• (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Новини

квіт.
25

Курсанти ЛьвДУВС поспілкувалися із захисником України

Нещодавно відбулася зустріч здобувачів із випускником університету, учасником російсько-української війни, психологом Володимиром Полегоньким.

До заходу долучилися вихованці та вихованки 3-го курсу факультету №1.

Спікер поділився спогадами про перебування на фронті та своїм досвідом військової служби.

Крім того, розповів про стратегії чутливої комунікації із військовослужбовцями.

Володимир Полегонький наголосив, що чуйність, любов та увага оточення дуже допомагають ветеранам під час реабілітації.

Зустріч провели за ініціативи відділення соціально-гуманітарної роботи ВКЗ ЛьвДУВС.

  18 Hits
18 Hits
квіт.
24

Майбутні правники відвідали тренінг з протидії сексуальному та гендерно зумовленому насильству

Сьогодні студенти Інституту права ЛьвДУВС зустрілися із представницею Центру «ЮрФем: освіта» Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Мартою Павлишин.

Фахівчиня розповіла вихованцям вишу, як кваліфікувати злочини, пов'язані із сексуальним насиллям, та наголосила на способах протидії цьому явищу.

«Підґрунтям для цього виду насильства зазвичай стають гендерні стереотипи та упередження, вкорінені у суспільстві. Крім того, люди, які зазнали наруги, часто страждають й від віктимблеймінгу та соціальної стигматизації. Саме тому не наважуються говорити про вчинене та звернутися по допомогу до правоохоронців», – зазначила Марта Павлишин.

Присутні розглянули основні статті Стамбульської конвенції про запобігання сексуальному насильству.

Крім того, переглянули соціальний відеоролик «Tea consent». Його було створено у рамках інформаційної кампанії британської поліції, аби пояснити, наскільки важливо отримати згоду партнера на статевий зв'язок.

Наприкінці зустрічі Марта Павлишин також згадала про правила гендерно чутливої комунікації з особами, які постраждали від насилля.

«Головні принципи такої взаємодії – не нашкодити, бути емпатичними, але уникати трагічного співчуття, зважати на конфіденційність та особистий простір, обмежувати тригери, що здатні повторно травмувати людину», – підкреслила представниця «ЮрФем».

Відзначимо, що захід провели до Дня джинсів, який щороку відзначають у світі в останню середу квітня, аби привернути увагу громадськості до проблеми боротьби із сексуальним насиллям та гендерною дискримінацією.

  79 Hits
79 Hits
квіт.
22

В університеті стартував тренінг від КМЄС з використання 3D-сканера

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ розпочався тренінг від Консультативної місії Європейського Союзу. Подія триватиме впродовж п'яти днів.

Учасниками навчання стали спеціалісти-криміналісти Головного управління Національної поліції у Львівській області, а також науково-педагогічні працівники університету: завідувач кафедри кримінального процесу та криміналістики факультету № 1 Андрій Хитра, а також доценти цієї ж кафедри Оксана Дуфенюк та Сергій Марко.

Своїм досвідом роботи з 3D-сканером поділяться польські тренери Вероніка Вінярска та Мірослав Кенджерскі.

Навчання складатиметься з дев'яти модулів, під час яких учасники отримають навички і знання з використання передових технологій лазерного сканування, створення документації місця події, аналізу кримінальних та дорожніх сценаріїв, вимірювання об'єктів за допомогою системи eSURV, обробки отриманих даних та фотограмметрії.

Протягом тренінгу кожен учасник виконуватиме практичні вправи зі сканування змодельованого на полігоні кафедри місця вчинення тяжкого злочину та обробки результатів.

Правоохоронці також розвинуть навички аналізу слідів та симулювання кримінальних сценаріїв за допомогою спеціалізованих програм. Це допоможе підвищити рівень їхньої професійної компетентності.

Після завершення тренінгу учасники отримають відповідні сертифікати.

  140 Hits
140 Hits
квіт.
24

Популяризуй українську мову: здобувачі освіти ЛьвДУВС підтримали важливу ініціативу

Із початком повномасштабного вторгнення українська молодь дедалі частіше відмовляється від мови та культури агресора. Студенти нашого вишу розповіли про свій досвід та поділилися думками про те, чому важливо спілкуватися українською й популяризувати її серед інших.  

