By Відділення комунікації on Середа, 02 листопада 2022
Category: Інші новини

Представниця ЛьвДУВС взяла участь у заході, присвяченому 90-им роковинам Голодомору

Науково-практична зустріч мала назву «Трагедія народу в правовій ретроспективі: до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 рр. в Україні».  

Захід об'єднав правознавців та істориків права, які розглянули актуальні питання юридичної кваліфікації Голодомору та його історичне обґрунтування.

Доцентка кафедри соціально-поведінкових, гуманітарних наук та економічної безпеки ЛьвДУВС Ганна Сіромська також доєдналася до заходу. Вона виступила з доповіддю «Історико-правове обґрунтування Голодомору 1932–1933 рр. Рафаїлом Лемкіним».

«Науковець-правник акцентував увагу на довготривалому процесі русифікації та схильності москви до терору. Російська імперія, яка розпалася 1917-го, насправді трансформувалася у нову – радянську. Змінився державний аппарат та ідеологія, але від принципу русифікації вона не відмовилася», – зауважила Ганна Сіромська.

Варто зазначити, що саме завдяки зусиллям Рафаїла Лемкіна Голодомор 1932-1933 рр. отримав правове обґрунтування геноциду. Радянську ж політику проти українців правозахисник назвав «найширшим експериментом русифікації», який мав на меті винищити українську націю. Частиною цієї політики став Голодомор 1932-1933 років.

Також польсько-американський правозахисник вважав, що геноцид проти українців тривав упродовж 1920-х – до початку 1950-х років, а його головним винуватцем був радянський комуністичний режим.

«На думку Рафаїла Лемкіна, допоки тогочасна Україна зберігала свою національну єдність, а її народ вважав себе українцями та прагнув незалежності, доти вона продовжувала становити серйозну загрозу для радянських ідеологів», – підкреслила під час свого виступу Ганна Сіромська.

Додамо, що науково-практичний захід відбувся за ініціативи Міністерства внутрішніх справ України, Державного науково-дослідного інституту МВС України, Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України та Міжнародної асоціації істориків права.