By Відділення комунікації on Середа, 09 листопада 2022
Category: Інші новини

У ЛьвДУВС триває навчання «вихователів безпеки»

Другий тиждень поспіль представники територіальних громад із 13-ти областей України проходять підготовку у рамках проєкту «Спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі».

Навчання відбувається у формі бінарних занять, які проводять науково-педагогічні працівники ЛьвДУВС спільно із запрошеними практиками. Своїм досвідом із учасниками проєкту вже поділилися представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Навчально-методичного центру цивільного захисту безпеки життєдіяльності у Львівській області, 6-го відділу протидії корупції Управління стратегічних розслідувань Львівщини та фахівці із Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

А нещодавно до заняття долучилися працівники спецпідрозділу КОРД Головного управління Національної поліції у Львівській області. Вони розповіли присутнім про особливості своєї професії та складнощі, з якими стикаються під час роботи.

Учасники проєкту відзначають, що програма навчання є дуже насиченою та цікавою.

Представниця Торчинської селищної ради, що на Волині, Оксана Хведченя, переконана, що спеціалісти із безпеки в освітньому середовищі зараз дуже потрібні. «Ми живемо у період війни, тож на наших дітей чатує багато небезпек. У закладі освіти повинна бути людина, яка вбереже учнів від цих загроз», - підкреслила вона.

Оксана Хведченя також розповіла, що враження від участі у проєкті – лише позитивні, адже викладачі дають багато потрібної інформації та практичних навичок.

Про важливість «вихователів безпеки» говорить і Сергій Кійко з Полтавщини. «Складна ситуація в країні дуже сильно впливає на дітей, що може негативно відобразитися на їхньому майбутньому. Аби запобігти цьому, була впроваджена така посада», - зазначив Сергій Кійко.

Представниця Мачухівської сільської ради Полтавської області Олена Рудич також радо бере участь у проєкті. За її словами, він багатогранний та поєднує теорію та практику.

Загалом навчальний курс складається із дванадцяти модулів, які охоплюють питання з різних галузей знань. Представники територіальних громад опановуватимуть знання з основ гендерної рівності, комунікативної компетентності, антикорупційного законодавства. Майбутні спеціалісти також навчатимуться, як діяти у кризових ситуаціях, дізнаються про психологічні характеристики вікових особливостей дітей. У програмі курсу також основи національної безпеки та патріотичного виховання, організаційно-правові засади формування безпеки в освітньому середовищі. Окремі модулі стосуватимуться адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності неповнолітніх.

Нагадаємо, проєкт передбачає підготовку 25-ти фахівців, які стануть своєрідними комунікаторами між органами місцевого самоврядування, поліцейськими, рятувальниками, освітянами, учнями та батьками.

Навчання триватиме до 25 листопада.