Напередодні одного із найвеличніших свят – Воскресіння Христового – курсанти та студенти університету взяли участь у майстеркласі зі створення писанок. Його провела фахівчиня відділення соціально-гуманітарної роботи вишу Кароліна Скакунова.
Хлопці та дівчата дізналися про цю самобутню українську традицію й найбільш поширені види розпису.
«Виготовлення писанок – надзвичайно сакральний процес. Тому важливо братися до роботи у доброму настрої й думати лише про хороше», - зазначила Кароліна Скакунова.
Вона розповіла молоді, як відрізняються звичаї писанкарства у різних куточках України.
«Найбільш складними вважають писанки, створені на Гуцульщині. Вони мають дуже тонкі лінії й деталізовані візерунки тварин. А от на Львівщині переважали сокальські, бойківські та лемківські писанки зі своїми самобутніми орнаментами», - зауважила спікерка.
Вона також пояснила, що символізують малюнки на писанках і які кольори краще обрати.
«Власноруч створена писанка – це потужний оберіг, який захищатиме родину впродовж усього року й має зберігатися в домі до наступного Великодня», - підкреслила Кароліна Скакунова.
Така патріотична акція для молоді відбулася за ініціативи Ради курсантсько-студентського самоврядування. Учасниками заходу стали близько тридцяти юнаків та дівчат. Впродовж майстеркласу кожен із них отримав чимало позитивних емоцій та власноруч виготовив яскраву писанку з оригінальним орнаментом.