Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

Курсанти дізналися про особливості розслідування вбивств

Таке практичне заняття для здобувачів ЛьвДУВС провела заступниця начальника слідчого відділу поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 1 Оксана Марко.

«Злочини проти життя та здоров'я вважають одними з найскладніших кримінальних правопорушень. Для того, щоби їх якісно розслідувати потрібні неабиякі вміння та знання», - наголосила на початку заходу завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки Олександра Захарова.

Далі до курсантів звернулася запрошена гостя Оксана Марко, яка зауважила, що розслідуванняце завжди командна робота, на чолі якої стоїть саме слідчий. Він є процесуально незалежною особою, яка керує усіма діями інших учасників.

Оксана Марко проінформувала курсантів про етапи проведення розслідування вбивств.

«Спочатку повідомлення про злочин надходить на лінію «102». Тоді його передають до Головного управління поліції, звідки надсилають до одного з відділків. Після цього на місце події виїжджають патрульні, які мають забезпечити охорону приміщення. Щодо слідчих, то вони вирушають на місце із двома іншими фахівцями: експертом-криміналістом та судово-медичним експертом. Також додатково залучають працівників криміналістичної лабораторії», – розповіла вона.

Оксана Марко також закцентувала на важливості підготовчого етапу розслідування.

Перш ніж вирушити на місце події, слідчі мають підготувати всі необхідні документи: протокол огляду місця події, відбирання заяви, пояснення, протокол допиту свідка, пам'ятку потерпілого, постанови на проведення невідкладного обшуку тощо.

Під час заняття Оксана Марко приділила особливу увагу темі огляду місця злочину.

«Перед початком огляду ви маєте залучити понятих та особу, яка є власником помешкання, де сталося вбивство. Огляд починаємо проводити, зважаючи на те, де саме виявлено сліди. Тобто якщо вони присутні лише у помешканні й поза ним немає жодних ознак боротьби, то розпочинаємо працювати безпосередньо у самій квартирі. Але є випадки, коли сутичка сталася ще у під'їзді, тому потрібно уважно оглянути сходові клітки та загалом увесь простір до входу в помешкання. Також зважайте на те, що огляд завжди проводять із застосуванням відеокамери і зйомка має бути безперервною», – відзначила вона.

Фахівчиня зауважила, що слідчі мають оглянути кожну кімнату та вказати, чи виявили якісь зміни в обстановці, чи всі речі на своїх місцях, чи присутні сліди речовини бурого кольору. А детальні заміри потрібно проводити лише у тій кімнаті, де знайшли тіло людини. Описати його слідчим допомагає судово-медичний експерт.

На занятті Оксана Марко наголосила: «Ви повинні бути уважними на кожному етапі, виконувати все дуже швидко та якомога якісніше. Все залежить від вашого бажання та працьовитості, від того, як ви себе зарекомендуєте. Раджу вчитися правильно розподіляти свій час. Адже проваджень у вас буде багато, чимало часу забиратиме робота з документами. На вас як на слідчих буде покладена велика відповідальність».

У другій частині зустрічі спікерка поділилася особливостями проведення слідчого експерименту, допитів та обшуків, а також негласних слідчо-розшукових дій.

Слід відзначити, що захід відбувся за сприяння відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС. 

Студенти Інституту права зіграли товариський матч ...
Львівська патрульна поділилась досвідом із курсант...

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/

© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.