Accessibility Tools
Масштабний науково-практичний захід об'єднав представників Департаменту освіти, науки та спорту Міністерства внутрішніх справ України та відомчих закладів вищої освіти системи МВС.
Його учасниками стали науковці та практики Львівського, Одеського та Дніпровського державних університетів внутрішніх справ, Національної академії внутрішніх справ і Харківського національного університету внутрішніх справ.
Конференція відбулася на базі ОДУВС.
На початку заходу вітальні слова виголосили зокрема заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС – начальник управління організації наукової діяльності та інновацій Едуард Кісілюк, начальник Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко, а також ректор ОДУВС Дмитро Швець.
Під час дискусійних панелей дослідницька спільнота розглянула виміри захисту прав дитини в умовах збройної агресії ворога, а також окреслила види відповідальності за їхнє порушення у різних контекстах.
У Львівському державному університеті внутрішніх справ було проведено секційне засідання «Правові засоби захисту прав і свобод дитини в Україні».
Модерувала обговорення проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«З початком повномасштабної війни проблема захисту прав і свобод дітей значно загострилася та набула особливого змісту. Природні права неповнолітніх на життя, освіту та безпеку опинилися під загрозою. Діти є вразливою категорією населення, тож потребують підтримки та заступництва від усієї громадськості», – наголосила Ольга Балинська.
Долучився до заходу також представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний.
«Наразі триває активна співпраця Омбудсмена України з міжнародними партнерами задля повернення дітей, незаконно депортованих на територію росії. Ми робитимемо усе можливе, аби вони знову побачили рідний дім та отримали належний захист. Дякую організаторам заходу за окрему увагу до цього питання!» – відзначив Тарас Подвірний.
Учасники конференції дискутували щодо отримання та реалізації правового статусу «дитина, яка постраждала від війни».
Крім того, визначили особливості роботи з дітьми, які перебувають на обліку дільничних офіцерів поліції.
Йшлося і про дотримання прав людини під час затримання малолітніх чи неповнолітніх осіб, підозрюваних у вчиненні кримінального правопорушення.
Було окреслено й проблему захисту прав дитини у кіберпросторі.
Присутні приділили увагу кваліфікації злочинів, вчинених щодо дітей під час війни, й окремо розглянули особливості поводження із неповнолітніми у місцях несвободи.
Насамкінець зустрічі науковці та практики проаналізували роль підрозділів Національної поліції як суб'єктів виявлення та захисту дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Серед учасників секційного засідання у ЛьвДУВС - представники Національної соціальної сервісної служби України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області, Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, ізолятора тимчасового тримання № 2 ГУ НП у Львівській області, сектору організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб ГУ НП у Львівській області, відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності поліції Львівщини, сектору ювенальної превенції Львівського районного управління поліції № 2 та Львівського національного університету природокористування.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/