Андрусишин Роман Миколайович

Посада Доцент кафедри
Alma mater Львівський державний університет внутрішніх справ
Спеціальність Правознавство
Науковий ступінь Кандидат юридичних наук
Вчене звання Доцент
Звання Капітан поліції

Коротко про себе

Освіта вища юридична, вища економічна та вища педагогічна. В 2011 році з відзнакою закінчив Львівський державний університет внутрішніх справ. У 2014 році з відзнакою закінчив Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. У 2021 році закінчив Запорізький класичний приватний університет. Працював на посадах оперуповноваженого СКР Пустомитівського РВ ГУ МВС України у Львівській області, старшого інспектора факультету громадської безпеки, факультету громадської безпеки та соціальної роботи (м. Івано-Франківськ), викладача, старшого викладача, доцента кафедри, старшого інспектора сектору кадрового забезпечення УКЗ ГУНП у Львівській області. У вересні 2016 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Правове виховання працівників ОВС: теоретико-правовий вимір». У 2023 році присвоєно вчене звання "доцента" кафедри соціально-гуманітарної підготовки. Заступник декана факультету № 2 ІПФПНП, начальник Юридично-консультаційного центру (Юридичної клініки) ЛьвДУВС, член Міжнародної поліцейської асоціації Української секції.

Науковий доробок

Автор понад 20 фахових статей у юридичних журналах України та за кордоном. Автор та співавтор понад 40 тез доповідей на науково-практичних заходах. Понад 15 разів учасник шкіл та тренінгів з питань поліцейської діяльності та діяльності Юридичних клінік України. Лауреат премії молодих вчених та науковців Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. Член робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки Типового Положення про діяльність Юридичних клінік України.

Сфера наукових інтересів

• професійно-психологічна підготовка поліцейських
  • стресостійкість поліцейських
  • правове виховання поліцейських

Навчальні дисципліни

• Професійно-психологічна підготовка поліцейського
  • Стресостійкість
  • Конфліктологія
  • Психологія управління

Основні публікації

1. Роман Андрусишин. Теоретичні засади оцінки діяльності поліції / Роман Андрусишин // Львів, Львівський державний університет внутрішніх справ (серія юридична). – (Випуск 4, 2017). – С. 169-175.
  2. Роман Андрусишин. Деякі аспекти дослідження проблеми девіантної поведінки неповнолітніх. Журнал східноєвропейського права. – 2018. – № 58. С. 25–30.
  3. Роман Андрусишин. Девіантна поведінка як форма соціального відхилення / Роман Андрусишин // Правові горизонти. – (Випуск 16 (29), 2019). – С. 24-29.
  4. Андрусишин Р.М. «Девіантна поведінка людини, її причини та шляхи попередження» / Р.М. Андрусишин // (Право і суспільство. – (Випуск 2 (Б), 2020). – С. 3-7.
  5. 6. Андрусишин Р.М. «Аналіз особливостей розвитку девіантної поведінки підлітків» / Р.М. Андрусишин // (Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія Право. – (Випуск 69, 2022). – С. 13-19.
  6. Феномен «домашнього насильства»: сучасні методи профілактики та ефективні засоби захисту» Наталія Волкова, Юлія Лісіцина, Ілона Ясін, Роман Андрусишина, Катерина Кармазіна. Журнал Університету Сулії. Венесуела. (Revista de laUniversidad del Zulia, REVISTA DE LA UNIVERSIDAD DEL ZULIA. 3ª época. Año 13 N° 37, 2022), рік 13, Номер 37, травень-серпень 2022 року. С. 305-320