Шаблоны Joomla 3.5


UA

/ Структура / Юридична клініка

Юридична клініка

Інформація про Юридичну клініку

Юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ (далі – клініка, ЛьвДУВС) створена при Юридично – консультаційному центрі Львівського юридичного інституту МВС України наказом ректора від 12 листопада 2004 року № 385 «Про створення Юридичної клініки».

З моменту створення клініку очолював її засновник доктор юридичних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, полковник міліції у відставці Гарасимів Тарас Зеновійович.

Відповідно до наказу ЛьвДУВС від 13 березня 2015 року № 53 начальником Юридичної клініки призначено фахівця старшого лейтенанта поліції Андрусишина Романа Миколайовича, а заступником начальника – доцента кафедри цивільного права та процесу Євхутич Ірину Миколаївну.

Консультантами клініки є здобувачі вищої освіти, що навчаються за напрямом «Право».

Першим напрямом роботи клініки є надання безоплатної правової допомоги громадянам і впровадження в освітній процес елементів практичної підготовки фахівців у сфері юридичних послуг.

Другим напрямом роботи клініки є проведення правопросвітніх заходів у формі лекцій та тренінгів в навчальних закладах, дитячих будинках та притулках, а також в інших установах. Так, 2 квітня 2018 року підписано меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції у Львівській області та Юридичною клінікою ЛьвДУВС, щодо подальшої роботи в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право», а також інших проектів Міністерства юстиції України.

В рамках третього напряму роботи клініки, 23 вересня 2015 року підписано меморандум про співпрацю з громадською організацією «Асоціація учасників антитерористичної операції Львівщини», 1 вересня 2018 року з громадською організацією «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» щодо подальшої співпраці у напрямку надання правової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям.

Заступником начальника клініки, яка курує даний напрям систематично публікуються статті, в журналі «ГО «Асоціація учасників АТО Львівщини», щодо обґрунтування отримання статусу учасника бойових дій, встановлення факту перебування в зоні АТО, а також інших важливих проблемних питань, які виникають в учасників АТО.

З 2012 року Юридична клініка ЛьВДУВС є членом Асоціації юридичних клінік України та бере участь у чергових з’їздах, а також інших заходах, які організовує асоціація.

Поміж основних завдань Юридична клініка ЛьвДУВС бере участь у розробці проектів Положень щодо діяльності Юридичних клінік у закладах вищої освіти, так відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23.11.2016 № 1414 «Про утворення робочої групи з удосконалення Типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу» начальник Юридичної клініки Роман Андрусишин входить до складу робочої групи з удосконалення типового Положення.

Окрім організації виконання основних напрямів роботи клініки, консультанти клініки (студенти) здійснюють законне представництво в судах, також одним з останніх є представництво громадянина міста Львова у Шевченківському районному суді м. Львова у справі щодо відновлення порушених прав та законних інтересів. В результаті юридично обґрунтованих дій та високого професіоналізму консультантів, рішення суду було винесене на користь клієнта Юридичної клініки. В результаті чого студенти були відзначені грамотами керівництвом університету.

Юридично-консультаційний центр (Юридична клініка) Львівського державного університету внутрішніх справ й надалі планує продовжувати свою діяльність в напрямі надання безоплатної правової допомоги соціально-незахищеним верствам населення, проведенні різного роду правопросвітніх заходів, надання правової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, представляти інтереси громадян в судах та інших установах, а також продовжувати роботу по впровадженню теоретичних навиків молодих правників у практичну діяльність.

Заходи, у яких брала участь Юридична клініка
Андрусишин Роман Миколайовичначальник Юридичної клініки
Андрусишин Роман Миколайовичначальник Юридичної клініки

кандидат юридичних наук

старший лейтенант поліції

Повна інформація
Євхутич Ірина Миколаївназаступник начальника Юридичної клініки
Євхутич Ірина Миколаївназаступник начальника Юридичної клініки

кандидат юридичних наук

Повна інформація

Адреса: м. Львів, вул. Городоцька, 26.

 

Графік роботи на 2018-2019 навчальний рік (вересень-червень): Понеділок, Середа, П’ятниця: 14:00 – 16:00