• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

січ.
26

Працівники ЛьвДУВС долучилися до розробки поліцейського квесту

Представники університету Володимир Сеник, Катерина Крушельницька та Роман Демків беруть участь у презентації та підготовці навчального курсу для українських поліцейських. Цього тижня вони перебувають із робочим візитом у Відні, аби перейняти досвід іноземних колег щодо реагування на протиправні дії, пов'язані з джерелами іонізуючого випромінювання.  

Працівники ЛьвДУВС долучилися до створення об'єктового плану реагування для правоохоронців. Тепер вони розпочали роботу над підготовкою поліцейського квесту та отримали нові знання щодо методології його проведення. Також доєдналися до розробки графічної й описової частини дій сил реагування.

Подія відбувається у рамках проєкту «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні». Основна його мета – розширення можливостей нашої держави щодо захисту джерел такого випромінювання від викрадення або ж несанкціонованого використання.

Додамо, що підготовка українського навчального курсу для поліцейських проходить за сприяння Міністерства внутрішніх справ України, Державної інспекції ядерного регулювання України та Управління радіологічної безпеки Міністерства енергетики США.

  70 Hits
70 Hits
січ.
26

Представники університету беруть участь у розробці нового Кримінального кодексу України

Днями у місті Ужгороді відбулась зустріч Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи при Президентові України. Захід тривав впродовж тижня.

Учасники обговорення розглянули пропозиції та зауваження до книг проєкту Кримінального кодексу України. Крім цього, було узгоджено текст Загальної та Особливої частини ККУ. Тож найближчим часом його оновлену версію буде опубліковано на сайті.

Слід відзначити, що до робочої групи, яка працює над розробкою нового Кримінального кодексу, входять представники ЛьвДУВС – професор кафедри кримінального права та кримінології факультету №1 Вячеслав Навроцький та провідний фахівець відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Інна Вишневська.

Ознайомитися із текстом проєкту можна за посиланням: https://newcriminalcode.org.ua/criminal-code

  53 Hits
53 Hits
січ.
26

У ЛьвДУВС відбулося засідання Вченої ради

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося перше у новому році засідання Вченої ради. Захід розпочався з урочистого вручення атестата професора завідувачу кафедри фінансів та обліку Інституту управління, психології та безпеки Степану Мельнику. Атестати доцента отримали Володимир Булачек, доцент кафедри тактико-спеціальної підготовки факультету № 3, та Ігор Гнип, доцент кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету № 2.

Учасники заслухали планові питання: про організацію первинної професійної підготовки «Академії поліції» ЛьвДУВС у 2022 році, про стан і перспективи розвитку міжнародної діяльності в університеті, а також – виконання ухвал Вченої ради у І семестрі 2022-2023 н.р.

Вчена рада схвалила зміну та уточнення тем дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії.

Під час події присутні створили разові ради для проведення захисту дисертації щодо присвоєння ступеня доктора філософії, а також комісії з перевірки рівня педагогічної, навчально-методичної та наукової роботи здобувачам вчених звань професора та доцента.

Учасники заходу одноголосно прийняли рішення щодо висунення кандидатури професорки кафедри іноземних мов і культури фахового мовлення факультету № 2 доктора педагогічних наук, професора Олени Зеленської як претендентки на призначення стипендії Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти. Крім цього, присутні запропонували кандидатуру курсантки 3-го курсу факультету № 1 Андріани Пашко на здобуття академічної стипендії Кабінету Міністрів України.

На Вченій раді затвердили Положення про вебсайт вишу, внесли зміни до освітньо-професійної програми та рекомендували до друку видання і програми навчальних дисциплін.
Насамкінець учасники засідання вирішили скликати Конференцію трудового колективу ЛьвДУВС.

