До всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у ЛьвДУВС провели заняття для магістрів факультету №3, присвячене темі реагування поліцейських на виклики щодо випадків домашнього насильства.
Про роботу правоохоронців у цьому напрямку розповіла начальниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції Марта Василькевич.
Вона звернула увагу присутніх на зміни у законодавстві, завдяки яким було суттєво розширено коло осіб, які можуть бути причетними до вчинення домашнього насильства.
"У 80 % викликів постраждалі – жінки. Орієнтовно 14% – це випадки, коли за допомогою звертаються чоловіки. Близько 6-7% повідомлень надходять від дітей. Як правило, вони розповідають про конфлікти між батьками, – наголосила Марта Василькевич. - Домашнє насильство – це не проблема окремої сім'ї, а загальнодержавна. Вона потребує реагування та вирішення".
Під час лекції також обговорили спеціальні заходи, які можуть застосовувати, щодо кривдника - терміновий заборонний припис та обмежувальний припис. Крім цього, представниця поліції розповіла про захист інтересів постраждалої особи, кризові кімнати і притулок для постраждалих осіб від домашнього насильства у Львові.
Також на занятті поспілкувались про причини домашнього насильства, збільшення кількості звернень в час карантину та вплив публічного обговорення цієї тематики.
Як розповіла представниця поліції, важливим аспектом у протидії домашньому насильству є взаємодія суб'єктів. У Львівській області при управлінні соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради є мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, яка здійснює виїзд до сім'ї, де вчинялося насильство. Складається вона з психологів та соціальних працівників, які працюють не лише з постраждалими, а й усією сім'єю.
На завершення курсанти відпрацювали у кімнаті-полігоні алгоритм дій поліцейських під час виклику у випадку домашнього насильства. Після цього відбулось обговорення помилок. Марта Василькевич звернула увагу присутніх на важливість дотримання заходів особистої безпеки та порадила, як спілкуватися із постраждалою особою та кривдником.