Центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» (далі – ЦППП «АП» або Центр) є структурним підрозділом Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – ЛьвДУВС), який забезпечує підготовку здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти для потреб Національної поліції України.
Центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» ЛьвДУВС створено відповідно до наказу ЛьвДУВС від 07.11.2024 року № 416 «Про уведення у дію штату Львівського державного університету внутрішніх справ» шляхом реорганізації Західноукраїнського центру первинної професійної підготовки «Академія поліції» та Навчально-тренувального відділу «Верещиця».
Центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» ЛьвДУВС розташований у селі Верещиця вул. Івана Богуна, 4 а, Яворівського району Львівської області.
![]() |
![]() |
![]() |
Структурними підрозділами Центру є:
- відділення навчально-методичної роботи;
- відділення організації служби;
- відділення матеріально-технічного забезпечення;
- цикл загальнопрофесійної підготовки;
- цикл професійно-теоретичної підготовки;
- цикл професійно-практичної підготовки.
ЦППП «АП» провадить первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, згідно з навчальними програмами, розробленими відповідно до Державного освітнього стандарту з професії «Поліцейський (за спеціалізаціями)», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.11.2024 № 1592, для відповідних напрямів підготовки:
- Поліцейський підрозділів служби освітньої безпеки;
- Поліцейський підрозділів поліції особливого призначення;
- Поліцейський підрозділів реагування патрульної поліції;
- Поліцейські підрозділів забезпечення;
- Поліцейський підрозділів превентивної діяльності;
- Оперуповноважений;
- Слідчий (дізнавач).
Особливість підготовки здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти у Центрі полягає в тому, що під час забезпечення навчального процесу теоретична складова поєднується з практичною: до проведення занять та факультативів на постійній основі залучаються поліцейські, державні службовці та працівники органів Національної поліції, фахівці інших установ, закладів, організацій.
![]() |
![]() |
![]() |
Для забезпечення навчального процесу під час первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, у ЦППП «АП» функціонують спеціалізовані навчальні аудиторії, тири, навчальні полігони та спортивні майданчики, зокрема:









- спеціалізована навчальна аудиторія «Спеціальної підготовки поліцейських»;
- спеціалізована навчальна аудиторія «Процесуального та криміналістичного забезпечення роботи органів досудового розслідування»;
- спеціалізована навчальна аудиторія «Забезпечення безпеки дорожнього руху»;
- спеціалізована навчальна аудиторія «Домедична підготовка»;
- спеціалізований навчальний тренувальний комплекс (тактико-криміналістичний полігон «Нічний клуб»);
- спеціалізований навчальний тренувальний комплекс (тактико-криміналістичний полігон «Квартира»);
- навчальний полігон «Custody Records»;
- спеціалізований навчальний об’єкт «Чергова частина. Місце отримання і здачі вогнепальної зброї»;
- стрілецькі тири;
- тактичний-навчальний полігон;
- спортивний майданчик, футбольне та волейбольні поля;
- тренажерний зал;
Основною метою проходження первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції є отримання базових спеціальних знань для ефективного виконання своїх функціональних обов’язків у практичних підрозділах.
Завершальним етапом навчального процесу здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти у Центрі є складання Кваліфікаційної атестації.
Після успішного опанування навчальної програми первинної професійної підготовки поліцейських, випускники ЦППП «АП» отримують диплом кваліфікованого робітника з професії «Поліцейський (за спеціалізаціями)».
За період існування Центру первинну професійну підготовку поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, завершили понад 4600 слухачів.