Евеліна Агейченко – родом з Луганщини. Зараз дівчина навчається в Інституті права ЛьвДУВС.

До переїзду у Львів розмовляла російською, а у березні 2022-го вирішила перейти на українську мову.

Зізнається, що спершу було складно, проте з часом помітила, що не лише говорить, але й думає солов'їною.

«Моя порада – якомога більше спілкуйтеся з людьми, які розмовляють українською. Вчити лексику за книгами чи фільмами – це, безперечно, добре, але жива мова сильно відрізняється від літературної», - зауважила Евеліна. 

Ще одна студентка нашого університету Софія Горбань родом із Сумщини.

«Моє рідне місто за 15 кілометрів від російського кордону, тож я зростала у майже повністю російськомовному середовищі», - розповіла дівчина.

Після початку повномасштабного вторгнення Софія та багато її знайомих свідомо перейшли на українську. А переїзд до міста Лева значно пришвидшив цей процес.

«Згодом я не лише почала мислити українською, але й розмовляти нею у сні. Для мене це була справжня перемога», - пригадала Софія. 

Усім, хто лише планує перейти на державну мову, дівчина радить: «Навіть, якщо ви досі перебуваєте у російськомовному середовищі, створюйте для себе сприятливі умови самостійно. Головне – не бійтеся почати зміни з себе!».

Додамо, що нещодавно до університету завітали представники Міжвідомчої робочої групи при ЛОВА. Вони провели роз'яснювальну роботу серед молоді та нагадали, що на Львівщині діє Мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту. 

Крім того, роздали інформаційні плакати та буклети, які було розміщено на різних локаціях вишу.

  80 Hits
80 Hits
квіт.
24

«Захист довкілля – це спільна відповідальність»: вихованці вишу дізналися про принципи інтегральної екології

До університету завітав випускник ЛьвДУВС, нині – референт Бюро УГКЦ з питань екології, відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії, отець Сергій Довба.  

Під час зустрічі з курсантами спікер порушив тему раціонального споживання, а також розповів про концепцію інтегральної екології та наголосив на її користі.

«Дотримуючись цього стилю життя, людина зберігає баланс у взаєминах зі своїм оточенням, не зраджує моральним переконанням, дослухається до себе та шанобливо ставиться до природних благ, що є спільними для усіх», – зауважив Сергій Довба.

Він також ознайомив присутніх із поняттям «екологічного гріха», що означає дію або бездіяльність, якими людина руйнує довкілля.

«Наш вплив на природні ресурси може бути дуже згубним, загрожувати планеті глобальними й, на жаль, невтішними наслідками – кліматичними кризами та руйнацією цілих екосистем», – підкреслив Сергій Довба.

Ефективною протидією цьому може стати філософія поміркованого споживання, або так звана Zero Waste (з англ. – «нуль відходів»).

Цей підхід вже набув великої популярності у світі. Він покликаний зменшити екологічне навантаження на нашу планету завдяки відповідальному використанню ресурсів.

«Замість поліетиленових торбинок чи пластикових соломинок для напоїв ми можемо користуватися альтернативами з природних матеріалів, які не шкодять довкіллю. Для майбутнього Землі це має велике значення», – наголосив лектор.

У рамках заходу Сергій Довба презентував відеоролики про екологічну злочинність та ініціативу Zero Waste, а також тематичну літературу.

  66 Hits
66 Hits
квіт.
23

Львівські патрульні розповіли курсантам про принципи community policing

До університету завітали інспектори відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області Ольга Яремчук, Святослав Герчаківський та Василь Демчина.

Хлопці та дівчата дізналися, що таке community policing та чому цей підхід набуває усе більшої популярності.

Правоохоронці зазначили, що дуже важливою є постійна комунікація поліції із населенням, вміння чути потреби людей та вчасно реагувати на них.

Спікери представили успішні проєкти, які вдалося реалізувати саме завдяки співпраці з громадою.

Під час зустрічі йшлося про чат-бот DrugHunters, покликаний запобігати поширенню наркотичних засобів та психотропних речовин.

