Шаблоны Joomla 3.5


UA

Сьогодні у Львівському державному університеті внутрішніх справ у онлайн-форматі відбулася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні механізми протидії торгівлі людьми». Захід, що проводився спільно із Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), об’єднав представників державних органів, університетів, громадських організацій, інших експертів і спікерів.

 1

Із вітальним словом виступив Роман Благута, ректор ЛьвДУВС: «Пишаюся тим, що маю можливість підтримувати конструктивну дискусію з вами у важливій і потрібній до обговорення темі — проблемі торгівлі людьми. Вже традиційно у нашому університеті проводиться конференція, пов’язана із цією тематикою. Очевидно, що ситуація, яка склалася у світі, внесла певні корективи щодо часу проведення цього заходу, але ми, так чи інакше, не могли обійти осторонь обговорення проблеми торгівлі людьми і все-таки зорганізувалися, щоб провести цю важливу дискусійну платформу із залученням центральних органів виконавчої влади, міжнародних інституцій, громадських організацій, здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників».

Слово мав також Генрік Вілладсен, посол і Координатор проектів ОБСЄ в Україні. Він наголосив на тому, що конференція є чудовою нагодою обговорити боротьбу з торгівлею людьми за участі представників правоохоронних органів, вчених, студентів, громадських організацій. «Ми збираємося і надалі продовжувати співпрацю із нашими українськими партнерами. Оскільки виникають нові виклики, я наголошую на необхідності подальшого посилення стратегії протидії торгівлі людьми з розробкою нових механізмів профілактики й покладення краю подібним злочинам», - заявив Вілладсен.

 4

Наступною до привітання учасників заходу долучилася Ольга Ревук, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції: «Україна, як член багатьох міжнародних конвенцій і угод з протидії торгівлі людьми, активно розвиває власну національну систему та співпрацює у цьому напрямку. Однак ми всі розуміємо, які проблеми існують у нашій державі: тривалий збройний конфлікт на Сході, поширеність шахрайських схем, вербування, пандемія, фінансова скрута — все це є тими факторами ризику, які роблять громадян України більш уразливими до небезпеки, що пов’язана із торгівлею людьми».

 5

Тарас Грень, заступник голови ЛОДА, також звернувся до присутніх: «За будь-яким нашим підписом чи пакетом документів стоять людські долі. Наш обов’язок – дбати про реалізацію прав і свобод громадян України. На жаль, нічого не робиться в один момент. Тільки завдяки спільним зусиллям та координації Міністерства соціальної політики, правоохоронців, держслужбовців ми зможемо досягнути результатів».

Сергій Гриненко, Національний менеджер проєктів програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні, вітаючи учасників заходу, сказав наступне: «Дуже приємно бачити, що на цій конференції представлена така широка аудиторія. Коли ми планували наш захід на початку року, ми сподівалися, що традиційно зустрінемося у гостинному місті Львові і поспілкуємося офлайн та Covid-19 вніс свої корективи. Але дякуючи сучасним технологіям, ми маємо можливість зібратися на онлайн платформі ZOOM і обговорити важливі теми». Крім того, він розповів учасникам конференції про мандат Координатора проектів ОБСЄ та діяльність організації у сфері протидії торгівлі людьми.

Конференцію було поділено на три тематичні секції, протягом яких учасники розглядали різні аспекти протидії торгівлі людьми. Зокрема, модератором першої панелі під назвою «Реагування на сучасні виклики у сфері протидії торігвлі людьми на національному рівні» стала Надія Кондибіна, національний менеджер проєктів програми «Безпека людини» від ОБСЄ, а спікерами — Ольга Ревук, заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції, Олена Коновалова, заступниця Голови Державної служби України з питань праці, Мирослав Кортан, координатор відділу освіти та підготовки поліцейських з міжнародної освіти, поліція Чеської Республіки, а також Олександр Єгоров, представник Генеральної прокуратури України.

Степан Мельник, заступник декана факультету №2 ЛьвДУВС, став модератором другої панелі під назвою «Регіональний аспект реагування на сучасні виклики у сфері протидії у сфері протидії торгівлі людьми». Спікерами цієї секції були: Уляна Дорош, начальниця Управління з питань праці та сімейної політики Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації, Сергій Молотов, начальник Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП у Львівській області, Володимир Якубовський, заступник начальника відділу боротьби з транскордонною злочинністю оперативно-розшукового управління Західного управління Державної прикордонної служби України, Любов Максимович, голова центру ГО «Жіночі перспективи» та Ольга Огірко, доцентка кафедри інформаційного та аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів факультету № 2 ЛьвДУВС. Впродовж цієї секції говорили про актуальні проблеми торгівлі людьми, сучасні механізми протидії, обговорювали стан реалізації державної політики у цій сфері та проблематику торгівлі людьми в контексті реформи децентралізації.

