Accessibility Tools
У Львівському державному університеті внутрішніх справ триває серія інтерактивних зустрічей із фахівцями Консультативної місії Європейського Союзу. Цього разу курсанти вишу мали можливість поспілкуватися із експертом з реформування прокуратури України Дмитром Богданом та радником-тренером із верховенства права Маркусом Ролофсом. Під час онлайн-зустрічі обговорили забезпечення прав затриманих осіб.
Слід відзначити, що до заходу долучилися не лише здобувачі ЛьвДУВС, але й Дніпропетровського та Донецького університетів внутрішніх справ.
Дмитро Богдан наголосив присутнім, що затримання особи на підставі суду означає утримання підозрюваного під вартою для вирішення питання про обрання запобіжного заходу.
«Буває так, що людину затримують без рішення суду. Така необхідність виникає раптово і має нагальний характер. Відзначу, що це є основним видом тимчасового запобіжного заходу для припинення кримінального правопорушення чи попередження уникнення особою слідства», - пояснив експерт з реформування прокуратури України.
Представник КМЄС додав, що строк затримання особи без ухвали суду не може перевищувати 72 години.
Дмитро Богдан також поінформував присутніх, що право на затримання особи без ухвали слідчого судді та суду має уповноважена службова особа.
У другій частині семінару Маркус Ролофс розповів курсантам про міжнародні правові стандарти затримання особи у кримінальному судочинстві. Основний акцент радник-тренер зробив саме на європейському досвіді у цій сфері.
Представник Місії наголосив, що поліцейські повинні насамперед бути на варті захисту прав людей. Маркус Ролофс підкреслив, що основі закони, якими у своїй діяльності має керуватися правоохоронець, – це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод та Загальна декларація прав людини.
Упродовж заходу фахівці КМЄС неодноразово ставили курсантам цікаві запитання, на які здобувачі успішно відповідали.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/