.

До семінару доєдналися понад 170 учасників, зокрема практичні психологи, соціальні працівники, освітяни, представники сектору безпеки та оборони, студенти, курсанти й дослідники.

На базі ЛьвДУВС відбувся тренінг з основ антикоруп...
Викладачі ЛьвДУВС провели заняття з плавання для в...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.