Accessibility Tools
Сьогодні у ЛьвДУВС відбувся круглий стіл на тему «Дотримання академічної доброчесності в закладах вищої освіти».
Зі вступним словом до учасників заходу звернулася проректорка університету Ольга Балинська. Вона зазначила, що Львівський державний університет внутрішніх справ завжди радо вітає своїх однодумців, які готові дискутувати щодо проблем дотримання академічної доброчесності у вишах.
«Зараз немає жодного закладу вищої освіти, який би не запровадив антиплагіатну систему. Запобігання та активна протидія плагіатові – це основа академічної доброчесності. Але це не вичерпує усіх проблем, які супроводжують це поняття», – відзначила модераторка заходу.
Вона наголосила, що академічна доброчесність – це не тільки протидія таким примітивним вчинкам, як списування серед здобувачів або ж звичайна крадіжка тексту у кваліфікаційних роботах. Це також і вияви корупційних ризиків, цькування та будь-якої дискримінації.
«Академічна доброчесність – це цілий спектр принципів, норм та правил поведінки усіх учасників освітнього процесу, зокрема науковців, які себе поважають. Ані соціальні, ані політичні, ані воєнні події не мають бути підставою для її недотримання. Адже саме ми формуємо нові покоління української нації. Тож маємо зберігати бажання бути доброчесними та поважати працю інших. Ці принципи мають стати основою нашого освітнього й життєвого середовища», – наголосила спікерка.
Під час круглого столу виступили ректор Львівського торговельно-економічного університету Петро Куцик та проректор з наукової роботи цього вишу Богдан Семак. Вони розповіли про організацію роботи з дотримання принципів академічної доброчесності у їхньому закладі вищої освіти.
Виконавчий директор Plagiat.pl Алі Тахмазов презентував присутнім застосування нових функцій антиплагіатної системи StrikePlagiarism. Зокрема акцентував увагу на пошуку перекладної подібності, інтерактивному звіті та системі зворотного зв'язку, які є важливими складовими перевірки на плагіат.
Директор наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Дзумедзей розповів про аналіз результатів перевірки наукових текстів як додатковий інструмент для розподілу навантаження науково-педагогічних працівників.
А професор кафедри соціальної роботи, управління та суспільних наук Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Григорій Васянович виступив із доповіддю «Академічна доброчесність педагога – імператив часу».
У презентації старшої наукової співробітниці відділення організації наукової роботи відділу організації наукової діяльності та захисту інтелектуальної власності Харківського національного університету внутрішніх справ Катерини Маравської йшлося про дотримання принципів та правил академічної доброчесності у ХНУВС в умовах воєнного стану.
А старша наукова співробітниця відділення координації спеціалізованих вчених рад та підготовки наукових видань науково-організаційного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького Лілія Лупаренко поділилася досвідом проведення перевірки на плагіат рукописів, поданих до фахових видань цього вишу.
На заході були присутні понад 80 учасників. До фахової дискусії щодо цієї актуальної теми долучилися науковці різних вишів, аспіранти та магістранти. Усі вони зійшлися у тому, щоби обговорені сьогодні аспекти були не лише обговореними, а й виконаними. Адже взаємна чесність, відкритість, довіра і повага зможуть не лише зробити якісним освітній процес, а й сформувати міцну націю, здатну рішуче протистояти нашим ворогам і ефективно розвивати свою державу.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.lvduvs.edu.ua/