Василь Демчина детально розповів про ініціативу Pitbull Lviv. Активісти цього громадського руху допомагають патрульним виявляти нетверезих водіїв. Така співпраця є прикладом успішної кооперації правоохоронців та громади задля покращення безпеки на дорогах.

Спілкуючись із молоддю, спікери також згадали про проєкт «Шкільний офіцер поліції», основною метою якого є підтримка безпечного середовища у закладах освіти.

  78 Hits
78 Hits
квіт.
23

Збережемо ліси разом: вихованці ЛьвДУВС вкотре підтримали екологічну ініціативу

Університетська молодь продовжує дбати про природу, організовуючи масштабні акції з озеленення.

Цього разу курсанти 2-го курсу факультетів №1 та №3 провели толоку у Винниківському лісництві.

На його території хлопці та дівчата висадили близько 700 саджанців дуба і сосни.

Приєдналася до доброї справи також фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи ВКЗ Софія Петрів.

Активісти ЛьвДУВС закликають усіх охочих турбуватися про довкілля, долучатися до екопроєктів та об'єднувати зусилля заради майбутнього України.

  70 Hits
70 Hits
квіт.
23

Курсанти університету ознайомилися з роботою детективів Бюро економічної безпеки

Майбутні слідчі довідалися про цікаві кейси з практики й особливості досудового розслідування злочинів у сфері економіки.  

Бінарне заняття для другокурсників факультету №1 провела старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Львівській області Руслана Кавчак.

Вона розповіла молоді про завдання, які виконує Бюро, та його структуру. 

Далі поділилася досвідом з практики. Акцентувала на порядку проведення слідчих дій, зокрема обшуку й допиту.

Хлопці та дівчата дізналися про найбільш резонансні справи, які розслідували детективи Бюро.

Вихованці вишу також мали змогу отримати відповіді на усі свої запитання.

На завершення зустрічі Руслана Кавчак наголосила на тому, що у БЕБ працює чимало випускників Львівського державного університету внутрішніх справ, адже це один із кращих вишів, що готує фахових правників. 

Слід зазначити, що таке заняття із практиком відбулося за ініціативи доцентки кафедри кримінального процесу і криміналістики факультету №1 Оксани Дуфенюк.

  87 Hits
87 Hits
квіт.
23

На базі ЛьвДУВС відбулись змагання серед поліцейських Львівщини

Команди правоохоронців боролися за першість у чемпіонаті «Кращі за професією». 

Захід проходив на базі Західноукраїнського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» ЛьвДУВС.

Учасниками події стали збірні районних управлінь та відділів поліції, полку поліції особливого призначення та Головного управління поліції Львівщини.

Правоохоронці змагалися у дисциплінах, які є визначальними при виконанні бойових завдань, – виконували практичні вправи зі стрільби, долали смугу перешкод, демонстрували прийоми самозахисту, навички екстремального водіння й надання домедичної допомоги.

«Золото» чемпіонату виборола збірна Дрогобицького відділу поліції, «срібло» здобула команда полку поліції особливого призначення, а «бронзу» отримали правоохоронці Стрийського районного управління поліції. Також визначили кращих у кожній номінації.

Переможці змагань представлятимуть поліцію Львівщини на всеукраїнському чемпіонаті. 

Світлина відділу комунікації поліції Львівської області

  121 Hits
121 Hits
квіт.
23

Представниця університету долучилася до відкриття кризової кімнати, дружньої до дитини

Нещодавно у Червонограді, що на Львівщині, запрацювала нова кризова кімната для роботи з дітками, що постраждали від домашнього насильства або стали його свідками. 

До відкриття цього важливого соціального простору доєдналася і завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова.

Фахівчиня поділилася практичними кейсами інтерв'ювання дітей, що зазнали насилля, за методикою «Зелена кімната».

Крім того, розповіла про основні аспекти використання анатомічних ляльок під час опитування неповнолітніх.

Відзначимо, що проєкт реалізували за підтримки Департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА, громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» та Червоноградського відділу поліції ГУНП Львівщини.

  77 Hits
77 Hits
квіт.
22

Мури старовинного міста: курсанти ЛьвДУВС оглянули оборонні споруди Львова

Першокурсники факультету №2 побували на екскурсії історичною частиною міста Лева й дізналися чимало цікавого про його фортифікації.

