Шаблоны Joomla 3.5


UA

Thursday, 10 December 2020 11:54

Університетська молодь обговорила шляхи протидії торгівлі людьми

Written by
Rate this item
(0 votes)

У ЛьвДУВС відбувся міжуніверситетський курсантсько-студентський науково-практичний семінар «Сучасне рабство: чим загрожують міфи, про що попереджають факти». Захід відбувся онлайн в рамках міжнародної акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства».

1

Науковий семінар зібрав учасників із Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, Українського католицького університету та Львівського державного університету внутрішніх справ.

Проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська звернулася до учасників наукового заходу: «Ми обрали для обговорення дуже складну та болючу тему для всіх країн, не залежно від їх економічного розвитку. Як показує статистика, людина як товар стала проблемою для сучасного світу і дуже важко нам сьогодні спостерігати за таким явищем, а тим більше протистояти».

1

«Як не стати товаром, як вберегти себе і тих, хто поруч, – про це все ми сьогодні з вами будемо говорити», – додала проректорка.

Ольга Михайлівна побажала учасникам семінару конструктивного діалогу та цікавих дискусій.

З вітальним словом виступила Олександра Захарова, керівниця відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.

«Платформа нашого вишу була вибрана не просто так. Львівський державний університет внутрішніх справ готує фахівців для підрозділів Національної поліції за напрямом протидії торгівлі людьми. 10 грудня, дату проведення заходу, також обрали не спроста. Сьогодні завершується міжнародна акція «16 днів проти насильства», а також відзначається День прав людини».

«Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі є злочин, який має назву «сучасне рабство» та «торгівля людьми», – продовжила Олександра Захарова. – На превеликий жаль ця проблема витісняє собою торгівлю зброєю та наркотиками».

7

Вітальне слово мала також завідувачка кафедри педагогіки та соціальної роботи Українського католицького університету Ганна Слозанська: «Кафедра, на якій я працюю, здійснює підготовку фахівців зі соціальної роботи, які будуть працювати в напрямку профілактики торгівлі людьми й подолання такого явища. Нам інколи здається, що ця проблема вже не є актуальною в 21 столітті, але це омана. Сьогодні в період активного розвитку інформаційних технологій, коли можна знайти людину по ID-карточці чи телефону, все видається можливим. Ми завжди говоримо студентам, що варто робити відкриті дискусії, акції, на яких ми повинні інформувати населення, що явище торгівлі людьми існує. Люди мають знати, куди їм звертатися, якщо вони потрапили в таку ситуацію».

6

Привітала присутніх на конференції й Олена Кальбус, координаторка програми протидії торгівлі людьми ГО «Центр «Жіночі перспективи».

Першими свою доповідь представили здобувачі вищої освіти ЛьвДУВС. Так, Софія Кирильчук виступила із темою «Торгівля людьми – прояв сучасного рабства». Її колега Юлія Шліхта розповіла присутнім про роль громадських організацій у протидії торгівлі людьми. А вихованець вишу Олексій Зьомбра презентував наукову роботу на тему «Алгоритм дій поліцейського щодо протидії домашнього насильства».

8

Наступними спікерами були представники УКУ. Студенти Андрій Ладанський, Ольга Микитчин, Христина Геник, Орест Глинський, Іванна Живачук, Олег Максимів та Василь Свінтальський розробили спільну наукову роботу «Що треба знати, щоб не потрапити у рабство у 21-му столітті: аналіз фактів та руйнування міфів».

9

Завершили науковий захід вихованці ЛДУБЖД. Віталіна Войціховська представила учасникам доповідь під назвою «Причини торгівлі людьми», а Марія Строган виступила із темою «Сурогатне материнство: благо чи зло?».

Доповіді, які звучали під час семінару, викликали цікаві дискусії. Всі учасники заходу взяли участь в активному обговоренні цих актуальних для українського суспільства проблем.

10

Варто відзначити, що організаторами заходу виступили ГО «Центр «Жіночі перспективи» та Львівський державний університет внутрішніх справ.

Read 657 times