Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Курсанти дізналися про судову практику у справах про домашнє насильство

У Львівському державному університеті внутрішніх справ у дистанційному режимі відбулася пізнавальна лекція. Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Софія Данилів провела заняття на тему «Огляд судової практики за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення».

Окрім курсантів та студентів ЛьвДУВС на заході були також присутні здобувачі Дніпропетровського державного університету внутрішніх, які перебувають у ЛьвДУВС у рамках програми академічної мобільності.

«Від дій поліцейських та правильного оформлення документів залежить, чи буде особа притягнута до адміністративної відповідальності», - наголосила на початку лекції Софія Данилів.

Експертка запропонувала здобувачам переглянули відео, яке ілюструє ситуацію домашнього насильства. Вона відзначила, що за статистикою у 2020 році на розгляді у судах України перебувало понад 130 тисяч справ, що стосувалися таких випадків.

Представниця суду розповіла про підстави повернення матеріалів про адміністративне правопорушення.

«Перш за все, цей документ часто не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. Буває так, що правоохоронці помилково подають матеріали не до належного суду, не зазначають місцезнаходження особи, що вчинила правопорушення. Зустрічаються також випадки, коли у протоколі не вказано кваліфікуючі ознаки, письмові докази неякісні або ж не додано копію постанови суду про притягнення особи до відповідальності», - поінформувала Софія Данилів.

Суддя також підкреслила, що у протоколі обов'язково необхідно вказати дату і місце його складання, прізвище, ім'я, по-батькові правоохоронця, який складав протокол, а також відомості про особу, яка притягається до відповідальності, місце, час вчинення, суть правопорушення, відомості про свідків та потерпілих.

Експертка проаналізувала статті Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вона зробила висновок, що закон вимагає обов'язкового відображення трьох складників: фактичних обставин, правової кваліфікації та формулювання порушення.

«Висунуте обвинувачення повинно бути зрозумілим як особі, яку притягнули до відповідальності, так і суду. Крім цього, розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише в межах висунутого обвинувачення і суд не наділений повноваженнями самостійно його змінювати», - зауважила насамкінець Софія Данилів. 

У ЛьвДУВС відбулась відкрита лекція з міжнародного...
Університетська молодь активно долучається до благ...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.