Вихованці вишу оглянули Міський та Королівський арсенали, а також комплекс Бернардинського монастиря.

Про особливості оборонної архітектури Львова XVI-XVII століть молоді розповіла провідний фахівець відділення соціально-гуманітарної роботи ВКЗ Людмила Андрушко.

Спікерка зауважила, що будівництво укріплень на території Львова розпочалося ще 1362-го року. Завдяки міцним спорудам наше місто було неодноразово збережене від загарбників.

«Ці величні мури є «документом минулого», тож заслуговують на особливу увагу та вивчення», – підкреслила Людмила Андрушко.

Захід відбувся з нагоди Дня пам'яток історії та культури, який щороку відзначають у квітні.

  75 Hits
75 Hits
квіт.
22

ЛьвДУВС доєднався до всеукраїнського проєкту «Незламні правничі школи»

Проєкт було створено для обміну позитивними освітніми практиками, популяризації новітніх досягнень правничих шкіл та надання додаткових можливостей для посиленої співпраці.  

Впродовж цього тижня спікерами проєкту «Незламні правничі школи» будуть науково-педагогічні працівники Інституту права ЛьвДУВС.

Вони презентуватимуть основні положення сертифікатної програми «Європейські правові цінності: досвід для України у сфері кримінального провадження». Цю програму було розроблено у межах грантового проєкту Еразмус+ напряму Жан Моне. 

«Очевидно, що за декілька лекцій наші спікери не зможуть представити весь матеріал сертифікатної програми, тому зосередяться на ключових проблемах. Та, якщо запропонована тема викличе в учасників інтерес, вони зможуть увійти до наступного набору програми, адже вона реалізується дистанційно», - зазначив у своєму вступному слові ректор ЛьвДУВС Роман Благута.

Він побажав усім, хто доєднався до проєкту «Незламні правничі школи», плідної та цікавої дискусії.

Привітав учасників також директор Інституту права ЛьвДУВС Іван Красницький. 

Сертифікатна програма, яку представлять мої колеги, є одним із видів неформальної освіти, де усі, хто цікавиться відповідною проблематикою, можуть отримати додаткові знання у сфері кримінального провадження. Переконаний, що така інформація буде корисною, а наш досвід – зацікавить представників правничих шкіл України», - підкреслив Іван Красницький.

У рамках проєкту виступлять професорки кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права Ірина Гловюк та Лариса Брич, а також доцентки цієї кафедри Віра Навроцька й Оксана Горпинюк. 

Слід зазначити, що Всеукраїнський освітній проєкт «Незламні правничі школи» триває вже 11-й тиждень. Його метою є об'єднати та підтримати студентів-правників та науково-педагогічних працівників правничих шкіл у складний для нашої країни період.

  121 Hits
121 Hits
квіт.
22

Представникам ЛьвДУВС презентували проєкт «Custody Records»

Днями працівники університету побували із ознайомчим візитом в ізоляторі тимчасового тримання №4 Головного управління Національної поліції Львівщини.

Під час заходу вони дізналися, як функціонує установа й ознайомилися з умовами перебування затриманих осіб.

Розглянули також завдання комплексу «Custody Records», що спрямований на захист прав кожного учасника процесу від неправомірних дій та безпідставних звинувачень.

Про переваги цієї системи представникам вишу розповіли начальник сектору організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб Ігор Верхоляк, керівник ізолятора тимчасового тримання Олександр Марушкевич, старший інспектор цього сектору Наталія Рутковська та старший інспектор з особливих доручень Андрій Скупейко.

Крім того, вони поділилися реальними кейсами використання «Custody Records» під час роботи із затриманими.

  90 Hits
90 Hits
квіт.
22

Представниця університету долучилася до обговорення сучасних шляхів розвитку України

Фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи ВКЗ ЛьвДУВС Софія Петрів взяла участь у X Всеукраїнському форумі взаємодії та розвитку, що об'єднав молодь з різних куточків нашої держави.  

Юнаки та дівчата розглянули проблеми співпраці громад, влади, медіа та підприємців для ефективної відбудови України.