  53 Hits
53 Hits
січ.
26

Коаліція «Львівщина 1325» продовжує свою роботу

Учора відбулась робоча зустріч Коаліції «Львівщина 1325. Жінки. Мир. Безпека». Цього разу учасниці визначили принципи взаємодії та напрацювали положення Меморандуму про співпрацю. Крім цього, обговорили план роботи Коаліції та позитивний досвід колег із Вінниччини, Хмельниччини та Закарпаття.  

До зустрічі долучилися представниці ЛьвДУВС - доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Світлана Романцова, яка є учасницею Коаліції та регіональною координаторкою проєкту «Жіноче лідерство на шляху відновлення України» у Львівській області, а також завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Олександра Захарова.

Вже сьогодні відбудеться засідання Коаліції, під час якого планують обговорити Меморандум про співпрацю, визначатимуть напрямки діяльності робочих груп, методи комунікації та план роботи на найближчі три місяці. 

  70 Hits
70 Hits
січ.
25

ЛьвДУВС домовився про співпрацю з управлінням Державної міграційної служби Львівщини

Сьогодні ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута та керівник Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Юрій Татомир підписали договір про співробітництво.

Документ передбачає партнерство у сфері освіти та науки. Сторони обмінюватимуться досвідом та ідеями, спільно організовуватимуть конференції, семінари і інші заходи.

Університет та Головне управління ДМС Львівщини також домовилися про методичну та консультативну допомогу для проведення наукових досліджень та науково-технічних розробок, а також спільну участь у міжнародних програмах.

Крім цього, здобувачі вишу проходитимуть практику у структурних підрозділах Державної міграційної служби України у Львівській області. 

  48 Hits
48 Hits
січ.
24

Представники ЛьвДУВС взяли участь у презентації навчального курсу для поліцейських

Науково-педагогічні працівники Львівського державного університету внутрішніх справ долучилися до розробки та презентації українського навчального курсу для поліцейських. Він присвячений радіаційній обізнаності правоохоронців, які входять до груп реагування на протиправні дії, пов'язані з джерелами іонізуючого випромінювання, під час їх використання, зберігання або транспортування.

Презентація курсу триватиме протягом тижня у місті Відень (Республіка Австрія). Подія проходить у рамках проєкту «Покращення стану захищеності та реагування стосовно джерел іонізуючого випромінювання в Україні».

ЛьвДУВС на заході представляють Володимир Сеник, Катерина Крушельницька, Роман Демків та Володимир Чміль.

Додамо, що презентація курсу відбувається за підтримки Міністерства внутрішніх справ України, Державної інспекції ядерного регулювання України та Управління радіологічної безпеки Міністерства енергетики США.

  94 Hits
94 Hits
січ.
24

Курсанти університету відвідали музей Соломії Крушельницької

Здобувачі факультету №2 дізнались про життя та творчість української оперної співачки.

Музей заснували у 1988-му році, а урочисто відкрито 1 жовтня 1989-го. Він розташований у колишньому будинку співачки, який вона придбала у 1903 році. Соломія Крушельницька мешкала тут зі сестрою Анною та проводила заняття з вокалу. А 16 листопада 1952 року у цьому будинку перестало битися її серце.

Сьогодні у семи експозиційних залах відтворено інтер'єр початку XX століття. Вихованці вишу переглянули оригінальні фотографії, афіші, програми концертів, портрети, фрагменти сценічних костюмів, нотні видання та інші особисті речі видатної співачки.

Також присутні дізнались цікаві факти з її життя: про друзів, рідних та успіх на сценах найпрестижніших театрів світу.

У музеї зберігають не лише речі, що належать Крушельницькій, а й цікаві матеріали, пов'язані з іменами інших відомих українських співаків, композиторів та музикантів: Модеста Менцинського, Станіслава Людкевича, Олександра Мишуги, Квітки Цісик тощо. Загалом у фондах музею - понад 15 тисяч експонатів. 

  47 Hits
47 Hits
січ.
24

Здобувачки ЛьвДУВС долучились до благодійного заходу

Днями у Міському палаці культури імені Гната Хоткевича відбувся благодійний захід для внутрішньо переміщених осіб.

