Accessibility Tools
У ЛьвДУВС відбулася зустріч здобувачів освіти із начальником 1-го сектору Управління протидії кіберзлочинам у Львівській області Дмитром Калькою. Захід було присвячено започаткуванню нової форми співпраці між університетом та кіберполіцією.
Її метою є підвищення практичної підготовки курсантів.
Як зазначив перший проректор ЛьвДУВС Руслан Строцький, ініціатива покликана сприяти здобуттю курсантами ключових освітніх компетентностей у сфері пошуку інформації, виявлення латентних злочинів, зокрема тих, що здійснюються з використанням штучного інтелекту.
«Ми створили робочу групу, яка допоможе курсантам, що навчаються за ІТ-програмами, здобути реальний досвід співпраці з фахівцями кіберполіції. Це унікальна можливість для кожного з вас», – наголосив Руслан Строцький.
Натомість Дмитро Калька розповів про плани організації на базі університету кіберцентру.
Він презентував молоді масштабний проєкт «Брама», який об'єднав зусилля волонтерів, IT-фахівців та кіберполіції у боротьбі з онлайн-загрозами.
Спершу проєкт реалізовувався у формі Telegram-бота, спрямованого на виявлення та блокування каналів поширення наркотичних речовин. Згодом, після повномасштабного вторгнення, він трансформувався в інструмент протидії ворожій пропаганді та онлайн-шахрайству. Тільки за останні роки завдяки «Брамі» вдалося заблокувати понад 200 тисяч небезпечних інтернет-ресурсів – від Telegram-каналів до сторінок у соцмережах.
Серед напрямів майбутньої роботи кіберцентру: блокування ворожого пропагандистського контенту, шахрайських схем, підвищення рівня кіберграмотності населення, профілактика кіберзлочинів, а також створення багаторівневої системи перевірки вмісту задля уникнення помилкових блокувань.
До проєкту планують залучати здобувачів освіти різних спеціальностей. Найактивніші з них зможуть брати участь у слідчих діях, набуваючи безцінного досвіду роботи з фахівцями кіберпідрозділів.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/