У рамках форуму Софія Петрів розповіла про діяльність та актуальні завдання громадської організації «Флора», що реалізує екологічні ініціативи задля захисту довкілля.

Захід відбувся за сприяння Міністерства молоді та спорту України й Всеукраїнського молодіжного руху «Let's do it, Ukraine».

  62 Hits
62 Hits
квіт.
22

В «Академії поліції» ЛьвДУВС відбулася зустріч із практиками

Днями до університету завітали представники Управлінь головної інспекції ГУНП Одеської, Чернігівської, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.  

Вони поспілкувалися зі слухачами Західноукраїнського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції». 

Зокрема розповіли про свій практичний досвід й поділилися напрацюваннями у сфері протидії домашньому насильству.

Долучився до заходу також начальник сектору дотримання прав людини Львівського районного управління поліції №2 Тарас Хом'як.

Фахівець ознайомив присутніх із принципами дії комплексу «Custody Records», акцентував на його структурі та завданнях.

Крім того, слухачі «Академії поліції» переглянули відеоматеріали, де зафіксовано приклади ефективності цього проєкту.

Нагадаємо, завдяки цілодобовому відеоспостереженню система покликана гарантувати безпеку та гідні умови перебування затриманих у відділку.

Наразі її впроваджено у понад дев'яноста підрозділах Національної поліції України.

  72 Hits
72 Hits
квіт.
22

У ЛьвДУВС відзначили переможців та призерів змагань з легкоатлетичного кросу

Сьогодні ректор університету Роман Благута подякував молоді за здобутки у сфері спорту та вручив нагороди переможцям і призерам університетських змагань із легкоатлетичного кросу.  

Нагадаємо, захід відбувся минулого тижня. Учасниками спортивної події стали понад 50 здобувачів вищої освіти ЛьвДУВС.

У загальнокомандному заліку найкращий результат продемонструвала збірна другокурсників факультету №2. «Срібло» здобула команда першокурсників факультету №3, а «бронзовими» призерами стали курсанти 1-го курсу факультету №1.

Найкращий результат на дистанції 1000 метрів серед дівчат показала вихованка 2-го курсу факультету №2 Сніжана Борецька. Друге місце посіла курсантка 2-го курсу факультету №1 Христина Варениця. А третє - другокурсниця факультету №2 Сніжана Борецька.

«Золото» на дистанції 1000 метрів серед хлопців здобув курсант 2-го курсу факультету №3 Дмитро Любінець. «Срібло» отримав третьокурсник факультету №1 Андрій Артимович. А «бронзу» - вихованець 2-го курсу факультету №2 Денис Сах.

Перше місце на дистанції 3000 метрів посів курсант 1-го курсу факультету №2 Максим Тодеріко. Друге - вихованець цього ж факультету Іван Ориджук. А третє - Максим Миколайчук, першокурсник факультету №3.

На дистанції 5000 метрів перемогу здобув курсант З-го курсу факультету №1 Владислав Вознякевич, «срібло» отримав першокурсник факультету №3 Микола Грицик, а 3 місце посів курсант 2-го курсу факультету №2 Сергій Панчук.

Нагородження переможців та призерів змагань із легкоатлетичного кросу відбулося також у навчально-тренувальному відділі «Верещиця».

Вітаємо курсантів та курсанток вишу зі спортивними здобутками! Бажаємо успіхів та наснаги!

  88 Hits
88 Hits
квіт.
20

Обери професію своєї мрії: у ЛьвДУВС відбувся Open Day для вступників

Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре відчинив двері для майбутніх абітурієнтів. Сьогодні до вишу прийшли більше сотні юнаків та дівчат, аби дізнатися більше про навчання у відомчому виші. 

До закладу освіти разом із батьками завітали вступники із 13-ти регіонів України – Львівської, Волинської, Вінницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Житомирської, Запорізької областей, Хмельниччини, Рівненщини й Закарпаття, а також Миколаївщини, Черкащини та Полтавщини.

Зустріч із молоддю проходила у Центрі дозвілля університету. На початку події присутні спільно виконали Державний Гімн України.  

А після цього - вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих Героїв, які віддали життя у боротьбі проти ворога.