Організатори прагнули відтворити атмосферу затишку для тих, хто вимушено покинув свої домівки. Гості переглянули виставу, прослухали Mind-лекцію та поспілкувались у невимушеній атмосфері.

До події доєднались вихованиці Львівського державного університету внутрішніх справ. Першокурсниця факультету № 1 Вікторія Воробей виконала пісню «Не твоя війна», а студентка четвертого курсу Інституту управління, психології та безпеки Кароліна Скакунова заспівала композицію «Оберіг».

«Зараз як ніколи раніше важливо підіймати український дух нашою музикою та піснею, щоби весь світ знав про творчий і співучий український народ», - відзначила Кароліна Скакунова.

Підтримати дівчат завітав їхній художній керівник, провідний фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи Василь Яняк.

  57 Hits
57 Hits
січ.
24

У ЛьвДУВС стартували навчання для поліцейських з протидії домашньому й гендерно зумовленому насильству

У Львівському державному університеті внутрішніх справ розпочався черговий етап тренінгів для поліцейських Львівщини, які реагують на випадки домашнього й гендерно зумовленого насильства. Організатор події – Консультативна місія Європейського Союзу в Україні.

Учасників заходу привітала проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Вона подякувала правоохоронцям за те, що вони виконують таку важливу функцію у нашому суспільстві.

«Проблеми домашнього та гендерно зумовленого насильства особливо гостро відчуваються в Україні. З початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію нашої держави це явище стало ще більш поширеним. Адже додому повертаються люди, які не завжди здатні володіти своїми емоціями. І поліцейським доводиться першими приймати скарги громадян та надавати кваліфіковану допомогу. Тож бажаю всім успіхів у навчанні. Переконана, що вам вдасться мінімізувати, а, подекуди, й «загасити» хвилю насильства», – наголосила проректорка вишу.

Навчання проводитимуть старший радник з питань прокуратури Гедімінас Бучюнас з Литви, тренер з кримінальних розслідувань Юкка Ларкіо з Фінляндії, радник-тренер із взаємодії поліції та громади Ларс Гронлунд з Данії. Крім цього, до проведення події долучаться начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції №2 Марта Василькевич, заступниця начальника відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції Львівщини Віра Проців, а також представники громадських організацій та суду.

Тренінг триватиме впродовж чотирьох днів і завершиться врученням відповідних сертифікатів. 

  86 Hits
86 Hits
січ.
24

Колектив ЛьвДУВС висловлює співчуття Нагірній Оксані Вікторівні з приводу смерті чоловіка

Колектив Львівського державного університету внутрішніх справ висловлює щирі співчуття Нагірній Оксані Вікторівні, доценту кафедри фінансів та обліку Інституту управління, психології та безпеки, з приводу важкої та непоправної втрати – передчасної смерті чоловіка.  

На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати, адже смерть найріднішої людини – велике випробування. В цю гірку мить поділяємо горе Вашої сім'ї та разом із Вами схиляємо голову в глибокій скорботі.

Вічна та світла пам'ять!

  32 Hits
32 Hits
січ.
24

У ЛьвДУВС презентували освітню програму «Правоохоронна діяльність»

На офіційній сторінці університету в Instagram відбулась чергова онлайн-зустріч зі вступниками.

Чому варто обрати саме «Правоохоронну діяльність» розповів гарант цієї програми, заступник директора Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції Данило Йосифович. 

«Ця освітньо-професійна програма була започаткована у 2017-му році. Ми успішно пройшли акредитацію. Це свідчить про те, що ця програма є актуальною та затребуваною як серед роботодавців, так і серед абітурієнтів. Після завершення бакалаврату наші випускники мають можливість продовжити навчання у магістратурі», - підкреслив Данило Йосифович.

Він зауважив, що освітня програма «Правоохоронна діяльність» є універсальною та охоплює декілька напрямів, зокрема, підготовку фахівців для підрозділів кримінальної поліції, а також превентивної діяльності. А на факультеті №3 за цією програмою навчаються не лише курсанти, але й студенти.