Василь Франчук, проректор ЛьвДУВС, був модератором третьої секції під назвою «Використання інтерактивних навчальних методик для підготовки фахівців у сфері протидії та розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми». Учасниками цього блоку стали Олександр Кириленко, представник офісу Спеціального представника з питань протидії торгівлі людьми Секретаріату ОБСЄ, Жанар Сейтаєва із Академії правоохоронних органів при Генеральній прокуратурі Республіки Казахстан, Олександра Захарова, завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС та Надія Кондибіна, національний менеджер проєктів програми «Безпека людини» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Сьогодні, 4 грудня, з 14.00 до 19.00 год. у режимі онлайн відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Вища юридична освіта в XXI столітті: виклики та перспективи розвитку».

hand

Запрошуємо усіх зацікавлених осіб долучитися до перегляду YouTube трансляції конференції за посиланням: https://youtu.be/hwTxbLMiOr4

Напрями роботи конференції:

  • система юридичної освіти у контексті загальних процесів розвитку вищої освіти;
  • можливість ухвалення окремого закону про вищу правничу освіту;
  • перелік спеціальностей, за якими може здобуватися вища юридична освіта;
  • перспективи впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту та академічна свобода юридичних шкіл;
  • розбудова системи забезпечення академічної доброчесності, шляхи формування високої академічної культури здобувачів освіти;
  • практична складова в системі підготовки здобувачів вищої освіти, використання інноваційних методик навчання у контексті підготовки юристів.

У Львівському фаховому коледжі спорту відбувся виїзний День відкритих дверей. Працівники відділу профорієнтаційної та комунікаційної роботи Ігор Єсип і Роман Янович розповіли старшокласникам про умови вступу до вишу та переваги навчання у ЛьвДУВС.

1

Присутніх ознайомили із переліком предметів ЗНО, які необхідно скласти для вступу. Юнакам та дівчатам пояснили, як заповни онлайн-анкету для кандидатів на навчання на факультети, що здійснюють підготовку фахівців для підрозділів Національної поліції.

Учні також мали можливість переглянути презентаційний відеоролик про ЛьвДУВС.

Працівники відділу відповіли на питання майбутніх абітурієнтів та роздали буклети з інформацією про виш.

Наприкінці зустрічі учнів запросили відвідати День відкритих дверей, який відбудеться в університеті онлайн 10 грудня.

Представники Львівського державного університету внутрішніх справ взяли участь у вебінарі під назвою «Переваги та ризики роботи поліції щодо попередження вживання та розповсюдження наркотичних речовин».

1

Захід організувала Консультативна місія Євпропейського Союзу спільно з Європейським центром контролю наркотиків і наркотичної залежності (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction). Онлайн-подія проводилася для здобувачів вищої освіти факультету №1, №2 і №3 й науково-педагогічних працівників, об’єднавши близько ста учасників із різних куточків України.

2

Учасники вебінару почули про різноманітні підходи в роботі поліції із запобігання поширення наркотиків. Зокрема, до виступу було запрошено Ґреґора Букхарта, спікера від Європейського моніторингового центру з наркотиків та наркотичної залежності. «Навіть у ЄС не все так добре, як здається. Наш уряд інвестує в ті підходи, які лише інформують про шкоду від наркотиків, і цього замало, тому для нас проблема протидії наркотикам залишається актуальною», – прокоментував Букхарт.

Від ЛьвДУВС до онлайн-заходу долучилися Олександра Захарова, завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки; Ірина Газдайка-Василишин, завідувачка кафедри кримінального права та кримінології; Данило Йосифович, завідувач кафедри адміністративного права та адміністративного процесу; Ярослав Когут, завідувач кафедри соціальних дисциплін факультету №3, а також Руслан Шехавцов, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики.

Доцентка кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 Марина Червоношапка провела зустріч з учнями 10-11 класів Ліцею №6 Львівської міської ради.

 1

Представниця закладу вищої освіти розповіла учням про ЛьвДУВС, аби допомогти визначитися із майбутньою професією. Вона звернула увагу старшокласників на спеціальності, які можна здобути у стінах вишу.

 2

Школярі розпитували про предмети ЗНО, які потрібно здати для вступу. Також цікавилися перспективами, які отримують випускники вишу.

Окрім цього, майбутні абітурієнти переглянули презентаційний відеоролик про університет та отримали інформаційні буклети.

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся вебінар під назвою «Поговоримо про насильство» для здобувачів вищої освіти факультетів №1, №2 і №3. Захід проходив у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства». Спікером була Юлія Таравська, координатор підрозділу мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства «ПОЛІНА».

