Сьогодні у Львові стартувала масштабна дискусія щодо актуальних питань реформування кримінальної юстиції нашої держави в умовах війни.
Тема цьогорічного форуму – «Українська кримінальна юстиція у пост/воєнній парадигмі».
Співорганізаторами заходу виступили ГО «Львівський форум кримінальної юстиції», Львівський державний університет внутрішніх справ, Державне бюро розслідувань та Організація з безпеки і співробітництва в Європі.
Першою привітала учасників та побажала їм плідної співпраці керівниця проєкту ОБСЄ «Сприяння доступу до кримінальної юстиції через посилення спроможності правоохоронних органів розслідувати особливо небезпечні злочини» Ірина Потапова.
На відкритті події також виступив заступник керівника Управління Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань Анатолій Тарасюк.
«Умови воєнного стану ставлять перед нами особливі завдання та вимагають максимальної концентрації зусиль для належного захисту прав і свобод наших громадян під час збройної агресії росії. Тож запрошуємо до плідних та відвертих дискусій, напрацювання результатів, які сприятимуть вдосконаленню діяльності органів кримінальної юстиції під час війни», – зауважив Анатолій Тарасюк.
Привітав присутніх також Вячеслав Навроцький, керівник Львівського форуму кримінальної юстиції.
«Ми вбачаємо своє завдання у вдосконаленні правових та правозастосовних засобів, спрямованих на забезпечення відповідальності представників держави-агресора за вчинені на території України злочини. Певен, що наша Перемога над ворогом неминуча в усіх контекстах», – підкреслив у своїй промові Вячеслав Навроцький.
Долучився до обговорення і перший проректор Львівського державного університету внутрішніх справ Тарас Созанський.
«Цей просвітницький захід вкотре став майданчиком для пошуку нових та ефективних ідей реформування української кримінальної юстиції. Дякую усім, хто доєднався та виявив небайдужість до майбутнього поступу нашої держави», – наголосив Тарас Созанський.
Протягом першого дня форуму учасники розглянули етапи підготовки та концептуальні засади Проєкту нового Кримінального кодексу України, а також заслухали доповідь Робочої групи з питань розвитку кримінального права за період 2019-2024 рр. щодо роботи над цим Проєктом.
Йшлося також про мобілізаційні заходи з утвердження державності із дотриманням людської гідності під час збройного конфлікту.
Дискусія стосувалася і перспектив забезпечення доступу до правосуддя через формування органів військової юстиції в Україні.
Крім того, сьогодні було організовано діалоговий майданчик «Актуальні питання поточних процедур суддівської кар'єри: конкурси та кваліфікаційні оцінювання».
Вже завтра науковці та практики окреслять гендерні аспекти кримінальної юстиції.
Також запланована панельна дискусія щодо сучасних механізмів класифікації кримінальних правопорушень.
Окрім цього, відбудеться показ документального фільму журналістів-розслідувачів «Він Теж: Історії українських чоловіків, скривджених росіянами».