By Відділення комунікації on П'ятниця, 29 квітня 2022
Category: Інші новини

У Львові відбулася майстерня від ОБСЄ про згуртованість організацій громадянського суспільства у післявоєнний час

На базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбулася майстерня «Як посилити та зберегти згуртованість ОГС у післявоєнний час». Організатор заходу – Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Відкрила подію Ганна Єлісєєва, керівниця проєктів з питань діалогу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

«Ця майстерня є першим заходом для нашого офісу від початку війни. Тому для нас це хвилюючий момент. Ми вже 23 роки працюємо в Україні. За цей час ми допомагали і допомагаємо нашій державі розвиватися демократичним шляхом, покращувати законодавство, зміцнювати громадянське суспільство, поширювати культуру діалогу, долати екологічні загрози. Зіштовхнувшись із таким викликом як війна, офіс ОБСЄ в Україні почав шукати, чим ми можемо бути корисні нашій країні в цей нелегкий час. Тож ми доволі швидко розробили та впровадили проєкт гуманітарної допомоги. Крім цього, ми отримали чудову нагоду тут, у Львові, зібрати представників громадянського суспільства. Ваші ідеї, погляди будуть дуже важливим внеском у роботу заходу. Закликаю вас активно ділитися думками та досвідом», - звернулася до присутніх Ганна Єлісєєва.

Проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська також привітала учасників події.

«Ми всі є свідками спалахів громадянської свідомості в Україні. Найбільш відомі сплески були у 2004, 2014 та 2022 роках, коли суспільство згуртувалося й мобілізувалося миттєво. Світ побачив і зрозумів, який насправді сильний український народ. Наше з вами завдання – зберегти, підтримати та розвинути цю єдність. Синергія громадянського суспільства має бути нашою основною філософією. Щиро бажаю донести до усіх учасників майстерні основний меседж заходу, не конфліктувати та навчитись робити опонентів своїми партнерами», - наголосила Ольга Балинська.

До участі долучилися представники організацій громадянського суспільства. Зокрема, «Центр допомоги та розвитку», «Пласт Львів», «Агенція європейського співробітництва», гендерний центр імені Наталі Кобринської, «Ти не один» та інші.

Учасниками від Львівського державного університету внутрішніх справ стали голова Ради молодих вчених Єлизавета Коць,а також представники курсантського-студентського самоврядування Владислав Савюк, Кароліна Гапчич, Вікторія Черевко.

Тренерками майстерні були Діана Проценко, медіатор, фасилітатор діалогів, правник, президент Національної асоціації медіаторів України 2015-2022 рр., старший викладач факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська Академія», та Наталія Мудрак, медіатор, фасилітатор, ведуча публічних діалогів, членкиня ГО «Національна асоціація медіаторів України».

Подія проходила в межах міжнародної конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства», яка триватиме у Варшаві до 29 квітня. Спершу для учасників увімкнули онлайн-трансляцію із конференції. Після цього присутні розглянули питання роботи з конфліктами для команд та організацій в умовах війни. У практичній частині тренерки на реальних прикладах розповіли, як народжується напруження і непорозуміння, та пояснили, яким чином можна зміцнити командний імунітет від незгод і чвар.

Зокрема, прозвучала думка, що під час війни у багатьох людей емоції природно загострюються, а можливості керувати ними зменшуються. Особливо чітко це проявляється в людей, чиє життя було під загрозою. В такі моменти варто переривати розмову і повертатися до неї, коли емоції трохи вщухнуть.

Діана Проценко та Наталія Мудрак допомогли присутнім переосмислити досвід діяльності членів організацій громадянського суспільства в умовах війни. Під час майстерні учасники також отримали можливість ознайомитися з підходами, які в конфліктній ситуації сприяють переходу від протистояння до співпраці. Наприкінці події присутні обмінялися власним досвідом та баченням того, як не загострювати конфлікти та запобігати їм.