Наукова подія відбувалася у змішаному форматі, частина учасників долучалася до обговорення онлайн.
З вітальним словом до присутніх звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.
«Вже увосьме ми актуалізуємо питання державотворення. Однак, ми не могли передбачити, що цьогоріч воно відбуватиметься у таких важких воєнних реаліях. Нині Україна доводить світові своє право на існування та вже десятий місяць протистоїть російським агресорам. Тому тема збереження і розбудови держави є особливо злободенною», – наголосила вона.
Протягом круглого столу тривало активне обговорення філософсько-правових та теоретико-історичних засад державотворення та правотворення у контексті євроінтеграції. Науковці та практики дискутували щодо галузевих проблем державотворення та правотворення, а також прав людини в умовах війни.
Зокрема ад'юнкт факультету права та адміністрації Щецінського університету (Республіка Польща) Тетяна Курило розповіла про правовий статус громадян України, які прибули до Польщі у зв'язку з російською агресією.
Продовжив дискусію науковий консультант з правових питань Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Петро Стецюк. Він описав основні проблеми забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу нашої держави.
Помічниця голови суду Західного апеляційного господарського суду Ольга Гармата наголосила присутнім на важливості ролі судової реформи на шляху до євроінтеграції України.
З доповіддю про право на медичну допомогу в умовах війни виступила співзасновниця Благодійного фонду «Легіон світла», членкиня Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, викладачка кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Наталя Чорноус.
Професорка кафедри загально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ольга Барабаш розтлумачила учасникам круглого столу, як діє система захисту прав дітей в умовах воєнного стану.
Доцент кафедри загально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Олег Панкевич окреслив головні принципи заборони дискримінації.
Про право на мирні зібрання учасникам події розповів доцент цієї ж кафедри, старший науковий співробітник Львівської лабораторії прав людини і громадянина НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук Руслан Тополевський.
На завершення із доповіддю виступив професор кафедри теорії права, конституційного та приватного права факультету № 1 ЛьвДУВС Назар Рудий. Він торкнувся питання розширення праворозуміння в контексті сучасних нейронаукових досліджень.
Додамо, що учасники Всеукраїнського круглого столу визначили багато проблемних аспектів у державотворенні та правотворенні, але водночас окреслили ймовірні способи їх вирішення.