By Відділення комунікації on Середа, 20 квітня 2022
Category: Інші новини

У Львові відбулася всеукраїнська конференція щодо проблем протидії злочинності в умовах воєнного стану

20 квітня відбулася всеукраїнська науково-практична конференція «Кримінально-правові, кримінологічні,кримінальні процесуальніта криміналістичні проблеми протидії злочинності в умовах воєнного стану». Співорганізатори заходу – Львівський державний університет внутрішніх справ, Національна академія внутрішніх справ, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е. О. Дідоренка.

До дискусії долучилися також фахівці, науковці та практики зі всієї України.

З вітальним словом розпочав конференцію Євген Бодюл, заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України – начальник Управління освітньої діяльності.

«Наш Департамент започаткував низку наукових заходів, аби виробити пропозиції для спротиву російській агресії. Тож думки, які сьогодні звучатимуть, будуть слушними та актуальними, зважаючи на спектр питань, які ми розглянемо. Усі напрацювання будуть направлені у практичні підрозділи», - наголосив Євген Бодюл.

Заступник директора Департаменту освіти, науки та спорту МВС України привітав усіх із прийдешніми Великодніми святами та побажав мирного неба й перемоги.

Ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута відзначив: «Ми – науковці, маємо сьогодні важливе завдання. Перш за все, нас чекають продуктивні наукові дискусії, стосовно регулювання діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану. Їх результатом буде аналіз, поради або рекомендації щодо діючих законодавчих норм у нашій роботі. Також необхідно розглянути низку питань, що стосуються освіти та професійної підготовки майбутніх правоохоронців».

Роман Благута подякував усім, хто долучився до конференції та відзначив важливість співпраці у напрямку протидії злочинності в умовах воєнного стану.

Андрій Фоменко, ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, підкреслив, що широкомасштабна війна, яку розпочала росія проти України стала найбільшим викликом світової безпеки після Другої світової війни.

«Сьогодні український народ, збройні сили України та наші правоохоронні органи успішно протистоять окупанту. Враховуючи численні факти злочинів, що вчиняє держава-агресор, проблема документування та наукового обґрунтування цих правопорушень є актуальною сьогодні», - зазначив Андрій Фоменко.

До учасників конференції звернувся ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка Віталій Комарницький.

«Сьогодні наш університет працює у новій локації, та ми хочемо передати присутнім відання з Луганщини. Вважаємо необхідним обговорити тему вирішення кримінально-правових питань на тимчасово-окупованих територіях. Також хочу звернути увагу на зміни, що відбуваються у нашому суспільстві вже 56 день, їх масштаби та швидкість. Дякую усім організаторам, що створюєте такі майданчики для обговорення нагальних проблем. Бажаю плідних дискусій та результативних напрацювань. Наш колектив з нетерпінням чекає відновлення роботи у рідному Луганську. Тому разом до перемоги!», - зауважив він.

Сергій Чернявський, проректор Національної академії внутрішніх справ, привітав присутніх та подякував усім співорганізаторам заходу.

«Дуже приємно, що в таких надскладних умовах ми об'єднали зусилля, аби обговорити ряд важливих питань правотворчості, правозастосування та напрацювати конкретні рішення проблем, що постають перед нашими правоохоронцями, військовослужбовцями під час відсічі збройної агресії росії», - підкреслив Сергій Чернявський.

Робота науково-практичного заходу проходила у вигляді пленарного засідання. Модераторами події були проректори закладів-організаторів Сергій Чернявський, Ольга Балинська, Лариса Наливайко та Микола Карчевський.

Учасники конференції обговорювали особливості кримінально-правової кваліфікації воєнних злочинів, кримінологічну протидію злочинності в умовах воєнного стану. Дискутували про криміналістичне та судово-експертне забезпечення правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану, а також міжнародне кримінальне правосуддя та міжнародні злочини, учинені на території України. Під час наукової події йшлося про удосконалення кримінального процесуального законодавства в умовах воєнного стану та проблеми документування та доказування злочинів, учинених на тимчасово окупованих територіях і на територіях ведення бойових дій.

У ході конференції було визначено, що боротьба зі злочинністю в умовах воєнного стану вимагає злагоджених, комплексних і системних заходів з боку правоохоронних органів нашої держави, а також спільно із науковцями країни.

За підсумками всеукраїнської науково-практичної конференції буде сформовано відповідну резолюцію, куди увійдуть основні ідеї та пропозиції, висловлені учасниками заходу.