• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

ЛьвДУВС виступив ініціатором та організатором Міжнародної конференції щодо протидії торгівлі людьми та незаконній міграції

Сьогодні на базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Державна політика щодо протидії торгівлі людьми і незаконній міграції: Україна та світ».

Масштабну подію університет організував спільно із Міністерством внутрішніх справ України та Консультативною місією Європейського Союзу.

До заходу долучилися представники українських та іноземних установ. Він об'єднав зусилля органів влади та правопорядку, науковців, практиків, громадських діячів, суддів, адвокатів та інших зацікавлених осіб.

Свої доповіді презентували працівники Департаменту освіти, науки та спорту МВС України, Національної соціальної сервісної служби, Департаменту міграційної поліції (у складі кримінальної поліції) Національної поліції України, Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області, Директорату з питань цифрового розвитку та соціальних послуг Міністерства соціальної політики України, Департаменту соціального захисту Львівської обласної військової адміністрації, Управління міграційної поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, Державної прикордонної служби, Львівської обласної прокуратури, а також Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, Галицького районного суду м. Львова, громадських організацій «Центр «Жіночі перспективи»», «Чистий Аркуш» та громадської спілки «А21 Україна».

Серед закордонних установ, які приєдналися до конференції, – Міжнародна організація з міграції, Консультативна місія ЄС, Вища школа поліції в місті Щитно (Республіка Польща), Організація з безпеки і співробітництва в Європі, Лондонський коледж поліції, Директорат – Румунія, Молдова та Україна – «Операція підземна залізниця» (США), Національна поліція Великобританії і Торунський університет імені Миколи Коперника (Республіка Польща).

Захід розпочався із вітальної промови ректора Львівського державного університету внутрішніх справ Романа Благути.

«Сьогодні нас вкотре об'єднало питання ефективної протидії торгівлі людьми та незаконній міграції у світі та Україні. Сучасна війна, руйнації, вимушені міграції загострили ризики цих злочинів. Прикро, але понад 80 відсотків громадян вважають, що їм такі ситуації не загрожують. І це попри масштабну інформаційну кампанію, реалізовану центральними органами влади, громадськими організаціями та закладами вищої освіти системи МВС. Нині актуальність теми нашої конференції потребує нового переосмислення. Певен, що вона буде корисною та цікавою», – відзначив очільник вишу.

Наступним виступив заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України Едуард Кісілюк.

«Завдяки нинішньому науково-практичному заходу ми маємо нагоду обговорити шляхи запобігання одному із найпоширеніших видів організованої злочинності – торгівлі людьми. Зараз, попри активні бойові дії, Україна розширює шляхи порятунку своїх громадян, ініціюючи створення міжнародних комісій, повертає додому вимушено депортованих осіб та активно співпрацює із закордонними організаціями», – наголосив спікер.

Далі до присутніх звернувся т.в.о. заступника начальника Департаменту міграційної поліції (у складі кримінальної поліції) Національної поліції України Юрій Ганущак. Він розповів про основні напрями діяльності Департаменту у боротьбі з торгівлею людьми та нелегальною міграцією. Крім того, зауважив, що потрапити до тенет трафікерів досить легко, тому громадяни мають бути максимально поінформованими про механізми убезпечення і захисту від сучасного рабства.

До відкриття конференції доєднався також Маркус Ролофс, в.о. голови Регіонального представництва Консультативної місії ЄС у Львові.

«Зараз українці страждають від воєнних впливів, руйнувань, погіршення стану економіки, багато хто вимушено переїздить на інші території. Отже, досі існує загроза потрапити у ситуації торгівлі людьми. Ми спостерігали їх раніше в інших країнах світу і маємо непохитно продовжувати протидіяти. Ця відповідальна справа покладена не лише на органи кримінальної юстиції, але й на правоохоронців, прокурорів, прикордонників, суддів та представників виконавчої влади. Тішить, що цій проблемі надають дедалі більшого розголосу», – зазначив Маркус Ролофс.

Голова Національної соціальної сервісної служби України Василь Луцик висловився наступним. Він окреслив механізм присвоєння особі статусу жертви торгівлі людьми та зосередив увагу на проблематиці цієї процедури.

«Ми працюємо над тим, аби процес надання такого статусу відбувався в онлайн-форматі. Крім того, робимо все, аби постраждалі отримали право на вторинну безоплатну правову допомогу», – підкреслив фахівець.

До учасників звернулася також координаторка проєктів у сфері «Безпека людини» Організації з безпеки і співробітництва в Європі Лілія Грудко.

