Accessibility Tools

  • (032) 258-63-25
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Навчально-науковий інститут права та правоохоронної діяльності

Контакти

м. Львів, вул. Замарстинівська, 9

yf@lvduvs.edu.ua

(032) 261-65-00, (032) 235-61-58

Загальна інформація

Навчально-науковий інститут права та правоохоронної діяльності провадить освітню, наукову та методичну діяльність, забезпечує підготовку, відповідно до сучасних суспільних тенденцій і викликів, кращих вітчизняних і світових правничих та правоохоронних практик та актуальних вимог ринку праці, висококваліфікованих спеціалістів, які є доброчесними, національно свідомими особистостями, здатними незалежно мислити і діяти відповідно до принципів людської та професійної гідності, справедливості та верховенства права.

Навчально-науковий інститут права та правоохоронної діяльності є структурним підрозділом Львівського державного університету внутрішніх справ який забезпечує підготовку здобувачів вищої освіти відповідно до вимог МОН України за кошти фізичних та (або) юридичних осіб.

За час існування відповідний структурний підрозділ пройшов низку реорганізацій – від факультету (юридичного, № 6), Інституту права до сучасного навчально-наукового інституту. Перший набір здобувачів вищої юридичної освіти за кошти фізичних та (або) юридичних осіб було здійснено у 1996 році.

На сьогодні в інституті забезпечується реалізація чотирьох освітніх програм:

  • двох освітніх програм у галузі 08 Право зі спеціальності 081 Право - освітньо-професійні програми «Право» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти;
  • двох освітніх програм у галузі знань 26 Цивільна безпека зі спеціальності 262 Правоохоронна діяльність – освітньо-професійні програми «Правоохоронна діяльність» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Освітній процес за освітніми програмами передбачає академічну свободу, включаючи свободу думки, висловлювань та викладання, а також суворе дотримання принципів академічної доброчесності усіма учасниками освітнього процесу, забезпечення практикорієнтованості навчання шляхом постійного залучення до освітнього процесу представників правничої та правоохоронної діяльності, налагодження та підтримання співпраці із потенційними новими базами практик, а також створення умов для академічної мобільності.

Освітній процес в інституті забезпечується загалом дев’ятьма кафедрами, з яких п’ять входять до складу інституту, а саме кафедри: адміністративно-правових дисциплін; господарсько-правових дисциплін; кримінально-правових дисциплін; теорії, історії та конституційного права; цивільно-правових дисциплін.

Науково педагогічні працівники, які забезпечують реалізацію освітніх програм, мають відповідну освітню та професійну кваліфікацію, а частина також актуальний практичний досвід або здійснює правничу діяльність на теперішній час (є діючими адвокатами, медіаторами, приватними виконавцями тощо), активно публікують наукові доробки у вітчизняних та зарубіжних виданнях, беруть участь у міжнародних стажуваннях, академічній мобільності, науково-практичних заходах різних рівнів, систематично підвищують свою кваліфікацію, долучаються до аналізу законопроєктів тощо.

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» колегіальними органами управління в інституті є вчена рада та збори трудового колективу, які визначають основні напрями діяльності інституту.

У структурі інституту функціонує також науково-дослідна лабораторія актуальних проблем правозастосовної та правоохоронної діяльності, у межах якої здійснюється вивчення актуальних питань правового регулювання конкретних суспільних відносин; якості галузевого законодавства; прогалин у правовому регулюванні; тенденцій застосування окремих правових норм чи інститутів у слідчій, судовій та іншій юридичній практиці; форми, елементи, механізми правозастосовної діяльності загалом та у конкретних сферах тощо.

Здобувачі вищої освіти поряд із навчанням, активно займаються науковою роботою, реалізують своє право на визнання результатів навчання, отриманих у неформальній та інформальній освіті, активно беруть участь у волонтерських та національно-патріотичних заходах.

Студентське самоврядування здійснюється в інституті через Раду студентського самоврядування. Представники від студентства входять до складу вченої ради інституту та ЛьвДУВС, а також до органів громадського самоврядування обох рівнів.

Випускники навчально-наукового інституту права та правоохоронної діяльності на рівні із випускниками класичних закладів вищої освіти можуть обіймати посади та виконувати роботи, кваліфікаційні вимоги до яких, передбачають наявність освітнього ступеня бакалавр чи магістр загалом чи із спеціальностей 081 Право та 262 Правоохоронна діяльність зокрема.

Духовним центром інституту є церква Воздвиження Чесного Хреста, яка діє з кінця XIV ст. З цього часу на Замарстинівській відбуваються правничі студії.

Безумовною перевагою є розташування інституту в центральній частині старовинного міста Львова. Інститут має власну територію, що дозволяє організовувати освітній процес у межах єдиного цілісного комплексу без необхідності для здобувачів вищої освіти змінювати територію між навчальними заняттями.

Матеріально-технічна база інституту відповідає сучасним вимогам до організації освітнього процесу у закладі вищої освіти. Наявними є 5 сучасних лекційних залів, 24 навчальні аудиторії, бібліотека з читальним залом, 4 комп’ютерні класи, електронна бібліотека, спортивний зал тощо. Окремо варто виділити функціонування в межах навчально-наукового інституту права та правоохоронної діяльності навчального полігону «Модельна виборча дільниця» та «Центру забезпечення прав людини та гендерної рівності», які обладнані сучасними мультимедійними комплектами, які дозволяють проведення занять із застосуванням, зокрема, дистанційних технологій.

Навчально-науковий інститут права та правоохоронної діяльності ЛьвДУВС є сучасним структурним підрозділом знаного закладу вищої освіти, в якому акумулюється як вітчизняний досвід, так і позитивні досягнення європейських юридичних закладів вищої освіти, активно впроваджуюються сучасні навчально-методичні технології, інтерактивні методи навчання, формуються та розвиваються власні наукові школи.


© 2025 Львівський державний університет внутрішніх справ

Please publish modules in offcanvas position.