Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Курсанти ЛьвДУВС пройшли тренінг з протидії торгівлі людьми

Захід відбувався у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Фахівчиня громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус розповіла здобувачам Львівського державного університету внутрішніх справ про шляхи протидії торгівлі людьми, ознаки цього злочину та його форми.

Перед початком тренінгу до присутніх звернулася завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Олександра Захарова. «Починаючи з 1991 року 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Половина з них – молоде покоління. 70 % жертв становлять чоловіки. Варто також відзначити, що більшість постраждалих мали вищу освіту», - підкреслила вона.

Крім цього, додала, що жертвою експлуатації може стати навіть маленька дитина чи людина похилого віку. «Незалежно від віку, статі, соціального статусу і освіти кожен може потрапити у тенета сучасного рабства. Причиною цього є недостатня обізнаність населення щодо цієї теми», - відзначила Олександра Захарова.

Представниця громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус зауважила, що такий тренінг проводиться, аби курсанти отримали більше інформації у цій сфері, а також навчилися ідентифікувати злочини, пов'язані з торгівлею людьми.

Розпочинаючи захід, представниця громадської організації розповіла здобувачам, що саме міграційна поліція займається боротьбою зі злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми. Адже часто відбувається переміщення особи правопорушниками з метою експлуатації, зокрема, за межі України.

«Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має можливість самостійно звернутися до правоохоронців – написати заяву про вчинення злочину щодо неї, - повідомила Олена Кальбус. – На жаль, українці часто бояться та не хочуть брати участь у судових справах та процесах, адже не знають, які будуть наслідки. За час, що я працюю в Центрі, було відкрито більше 300 кримінальних проваджень у цьому напрямку і лише у двох випадках була присуджена компенсація моральної та матеріальної шкоди».

Курсанти дізналися, що деякі держави сприяють тому, щоби люди, які постраждали внаслідок експлуатації, зверталися із заявою до поліції.

«Наприклад, у Грузії діє спеціальний фонд для допомоги таким особам. Він наповнюється за рахунок благодійних внесків, а також матеріальних цінностей, вилучених у злочинних організованих груп», - розказала курсантам фахівчиня.

Олена Кальбус описала, які бувають способи впливу на людину з метою її подальшої експлуатації, – використання її вразливого стану, обман, підкуп, погрози чи шантаж.

«За останні 10 років більшість випадків торгівлі людьми стосуються саме трудової експлуатації, внаслідок якої найчастіше страждають чоловіки. Адже саме вони у змозі виконувати важку фізичну роботу. Крім цього, багато хто їде на заробітки через нестачу коштів для утримання сім'ї», - наголосила представниця громадської організації.

Під час практичної частини тренінгу курсантів поділили на невеликі групи. Їм роздали аркуші з написаними на них історіями людей, які опинилися у скрутній ситуації. Здобувачі мали завдання визначити, чи є ці випадки торгівлею людьми та навести відповідні аргументи.

Після завершення події усім учасникам вручили відповідні сертифікати. 

Працівники ЛьвДУВС пройшли міжнародне стажування
Допомагаємо майбутнім абітурієнтам свідомо обрати ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.