Сьогодні в університеті відбувся захід до Дня визволення України від нацистських загарбників, який щороку відзначаємо 28-го жовтня.
Лекцію для здобувачів освіти провела доцентка кафедри соціально-поведінкових, гуманітарних наук та економічної безпеки Ганна Сіромська.
Спікерка зауважила, що існують різні погляди істориків щодо трактування цієї дати.
«Український інститут національної пам'яті пропонує використовувати термін «вигнання нацистських окупантів» замість «визволення від фашистських загарбників». Другий важливий аспект – «визволення» передбачає цілковиту свободу, проте після перемоги антигітлерівської коаліції у 1944-му Україна не стала повністю вільною. СРСР мав на меті повернути український народ під владу своєї імперії», – розповіла Ганна Сіромська.
Історикиня зауважила, що попри традиційне використання сполуки «фашистські загарбники», науково коректнішим є термін «нацистські окупанти».
Крім того, вона акцентувала на відмінностях між поняттями «фашизм» та «нацизм», що виникли та розвивалися у різних країнах та за різних обставин.
Ганна Сіромська також зосередила увагу на етапах звільнення України від нацистської окупації.
«У роки Другої світової війни наша країна була двічі пограбована. Під час наступу гітлерівців радянський режим евакуював майже 3,5 млн українців, 550 промислових підприємств, 70 вишів, понад 40 театрів й десятки музеїв. А згодом вже нацисти зруйнували 714 українських міст, 28 тис. сіл, 419 тис. виробничих об'єктів, вивезли до Німеччини понад 330 тис. цінних творів мистецтва, історичних реліквій та колекцій», – зауважила лекторка.
З початку повномасштабної збройної агресії на території України росіяни вчинили величезну кількість воєнних злочинів. У їхніх діях є всі ознаки звірств, притаманних німецьким нацистам. Нинішня рф є ідеологічним спадкоємцем радянського союзу, країною-агресоркою та спонсором тероризму у світі.
Ганна Сіромська відзначила: «Даючи відсіч сучасному ворогу, наші Захисники обороняють українську незалежність та національні цінності. Так мужньо, як свого часу це робила Українська повстанська армія протягом майже десятьох років після завершення Другої світової війни».
Вона також підкреслила, що пророчий вислів провідника повстанського руху опору Степана Бандери «l прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям Слава!» став нашою реальністю, виявом волелюбності та незламності українців.