Далі відбулася презентація університету. Хлопці та дівчата переглянули відеоролик, у якому розповідається про освітні можливості ЛьвДУВС.

Привітав майбутніх абітурієнтів у стінах закладу ректор вишу Роман Благута.

«Під час підготовки фахівців ми робимо акцент на практику. Це стосується не лише тих, хто згодом працюватиме у поліції, але й майбутніх психологів, правників та управлінців. Крім цього, у ЛьвДУВС впроваджуються програми міжнародної академічної мобільності, завдяки яким наші студенти мають змогу відвідувати заклади вищої освіти за кордоном. Наш університет створює чимало можливостей для усебічного розвитку особистості у різних сферах, зокрема спорті, науці та творчості, участі у курсантсько-студентському самоврядуванні. Тож запрошуємо вас на навчання до нашого вишу й бажаємо успіху під час складання вступних випробувань!», - звернувся до молоді Роман Благута.

Усі, хто завітав на захід, також мали змогу поспілкуватися із відповідальним секретарем приймальної комісії Юрієм Назаром. Він розповів про особливості цьогорічної вступної кампанії та детально відповів на усі запитання молоді.

Талановиті вихованці вишу подарували присутнім творчі виступи.

Курсантка 2-го курсу факультету №1 Вікторія Воробель заспівала зворушливу композицію «Журавлі».

Із танцювальним номером виступили другокурсники факультету №2 Іванна Семчук та Євген Обаль. 

А студентка 1-го курсу Інституту права Леся Мандзюк виконала патріотичну пісню «Гімн землі».

Неодмінною частиною заходу були й видовищні показові виступи курсантів університету.

Майбутні вступники разом із батьками оглянули різні локації вишу - криміналістичну лабораторію, навчальний ситуаційний центр, комп'ютерно-лінгафонний клас, бібліотеку, кабінет інформаційних технологій, а також стрілецький тир.

Хлопці та дівчата, які обрали професію поліцейського, мали змогу подати онлайн-анкету на порталі для кандидатів на навчання. А представники нашого університету допомогли молоді зробити цей важливий крок на шляху до реалізації їхньої мрії.

  180 Hits
180 Hits
квіт.
19

У ЛьвДУВС відбувся науково-практичний семінар «Психічне здоров’я особистості в кризовому суспільстві»

На заході йшлося про застосування методики "текст-малюнок-текст" для інтеграції особистого досвіду та обговорення психологічного огляду проблем, пов'язаних з сучасною війною. Учасники також розглянули техніки позитивної психотерапії, використання методу "синквейн" та метафоричних асоціативних карт для саморегуляції психічних станів.

На початку події до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Цей семінар було започатковано декілька років тому та організовано у формі майстер-класів Інститутом управління, психології та безпеки нашого університету. Сьогодні маємо можливість навчитися розуміти себе, інших, почути тих, хто поруч із нами, зрозуміти їхні потреби й підтримати та допомогти», - наголосила Ольга Балинська.

Приєднався до вітань і директор Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС В'ячеслав Бліхар.

«Під час війни питання психічного здоров'я стає нагальним. Згодом це стане викликом для всього українського суспільства, адже наш народ прагне відшукати шляхи відновлення свого психічного благополуччя. Це проблема не лише для окремих осіб, а й для усього соціуму. Сьогоднішній семінар повинна стати важливим ресурсом для науковців та практиків задля вдосконалення системи захисту та збереження психічного здоров'я українців»,- підкреслив В'ячеслав Бліхар.

Модерувала дискусію заступниця директора Інституту Зоряна Кісіль.

Учасники семінару обговорили різноманітні психологічні методики.

Першою презентувала свої наукові напрацювання доцентка кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, керівниця відокремленого підрозділу ВГО Арт-терапевтична асоціація у Хмельницькій області Лариса Подкоритова. Вона розповіла про застосування авторської методики «Текст-малюнок-текст». За допомогою використання цієї арттерапевтичної техніки можна розвинути здатність до особистісної рефлексії та сформувати основні прийоми стабілізаціїпсихоемоційних станів.

Доцентка кафедри теоретичної психології Інституту управління, психології та безпеки Львівського державного університету внутрішніх справ Оксана Христук акцентувала увагу на психологічному оглядіо сновних проблем особистості, пов'язаних з війною на сучасному етапі.

