Accessibility Tools
Розпочав розмову голова Місії Антті Хартікайнен.
«Тема психологічної підтримки є дуже важливою, особливо з огляду на ситуацію, в якій опинилася Україна. Багато хто зараз має травматичний досвід, страждає від депресії та тривожності. Мета нинішньої зустрічі – підвищити ваш рівень обізнаності стосовно психологічного здоров'я та поінформувати про техніки, які допомагають долати стресові ситуації. Зауважу, що працівники поліції постійно стикаються зі стресом через безпосередній контакт з громадянами та їхніми проблемами. Тож ви маєте приймати правильні рішення, діяти оперативно та неупереджено, не дозволяти стресу впливати на ваш емоційний добробут», – наголосив голова КМЄС.
Наступним до присутніх звернувся тренер з питань розвитку реформи управління людськими ресурсами Ніколаос Бакогіанніс. Він також зауважив, що тема психологічної підтримки зараз є надзвичайно важливою. Саме тому Консультативна місія ЄС ініціювала онлайн-захід, аби поділитися основними ідеями боротьби зі стресом.
До заходу також долучилася представниця Канадсько-українського проєкту розвитку поліції Джулі Девлін. Вона поінформувала присутніх про природу стресу, його типи та те, як він впливає на фізичний стан людини.
«Наш мозок завжди сприймає стрес як загрозу. Тому він посилає імпульси до різних частин тіла, що спричиняє певну реакцію. Зазвичай в екстремальних обставинах у нас підвищується тиск, пришвидшується серцебиття та дихання, німіють кінцівки, зупиняється когнітивна функція, навіть можуть виникнути проблеми з травленням. Коли ви стресуєте, не потрібно накопичувати негативні емоції та мовчати про свої переживання. Навпаки - треба вивільнити це, поговоривши про такий негативний досвід з вашими рідними та друзями», – зауважила спікерка.
Її колега, ліцензований психолог, представник компанії Wildgoose Клаас Тувечерн, наголосив: «Ми по-різному реагуємо на стресові ситуації. Якщо робимо це неправильно або ж узагалі не намагаємося подолати стрес, це неодмінно матиме негативні наслідки для організму. Ми відчуємо виснаження, послабиться концентрація та пам'ять, зміняться поведінкові реакції, ми почнемо дратуватися та втратимо самоконтроль. Також стрес може спонукати нас до якихось негативних вчинків».
Спікерами інформативної тренінгової сесії стали експерти Центру психічного здоров'я та психосоціального супроводу Національного університету «Києво-Могилянська академія» Євген Лікарчук та Олександра Бурлаченко. Вони розповіли вихованцям ЛьвДУВС про основні навички управління стресом.
Наприкінці заходу здобувачі мали змогу поставити запрошеним експертам свої запитання.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/