Загальна інформація
Кафедра тактико-спеціальної підготовки (далі - ТСП) створена у квітні 2006 року. З перших днів її заснування кафедру очолив майстер спорту СРСР, кандидат історичних наук, полковник міліції Булачек Володимир Романович.
Саме завдяки високим професійним та організаційним якостям Булачека В.Р. було сформовано професійне науково-педагогічне ядро новоствореної кафедри, що структурно увійшла до складу факультету №2.
В результаті організаційно-штатних змін, у жовтні 2016 року кафедру ТСП включено до складу факультету №3 Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції.
Варто зауважити, що сьогодні, кафедра ТСП це – унікальний підрозділ, аналогів якому у структурі Львівського державного університету внутрішніх справ (далі - ЛьвДУВС) немає. Професійна унікальність кафедри ТСП полягає у наявності трьох невід’ємних професійних компетенцій у її діяльності:
Науково-педагогічна складова. Полягає у тому, що науково-педагогічний колектив - на рівні з іншими кафедрами, розробляє навчально-методичне забезпечення освітнього процесу. Щороку виконує у повному обсязі план наукових науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Шість науково-педагогічних працівників кафедри є кандидатами наук, серед яких кандидати: юридичних, історичних, економічних наук, та з фізичного виховання і спорту. Двоє мають наукове звання доцентів.
Спортивна складова. Полягає у тому, що під керівництвом науково-педагогічного складу кафедри працюють спортивні секції: кульової стрільби. Особовий склад кафедри особисто разом із курсантами приймає участь у змаганнях різного рівня класифікації та займає призові місця на:
- чемпіонатах МВС України;
- спартакіадах Львівської обласної організації ФСТ “Динамо” України;
- першостях і чемпіонатах Львівської області та України;
- спеціалізованих змаганнях міжнародного рівня.
Спортивна кваліфікація науково-педагогічного колективу кафедри складає: 5 - майстрів спорту України; 5 - кандидатів у майстри спорту України.
Враховуючи специфіку професійної діяльності кафедри, та значну пропорційну частину практичних занять із ТСП, науково-педагогічний склад кафедри постійно працює над підтриманням належної фізичної форми, практикує відвідування спортивних комплексів, басейнів та займаються легкоатлетичним кросом.
Військово-тактична складова. Науково-педагогічні працівники кафедри мають значний досвід практичної діяльності в ОВС, зокрема, щодо участі у проведенні спеціальних операцій по затриманню озброєних злочинців, ліквідації масових заворушень. Шестеро науково-педагогічних працівників кафедри є учасниками бойових дій, з них п’ятеро - учасники АТО та ООС. Відрядження у зону бойових дій здійснювались у 2014, 2015, 2016, 2018 та 2021 р.р.
Співробітників кафедри активно залучають до навчання підрозділів Національної поліції різних регіонів. У 2014 році працівники кафедри займались тактичною та стрілецькою підготовкою добровольчого батальйону поліції особливого призначення «Львів».
У 2019 році, працівники кафедри залучались до проведення занять із військовослужбовцями Національної гвардії України, що залучаються до охорони публічного порядку та безпеки.
Протягом свого існування науково-педагогічний персонал кафедри організовував та проводив в умовах НТВ «Верещиця» чимало польових виходів та табірних зборів.
Особовий склад кафедри ТСП систематично залучається до організації та методичного керівництва навчаннями роти оперативного реагування та проведення занять з постійним складом університету в системі службової підготовки.
Враховуючи специфічні умови та обставини службової діяльності, динамічний та різноплановий характер професійної діяльності, науково-педагогічний персонал кафедри ТСП - продовжує розвиватись та удосконалюватись дотримуючись перелічених трьох векторів його діяльності.
Кафедру тактико-спеціальної підготовки факультету № 2 (з підготовки фахівців для підрозділів превентивної діяльності та правоохоронних інформаційних систем) реструкторизовано 07.11.2024 року, в результаті виокремлення з неї кафедри вогневої підготовки.
До трудового колективу кафедри увійшли як колишні науково-педагогічні працівники кафедри тактико-спеціальної підготовки так і молоді працівники, які лише здобувають практичний досвід на викладацькій ниві.
Кафедра займається забезпеченням освітнього процесу з навчальної дисциплін повязаних із тактикою дій поліцейських у здобувачів вищої освіти, що навчаються за кошти державного бюджету за спеціальностями 081 «Право», 262 «Правоохоронна діяльність» та 126 «Інформаційні системи та технології».
Крім основного освітнього процесу, науково-педагогічні працівники кафедри залучені до проведення курсів підвищення кваліфікації у слухачів, що прибули із практичних підрозділів Національної поліції та практичних занять у системі військово-професійної підготовки здобувачів освіти.
Щороку, науково-педагогічними працівниками кафедри подаються пропозиції до плану науково-дослідної роботи Львівського державного університету внутрішніх справ.