1

Учасники вебінару розглянули типові випадки домашнього насильства на основі конкретних життєвих ситуацій. Крім того, присутні дізналися, як діяти у таких випадках, як їм запобігти, куди звертатися по допомогу. Під час онлайн-зустрічі здобувачі обговорили різні форми насильства: психологічне, фізичне, сексуальне, економічне та інші.

2

«Сьогодні цій темі присвячується дуже багато уваги, проводяться різні інформаційні кампанії, з бюджету держави виділяються шалені кошти, щоб зменшити кількість випадків домашнього насильства. Це добре, адже кожен третій виклик поліції так чи інакше стосується цієї проблеми» - коментує Юрія Таравська.

3

Завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС Олександра Захарова додала, що кожна п’ята жінка в Україні стикається з однією із форм домашнього насильства.

4

«Також потерпають і чоловіки, – підкреслила Олександра Захарова. – Втім, 90 відсотків постраждалих від насильства – саме жінки. Протягом 2019 року зафіксовано 130 тис. звернень громадян з приводу домашнього насильства, що на п’ятнадцять відсотків більше у порівнянні з минулим роком.

5

Міжнародний форум провели Дніпропетровська обласна державна адміністрація спільно з Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ. Захід проходив у рамках акції «16 днів проти насильства» за допомогою онлайн-платформи ZOOM.

 001

До участі у форумі долучилися понад триста учасників. З-поміж них – представники центральних та місцевих органів державної влади, закладів освіти МВС України, органів місцевого самоврядування та багато інших. Львівський державний університет внутрішніх справ на заході представляли Володимир Висоцький, доцент кафедри адміністративного права та адміністративного процесу факультету №3, та Ірина Євхутич, доцентка кафедри цивільного права та процесу факультету №1, уповноважена з гендерних питань.

 02

Як зазначили організатори форуму, його метою стало вироблення практичних рекомендацій та уніфікованих підходів для запобігання та протидії домашньому насильству, а також надання постраждалим комплексної допомоги відповідно до міжнародних і національних стандартів.

Учасники обговорювали роль Міністерства внутрішніх справ у запобіганні домашньому насильству. Йшлося також про окремі аспекти підготовки правоохоронців для протидії цьому явищу.

 

На базі Львівської обласної організації ФСТ «Динамо» відбулися змагання з подолання смуги перешкод «Динаміада-2020», у яких взяли участь курсанти й викладачі Львівського державного університету внутрішніх справ.

1

 Зокрема, третє командне місце на змаганнях вдалося вибороти команді, що складалася із курсантів Данила Вишинського, Миколи Карпа, Євгена Турика й Володимира Василишина; Андрія Старости, фахівця Інституту з підготовки фахівців для підрозділів Національної поліції, і викладачів кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 Тараса Мороза й Миколи Гіля. Останній, окрім всього, виборов на змаганнях особисте друге місце.

2

Водночас із «Динаміадою» відбувалася «Спартакіада «Здоров’я» для учасників віком тридцяти й більше років. У ній окремо взяли участь викладачі Тарас Мороз і Микола Гіль й здобули друге командне місце.

3

 

 Вітаємо курсантів та викладачів ЛьвДУВС із призовими місцями та бажаємо успіхів у майбутніх спортивних здобутках!

Світлана Цьона, студентка юридичного факультету Львівського державного університету внутрішніх справ та учасниця гуртка кафедри кримінально-правових дисциплін, взяла участь у міжнародній акції «16 днів проти насильства». У рамках флешмобу вона відвідала загальноосвітню школу №1 у селі Варяж на Львівщині, де ознайомила учнів 5-7 класів з презентацією на тему «Боротьба з насильством».

«Я розповіла дітям, що таке насильство й які бувають його види. Ми з учнями обговорили й проаналізували, добре це чи ні. Крім того, кожен створив власну емблему, яка би символізувала боротьбу з насильством: хтось з дітей намалював відбиток власної руки, хтось - знак «стоп». А ще ми разом з ними створили плакат» - коментує Світлана.

2Дирекція школи запропонувала Світлані провести схожу бесіду з учнями третього класу. Для кращого розуміння проблеми меншими дітьми студентка ЛьвДУВС планує разом із ними створити аплікації й пазли на тему насильства.

3</p

Понеділок, 30 листопада 2020 16:15

Профорієнтаційна робота триває

Доцент кафедри спеціальної фізичної підготовки факультету №2 ЛьвДУВС Ігор Гнип з профорієнтаційним візитом побував в Івано-Франківському обласному ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей. Учні дізналися про умови вступу до вишу та переваги навчання у ЛьвДУВС.

01

Представник вишу ознайомив зі спеціальностями, за якими здійснює підготовку університет. Крім цього, розповів, які необхідно скласти предмети для вступу та відповів на всі питання майбутніх абітурієнтів.

02

Наостанок школярі переглянули презентаційний відеоролик про ЛьвДУВС та отримали інформаційні буклети.

03

Сторінка 1 із 174