Техніки позитивної психотерапії для самодопомоги у складні часи окреслив Павло Бачинський, керівник Львівського представництва Українського інституту позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту, тренер м'яких навичок (softskills), фасилітатор, консультант в методі Позитивної психотерапії Н.Пезешкіана, організатор T&D-подій.

Крім цього, йшлося про використання техніки «синквейн» та метафоричних асоціативних карт для саморегуляції психічних станів. Про це детально розповіла професорка кафедри педагогіки та психології Харківського національного університету внутрішніх справ Наталія Мілорадова.

Учасники також розглянули феноменологічну складову методу системних розстановок, щоб дослідити нашу резильєнтність і визначили опори, на яких вона ґрунтується. Такий майстер-клас провела завідувачка кафедри теоретичної психології ІУПБ ЛьвДУВС Зоряна Ковальчук.

Наприкінці події психолог Трускавецького шпиталю, консультант-терапевт з кризової психології, фасилітатор, консультант з військової психології, фахівець у галузі біосугестивної терапії Вікторія Бикова поділилась використанням методу біосугестивної психотерапії.

Серед установ, представники яких доєдналися до заходу, були: Державний науково-дослідний інститут МВС України, Національна академія внутрішніх справ, Харківський національний університет внутрішніх справ, Одеський державний університет внутрішніх справ, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Харківський національний медичний університет, Державний університет «Житомирська політехніка», Хмельницький національний університет, Відокремлений підрозділ громадської організації «Арт-терапевтична асоціація» у Хмельницькій області, Львівське представництво Українського інституту позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту, а також Трускавецький шпиталь.

  120 Hits
120 Hits
квіт.
19

У ЛьвДУВС триває пілотний проєкт із вивчення професійної англійської мови

Впродовж двох днів курсанти та курсантки університету мали змогу поспілкуватися із британським колегою, поліцейським Марком О'Доног'ю, який завітав на засідання дискусійного клубу.  

Хлопці та дівчата продовжили вдосконалювати свої розмовні навички із англійської. Цього разу говорили про безпеку в інтернет-просторі й протидію кіберзлочинності. Учасники поділилися думками про те, як не стати жертвою фішингу та захистити свої приватні дані у мережі.

До дискусії доєдналися курсанти та курсантки факультетів №1 і №2.

Марк О'Доног'ю привіз із собою британські видання й запропонував молоді обговорити теми, про які пише місцева преса.

Завдяки такому завданню здобувачі освіти вдосконалили навички читання та розуміння текстів англійською мовою, засвоїли нову лексику й змогли впевненіше спілкуватися іноземною та висловлювати свої думки.

Нагадаємо, впродовж року у ЛьвДУВС реалізується проєкт «English in Policing for Ukraine». Ця ініціатива громадської організації «Об'єднання етичної підтримки» з Великої Британії покликана допомогти університетській молоді у вивченні професійної англійської мови.

  90 Hits
90 Hits
квіт.
19

Здобувачі освіти та працівники ЛьвДУВС пройшли навчання з інформаційної гігієни у час війни

Курсанти, студенти та працівники вишу опанували два курси на онлайн-платформі Prometeus та отримали відповідні сертифікати.  

Учасники навчання дізналися, як розпізнавати фейки та протидіяти ворожій пропаганді. Спікери курсу розповіли, як формується інформаційне поле під час активної фази війни, що таке ІПСО та як вони працюють.

Здобувачі освіти й працівники університету також отримали знання про правила інформаційної гігієни за сучасних умов.

Практичний курс доступний за покликанням http://surl.li/ldwwz

Ще один корисний ресурс – «Безпека в інтернеті під час війни». Цей курс допоможе навчитися ефективно оперувати цифровими інструментами, зокрема, соціальними мережами. А ще розповість, як захистити свою особисту інформацію в інтернеті та вберегтися із кібершахрайств.

Курс складається із чотирьох модулів й призначений для усіх, хто користується цифровими технологіями. Пройти навчання можна за цим лінком http://surl.li/khyea

  76 Hits
76 Hits
© 2024 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.