«Загальні компетентності, вміння та навички, які отримують наші здобувачі, формуються завдяки професійному викладанню навчальних дисциплін різного профілю. Вони також самостійно можуть обрати ті освітні компоненти, що допомагають розвинути спеціальні компетентності», - пояснив спікер.

Він розповів, що курсанти щороку проходять практику в підрозділах Національної поліції України, а студенти – у Державній міграційній службі, органах місцевого самоврядування, адвокатурі, поліції чи інших правоохоронних структурах.

До вишу часто навідуються практики, які діляться досвідом із молоддю.

«Університетське життя є насиченим та цікавим. Тож, користуючись нагодою, хочу запросити усіх вас на День відкритих дверей у ЛьвДУВС, що відбудеться 4-го лютого у Львові за адресою: вулиця Городоцька, 26», - наголосив Данило Йосифович. 

Після цього до учасників трансляції звернувся заступник декана факультету №2 Роман Андрусишин, який розповів, як проходить навчання майбутніх працівників кримінальної поліції.

А наприкінці зустрічі у прямому ефірі виступив декан факультету №3 Степан Гнатюк. Він ознайомив абітурієнтів із особливостями підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та продемонстрував, як правильно заповнювати онлайн-анкету на сайті www.osvita.np.gov.ua.

Переглянути повну версію трансляції можна за посиланням

А наступна онлайн-зустріч для вступників відбудеться вже 26 січня о 15.00 год. на сторінці ЛьвДУВС в Instagram. Під час прямого ефіру презентуватимуть унікальну освітню програму «Правоохоронні інформаційні системи». 

  98 Hits
98 Hits
січ.
24

У ЛьвДУВС реалізують програму психологічної підтримки «Рівний-рівному»

Таку програму вже апробували у Національній поліції, тепер її реалізують у закладах освіти.

Її мета - підвищити рівень психологічної обізнаності поліцейських в питаннях надання невідкладної психологічної допомоги та впровадити інструменти своєчасного виявлення ускладнень психологічного характеру у працівників і курсантів. Також програма підвищить загальну компетенцію з питань ефективної професійної комунікації та психологічної захищеності поліцейських у робочому середовищі.

«Зараз у виші за участі психологів ми плануємо здійснити відбір та навчання консультантів з числа працівників, - пояснює завідувач відділення психологічного забезпечення ВКЗ Павло Чайка. - Кандидати повинні мати авторитет серед колег, досвід подолання стресових ситуацій, психологічну стійкість. Вони надаватимуть підтримку іншим працівникам та курсантам, а за потреби будуть скеровувати на консультацію до психолога».

Усі охочі можуть дізнатися деталі участі в програмі у відділенні психологічного забезпечення ВКЗ Львівського державного університету внутрішніх справ. 

  64 Hits
64 Hits
січ.
23

Працівники ЛьвДУВС відвідали будинок у Відні, де мешкав Михайло Грушевський

Відвідини цієї пам'ятки відбулися до Дня Соборності України в рамках робочого візиту до Австрії.

Представники університету Володимир Сеник, Катерина Крушельницька, Роман Демків та Володимир Чміль побували в будинку, де колись жив український історик, громадський та політичний діяч, голова Центральної Ради УРН Михайло Грушевський. Працівники вишу розгорнули синьо-жовтий стяг перед фасадом будинку та зробили спільне фото на пам'ять.

Додамо, що Михайло Грушевський проживав у Відні під час еміграції через події Першої світової війни. Перебуваючи на чужині, він розгорнув широку публіцистичну та наукову діяльність. Був одним із засновників громадської міжнародної організації – комітету незалежної України та заснував Український соціологічний інститут.

Нині ж у центрі Відня на фасадіодного з будинків знаходиться пам'ятна дошка на честь Михайла Грушевського.