«Торік ми обговорювали, що саме потрібно зробити, аби гуманітарна криза, яка виникла з початком великої війни, не зумовлювала збільшення кількості випадків торгівлі людьми. Відтоді ми досягли неабияких напрацювань та показали справжню згуртованість. Однак справа ще не завершена», – зауважила вона.

Проректор Вищої школи поліції у місті Щитно (Республіка Польща) Анджей Жилінський теж приєднався до вступної частини. Він наголосив, що польська поліція докладає усіх зусиль, аби українські громадяни, які перетинають кордон, були у безпеці.

Далі до слова запросили Юрія Татомира, начальника Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області.

«Україна була однією із перших європейських держав, яка визнала торгівлю людьми кримінальним злочином. Ми продовжуємо роботу на усіх рівнях, аби кожен міг захистити свої інтереси й уникнути сучасного рабства та незаконної міграції», – зазначив Юрій Татомир.

Наступною виступила завідувачка сектору сімейної політики Департаменту соціального захисту Львівської обласної військової адміністрації Уляна Дорош. Вона підкреслила: «За загальною тенденцією, торгівля людьми перебуває на третьому місці після продажу зброї та наркотиків. Важливо, аби у боротьбі із цим ганебним явищем між освітніми закладами, державними та неурядовими організаціями існувала синергія. Лише тоді матимемо якісний результат».

На заході була присутньою і директорка Управління персоналом Львівської міської ради Лілія Савич. Вона розповіла про перші організації з протидії торгівлі людьми на території нашої держави. Крім того, зауважила, як важливо залучати до боротьби медійні структури та ЗМІ, що є впливовими передавачами інформації.

Загалом робота науково-практичної конференції передбачала обговорення у трьох панелях. Їх модерувала проректорка Львівського державного університету внутрішніх справ Ольга Балинська.

Під час першої – «Досвід України та світу у протидії торгівлі людьми та незаконній міграції» – виступили: голова Національної соціальної сервісної служби Василь Луцик, т.в.о. заступника начальника Департаменту міграційної поліції (у складі кримінальної поліції) Нацполіції України Юрій Ганущак, старший радник з інтегрованого управління кордонами КМЄС Аймар Косс, штатний офіцер Ради керівників Національної поліції Великобританії Марк О'Донох'ю і доцент кафедри прав людини факультету права та управління Торунського університету імені Миколи Коперника Пйотр Хжчонович.

Друга дискусійна панель мала назву «Діти як об'єкт першочергового захисту від торгівлі людьми в умовах воєнного стану».

Спікерами виступили: координаторка проєктів у сфері «Безпека людини» Організації з безпеки і співробітництва в Європі Лілія Грудко, асоційований лектор Лондонського коледжу поліції Дейвід Льюїс, доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Оксана Броневицька, професор кафедри кримінального права та процесу Ужгородського національного університету Андрій Андрушко, професорка кафедр адміністративного права та адміністративного процесу, кримінального процесу та криміналістики ЛьвДУВС Ірина Басиста, голова центру ГО «Центр «Жіночі перспективи»» Любов Максимович та голова правління громадської спілки «А21 Україна» Юлія Савченко.

Темою останньої дискусійної панелі стали процесуальні аспекти забезпечення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми і незаконну міграцію.

Свої доповіді презентували: завідувачка науково-дослідної лабораторії ЛьвДУВС Лариса Брич, професорка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ірина Гловюк, суддя Галицького районного суду м. Львова, тренерка Національної школи суддів України Катерина Котельва, суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Софія Данилів, а також старший викладач кафедри психології, педагогіки та соціально-економічних дисциплін Національної академії державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького Артем Маковський.

За результатами роботи науково-практичної конференції було ухвалено відповідну резолюцію. Учасники дійшли висновку, що слід здійснити ревізію нормативно-правових актів, які регулюють усиновлення дітей-громадян України, охорону дитинства та сурогатне материнство, а також розробити відповідні законопроєктні пропозиції.

Крім того, доцільно сформувати нову редакцію Закону України «Про протидію торгівлі людьми» або новий проєкт для його заміни.

Науковці та практики підкреслили, що безумовним фактором успішної протидії торгівлі людьми для правоохоронців є налагодження і підтримання на високому рівні зв'язку із населенням. Тому варто приділяти особливу увагу основним напрямам інформування та комунікації, вдосконалювати їх.

Згідно із резолюцією також рекомендовано проаналізувати особливості оперативно-розшукової характеристики торгівлі людьми та незаконної міграції в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України.

Акцентовано і на використанні правоохоронними органами сучасних інструментів, які допомагають запобігати випадкам торгівлі людьми.

Курсанти поспілкувалися із працівниками ЛьвДУВС, я...
«Уламки дитинства»: курсанти ЛьвДУВС переглянули ф...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.