Подія відбулася за ініціативи Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука у рамках Всеукраїнського форуму військових письменників. На захід завітали Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов та Валерія Борщевська.
Сергій Дзюба - український сценарист і письменник, автор кількох телевізійних шоу. Його творчий шлях налічує участь у різних проєктах телевізійного формату, таких як "За склом", "Козаки-розбійники", "За 80 днів навколо світу на мотоциклі" та інші. З 2009-го року є креативним продюсером компанії "Творчий альянс". У 2018-му разом із Артемієм Кірсановим видав книжку "Позивний Бандерас", а у 2019-му - роман "Заборонений". У 2022-му році приєднався до Збройних Сил України, де був поранений у бою під Горлівкою та отримав нагороду "Сталевий хрест".
Артемій Кірсанов - український сценарист і письменник. Навчався в Київському університеті культури та мистецтв і після закінчення розпочав кар'єру на телебаченні, працював над фільмами і серіалами. У 2018-му році разом із Сергієм Дзюбою випустив книжку "Позивний 'Бандерас'", а у 2019-му - роман "Заборонений". Крім того, є генеральним продюсером компаній «Творчий альянс» та BUBO FILMS.
Валерія Борщевська - волонтерка та продюсерка, яка також є директоркою BUBO FILMS. Цьогоріч презентувала у США фільм про Василя Стуса "Заборонений" та документальне кіно про Кіборга, Народного Героя України Олександра Терещенка "Життя після 16.30".
Під час спілкування із курсантами ЛьвДУВС запрошені гості розповіли про свою першу зустріч з Олександром Терещенком, яка відбулась під час Львівського форуму видавців, а також поділилися історією створення кінострічки.
«Цей фільм про Олександра Терещенка, - Кіборга, який кинув гранату у Донецькому аеропорту, щоби врятувати п'ятьох своїх товаришів. Так сталось, що граната вибухнула у руках, його врятували в дніпровській лікарні. Олександр – є прикладом того, що навіть отримавши важкі травми, можна залишатися повним сили та оптимізму», - зазначив Артемій Кірсанов.
Хлопці та дівчата переглянули уривки стрічки "Життя після 16.30".
Автори також презентували книжку, присвячену Олександру Терещенку.
«Ми письменники, які обрали собі за мету екранізувати комбатантську літературу та історії про Героїв України. Це важливо, тому що це – досвід, саме у цих творах можна дізнатися про життя на війні», - ділиться Сергій Дзюба.
Крім того, письменники розповіли детальніше про книгу «Позивний Бандерас. Операція «Томос»».
Юнаки та дівчата поспілкувалися із письменниками у неформальній атмосфері та дізналися про улюблені сцени авторів з фільму «Позивний Бандерас». Також говорили про спецефекти та реалістичність вибухів у цій стрічці. А ще - дізналися, скільки часу відбувались зйомки та у яких містах вони проходили.
«Дуже важливо пам'ятати та розуміти, що українська культура – це складова нашої незалежності», - зазначив на завершення Артемій Кірсанов.
«Мене вразила ця зустріч і я вдячний за неї авторам. У наш час надзвичайно важливо підтримувати дух та патріотизм», - поділився враженнями від події другокурсник факультету №2 Микола Шухтер.