  89 Hits
89 Hits
січ.
23

У ЛьвДУВС відзначили День Автономної Республіки Крим

Курсанти університету долучилися до тематичного заходу, який провела мистецтвознавиця, фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи вишу Людмила Андрушко.

Вона поділилася зі здобувачами низкою цікавих фактів про Крим. Присутні також переглянули документальний фільм про півострів.

Додамо, що до окупації російськими військами цю дату на його території офіційно відзначали як День АР Крим. Після незаконної анексії росією на початку 2014-го року 20-е січня на півострові оголосили святом і назвали «Днем Республіки Крим».

  74 Hits
74 Hits
січ.
23

Допомогти захисникам: працівник ЛьвДУВС проводить благодійні лотереї на підтримку українських воїнів

  Завідувач відділення психологічного забезпечення вишу Павло Чайка вже вшосте проводить благодійну лотерею на підтримку Збройних Сил України.

Головний лот – ляльки-мотанки. Їх здавна вважали родовими оберегами. А ще вони уособлюють єднання сімейних зв'язків між поколіннями. Також є символом добра, благополуччя та надії на краще.

Такі ляльки власноруч створює дружина Павла Чайки. Після початку повномасштабного вторгнення вона вирішила зробити патріотичну мотанку та виставити її на благодійний аукціон. А виручені кошти - спрямувати на допомогу захисникам України.

Ініціативу швидко підхопили друзі та колеги у Facebook. Зараз на сторінці Павла Чайки відбувається лотерея з розіграшу авторської картини його доньки під назвою «Життя переможе смерть, а світло – темряву…». 

Долучитися до благодійної лотереї можна за посиланням.

  56 Hits
56 Hits
січ.
23

В університеті відбувся захист дисертаційного дослідження

У ЛьвДУВС відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 08 «Право».

Спеціалізована вчена рада розглянула наукове дослідження Марії Баран. Тема роботи - «Адміністративно-правове забезпечення інформаційної безпеки в Україні».

Наукове керівництво здійснював Сергій Єсімов, кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри адміністративно-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС.

Офіційними опонентами здобувачки були: Надія Бортник, доктор юридичних наук, професор, професорка кафедри адміністративного та конституційного права факультету морського права Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, та Наталія Лесько, доктор юридичних наук, професор, професорка кафедри адміністративного та інформаційного права Інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка».

Вітаємо Марію Баран із успішним захистом дисертації та бажаємо нових досягнень на науковій ниві! 

  94 Hits
94 Hits
січ.
23

У ЛьвДУВС відбулася зустріч із представниками Міжнародної організації з міграції

Працівники Львівського державного університету внутрішніх справ та Міжнародної організації з міграції обговорили питання майбутнього співробітництва, зокрема, реалізацію спільних проєктів.

ЛьвДУВС на заході представляли ректор вишу Роман Благута і завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки Олександра Захарова.

На події були присутні також працівниці організації: керівниця команди з питань захисту у Львівській області Анна Кареліна та спеціалістка регіональної команди з питань захисту у Львівській області Неля Заблоцька-Сєннікова.

Під час зустрічі очільник університету Роман Благута презентував заклад освіти, розповів про структуру, основні напрями діяльності, місію та бачення шляхів співпраці.

Він також відзначив, що проблеми незаконної міграції, протидії торгівлі людьми та іншим формам експлуатації завжди були і є актуальними. Відтак ЛьвДУВС зацікавлений у проведенні спільних освітніх, наукових та практичних заходів з цієї тематики.

Ректор вишу наголосив, що відповідно до потреб освітнього процесу в університеті є необхідна матеріальна база: криміналістично-тактичний полігон «Торгівля людьми: трудова та сексуальна експлуатація», а також спеціальний навчально-тренінговий комплекс з проведення слідчих (розшукових) дій із вразливою категорією населення «Зелена кімната».

Керівниця команди з питань захисту у Львівській області Анна Кареліна детальніше розповіла про діяльність організації і зокрема Програми МОМ з питань захисту. Вона відзначила, що Міжнародна організація з міграції допомагає особам, які зазнали наслідків конфлікту, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами. 

