By Відділення комунікації on Четвер, 11 листопада 2021
Category: Інші новини

Тема обговорення – проблеми приватного права в умовах євроінтеграції

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся науково-практичний семінар «Актуальні проблеми приватного права в умовах євроінтеграційних процесів в Україні».

Під час події науковці та практики обговорили перспективи розвитку науки та практики реалізації приватного права України в умовах євроінтеграції.

До участі у науковому заході долучилися представники Вищої ради правосуддя, Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Львівського національного університету імені Івана Франка, Чорноморського національного університету імені Петра Могили, ТзОВ «Поштово-логістичної групи «МІСТ ГРУП», а також працівники районних та адміністративних судів, адвокатських об'єднань, виконавчої служби тощо.

Зі вступним словом до учасників заходу звернулася проректор ЛьвДУВС Ольга Балинська.

«Такий філософський напрям як гуманізм до певної міри починає впроваджуватися практично в усі сфери життєдіяльності сучасного суспільства. Людина дедалі більше відчуває свою самоцінність і саме тому хоче відчувати себе захищеною, хоче мати захищеними свої приватні інтереси. Відтак приватне право стає одним із основних важелів у законодавстві кожної держави, воно є гарантом розвитку демократії та громадянського суспільства. Проблему, яку ми вже вкотре сьогодні задекларували, обговорюють науковці та практики в багатьох країнах світу, але до кінця ще не визначено та не вирішено всі проблеми, які стосуються приватно-правових відносин», - наголосила Ольга Балинська.

Привітав присутніх також директор Інституту права Іван Красницький.

«Сьогодні будуть висвітлені дуже актуальні питання, які стосуються регулювання окремих видів цивільно-правових та приватно-правових відносин. Я впевнений, що звучатимуть різні варіанти вирішення колізійних питань, які є в нашому законодавстві. Дискусія ця буде корисна як для практиків, так і для науковців та здобувачів освіти», - зауважив Іван Красницький.

Учасники семінару дискутували щодо теоретико-методологічних проблем імплементації проєвропейської правової парадигми в Україні.Крім цього, йшла мова про розвиток національного приватного права в умовах євроінтеграції та системи захисту прав суб'єктів цього виду правовідносин.

Зокрема, Олексій Маловацький, виконуючий обов'язки Голови Вищої ради правосуддя України, Заслужений юрист України, привітав учасників семінару та розповів присутнім про деякі аспекти цивільної відповідальності держави в міжнародному повітряному праві.

Темою виступу Віктора Грищука, члена Вищої ради правосуддя, Заслуженого юриста України, члена-кореспондента Національної академії правових наук України, академіка Академії наук вищої освіти України, стали приватноправові норми кримінального законодавства України.

Обʼєкти права інтелектуальної власності в оновленому ЦК України – такою була тема виступу професора кафедри цивільного права та процесу Львівського національного університету імені Івана Франка Ігоря Якубівського.

Тетяна Дуліч, старша партнерка Адвокатського об'єднання «Закон Є», член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, викладачка Національної школи суддів України, виступила з доповіддю про аліментні зобовʼязання стосовно дітей.

Які є правові способи захисту трудових прав – присутнім пояснив доцент кафедри соціального права Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Бурак.

Поміж тим Ілона Коваль, директорка юридичного департаменту ТОВ «ПЛГ «МІСТ ГРУП», Голова АО «Апріорі Груп», виступила з доповіддю про відсторонення від роботи невакцинованих працівників.

Насамкінець, Віталія Шепега, начальниця відділу взаємодії з суб'єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації, описала присутнім особливості надання публічних електронних послуг.

До активної дискусії долучилися також аспіранти та здобувачі вищої освіти.

Загалом усі учасники семінару одностайно задекларували доцільність подальшого вдосконалення цивільного права та процесу в Україні відповідно до міжнародних стандартів та з урахуванням тенденцій розвитку українського суспільства.