By Відділення комунікації on Понеділок, 14 квітня 2025
Category: Інші новини

На базі ЛьвДУВС стартував тренінг-хакатон з розслідування злочинів, пов’язаних із сексуальною експлуатацією дітей онлайн

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ за ініціативи Департаменту міграційної поліції та Програми підтримки ОБСЄ для України розпочались навчання у форматі хакатону для оперативників МІПОЛ, слідчих та прокурорів.

Захід проходить у рамках спільного проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.

На початку події з вітальним словом до присутніх звернувся ректор ЛьвДУВС, полковник поліції Дмитро Швець.

«Дякую нашим партнерам за можливість реалізувати таку важливу ініціативу у стінах нашого університету. Переконаний, що завдяки цьому заходу учасники зможуть ознайомитися із новітніми практиками у цій сфері, аби успішно впровадити їх у свою професійну діяльність», - наголосив Дмитро Швець.

Вітальну промову також виголосив начальник Департаменту міграційної поліції НПУ, генерал поліції третього рангу Сергій Шайхет.

«Вперше в історії Національної поліції України ми проводимо спеціалізований івент, присвячений темі розслідування злочинів, пов'язаних із сексуальною експлуатацією дітей онлайн. Оскільки технології стрімко розвиваються й велика кількість людей мають доступ до Інтернету, діти піддаються усе більшому ризику. До того ж хижаками можуть бути навіть ті, кого дитина знає особисто й кому довіряє», - повідомив Сергій Шайхет.

Звернувся до правоохоронців також директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов.

«Злочинці не стоять на місці, вони постійно рухаються на крок попереду й вигадують нові схеми. Тому, аби ефективно протидіяти їм, необхідна взаємодія усіх служб, обмін досвідом та активна співпраця», - зазначив він.

Привітав учасників хакатону й Сергій Гриненко, старший менеджер компоненту «Безпека людини» Програми підтримки ОБСЄ для України.

«Лише за останні роки, за даними ООН, кількість виявлених дітей, які постраждали від торгівлі людьми зросла втричі. У більшості випадків (60%) дівчата зазнають сексуальної експлуатації. Онлайн-простір відкриває для злочинців нові можливості. Тому правоохоронці мають бути не лише обізнаними з цифровими ризиками, а й готовими оперативно, злагоджено й технічно грамотно реагувати на злочини, що вчиняються у віртуальному просторі», - підкреслив Сергій Гриненко.

Тренінг триватиме впродовж п'яти днів. Під час навчання учасники розглянуть низку важливих тем. Зокрема ознайомляться з моделлю Барнхаус у системі захисту прав дитини.

Крім цього, говоритимуть про законодавство України та ЄС у сфері протидії сексуальній експлуатації дітей онлайн.

Також отримають нові навички щодо розслідування таких випадків з використанням OSINT та дізнаються, як здійснювати аналіз криптовалютних операцій у боротьбі з цим видом злочинів.

Для правоохоронців проведуть практичний модуль, що передбачає виконання різноманітних завдань.

Після завершення хакатону учасники отримають відповідні сертифікати.