  87 Hits
87 Hits
січ.
18

Колектив ЛьвДУВС висловлює співчуття близьким загиблих у авіакатастрофі

За повідомленням Міністерства внутрішніх справ України, 18 січня під час виконання службових обов'язків загинули міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, державний секретар МВС Юрій Лубкович, заступник керівника Патронатної служби МВС Тетяна Шутяк, начальник управління забезпечення захисту Департаменту внутрішньої безпеки НПУ підполковник поліції Михайло Павлушко, провідний інспектор Департаменту комунікації МВС Микола Анацький, командир повітряного судна - інструктор авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Олександр Василенко, пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Костянтин Коваленко, бортовий механік авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах прапорщик служби цивільного захисту Іван Касьянов.

Також унаслідок цієї жахливої трагедії загинули і зазнали травм цивільні громадяни, серед яких є діти.

Колектив Львівського державного університету внутрішніх справ висловлює щирі співчуття рідним та близьким загиблих унаслідок авіакатастрофи.

Вічна пам'ять! 

  51 Hits
51 Hits
січ.
16

Студентка Інституту права ЛьвДУВС виготовляє окопні свічки для українських захисників

Богдана Ониськів розпочала свою волонтерську діяльність ще наприкінці лютого. Спершу організувала волонтерський осередок у своїй територіальній громаді, де й нині плетуть маскувальні сітки для військових. Крім цього, дівчина збирає гуманітарну допомогу для українських воїнів та внутрішньо переміщених осіб. Проте зараз найбільше часу вона приділяє виготовленню окопних свічок.

«Я спробувала зробити кілька та передала їх нашим захисникам на Схід. Військовим вони сподобались, тож попросили ще. Пізніше я почала отримувати запити від інших воїнів та волонтерів. Заготовки робила у вихідні, оскільки навчаюсь на денній формі. А у будні мені допомагала мама, вона заливала у них віск», - розповідає дівчина.

З того часу волонтерка відправила на фронт понад 2500 окопних свічок та продовжує їх виготовляти. Днями вона передала кілька коробок для захисників Краматорська та Слов'янська. Цього разу не на прохання, а з власної ініціативи.

«Я дізналась, що студент нашого Інституту, Богдан Зданевич, скоро вирушить до зони бойових дій. Він теж волонтерить, привозить необхідні речі військовим. Тому запропонувала свою допомогу», - ділиться Богдана Ониськів.

Сьогодні свічки вже зігрівають воїнів в окопах, а волонтери продовжують свою справу, аби наблизити перемогу.

  73 Hits
73 Hits
січ.
16

Курсанти університету побували на виставці скульптур Олексія Леонова

Виставка робіт «Молитва в скульптурі» українського митця Олексія Леонова більш як три місяці проходить на базі університету. В експозиції майстра представлені 22 скульптури та 20 світлин.

Уже багато працівників та вихованців вишу мали змогу «доторкнутися» до високого мистецтва та надихнутися творчістю Олексія Леонова. Цього разу виставку робіт автора побачили й першокурсники факультету №2. Екскурсію курсантам провела Людмила Андрушко, фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи ЛьвДУВС.

Юнаки та дівчата дізналися, що Олексій Леонов є автором понад 200 експозицій, а його скульптури знаходяться у більш ніж 55-ти містах світу.

Крім цього, Людмила Андрушко розповіла присутнім, що улюблений матеріал скульптора – шамотна глина, адже вона має особливі енергетичні властивості і дає можливість виразити внутрішню суть образу.

Здобувачі також довідалися, що у своїх роботах Олексій Леонов розкриває теми материнства, дитинства, краси і гармонії.

Додамо, що переглянути виставку «Молитва в скульптурі» можна у будні з 10.00 до 17.00 год. за адресою: місто Львів, вул. Замарстинівська, 9. 

  84 Hits
84 Hits
© 2023 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.