UA

П'ятниця, 10 вересня 2021 14:28

У ЛьвДУВС відбулися тренінги з протидії торгівлі людьми

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулися тренінги з протидії торгівлі людьми. Навчання для курсантів вишу проводила керівниця програм та проєктів з протидії торгівлі людьми міжнародної організації «А21» Катерина Яковенко.

Експертка пояснила присутнім, що таке торгівля людьми, розповіла, які бувають форми експлуатації, а також окреслила сучасні тенденції та динаміку розвитку цієї проблеми.

Крім цього, велику частину тренінгу представниця організації присвятила тому, як правильно розпізнати постраждалих від торгівлі людьми та як з ними комунікувати, щоб не призвести до повторної травматизації.

Курсанти, окрім цього, дізналися, чим відрізняється торгівля людьми від інших дотичних злочинів та які бувають методи вербування.

Завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки вишу Олександра Захарова підкреслила, що за останніми даними проблема протидії торгівлі людьми витісняє кримінальні правопорушення щодо продажу наркотиків, зброї та вибухівки.

«Незалежно від соціального статусу, віку, статі, будь-хто може попасти в тенета рабства. Відбувається це саме тому, що наше населення не є поінформованим. Зазвичай, думають, що торгівля людьми – це є торгівля немовлятами та органами, а також сексуальна експлуатація. Але насправді це набагато ширше поняття. І завдяки тренінгу ви в цьому переконаєтеся», – наголосила Олександра Захарова.

Насамперед Катерина Яковенко розповіла про організацію «А21». Вона відзначила, що її працівники – це аболіціоністи 21 сторіччя.

«Рух так званих «аболіціоністів» існував ще давніше. Він виступав за скасування несправедливості та рабства. І певною мірою досягнув успіху, адже в більшості країн рабство засуджується. Територіально ми знаходимося у 14 країнах світу, адже практично кожна країна так чи інакше пронизана проблемою торгівлі людьми», – зауважила тренерка.

Працівниця організації «А21» відзначила, що сьогодні мільйони людей не можуть залишити місце своєї експлуатації і потребують допомоги.

«Як свідчить статистика, від 24 до 40 мільйонів осіб у всьому світі перебувають у рабстві. Такий діапазон зумовлений тим, що законодавство України та інших країн світу по-різному трактує поняття торгівлі людьми», – пояснила тренерка.

Катерина Яковенко додала, що понад 70 відсотків усіх постраждалих – жінки і діти.

Представниця організації навела присутнім ознаки торгівлі людьми, аби здобувачі зрозуміли, як розпізнати потенційного потерпілого.

«Особи, які перебувають в експлуатації, контролюються іншими людьми. Це означає, що їхня свобода пересування повністю обмежена. Постраждалий не отримує заробітну плату або вона не відповідає обіцяній. Такі люди надмірно боязкі, депресивні, покірні. Їхнє здоров’я є в поганому стані, харчуються вони неналежно. Також ознаками торгівлі людьми є ще неможливість ідентифікації постраждалих, відсутність у них особистих речей, а їхня фактична робота відрізняється від тої, на яку вони погодилися», – розповіла експертка.

Катерина Яковенко наголосила, що такий тренінг є дуже актуальний для курсантів, адже в майбутньому у своїй професійній діяльності вони можуть стикатися із проблемами протидії торгівлі людьми.

«Зараз організація «А21» плідно співпрацює з правоохоронними структурами. Розуміємо, що такі масштабні проблеми потребують глобального підходу і участі великої кількості різноманітних суб’єктів. Правоохоронний сектор якраз і є тим ключовим інструментом у боротьбі з торгівлею людьми. Наша організація може допомогти людині, так би мовити «відродити» її, але перш за все її потрібно ідентифікувати і врятувати. Тому коли державні структури, громадський сектор і правоохоронці співпрацюють, досягаються хороші результати», - підсумувала тренерка.

Після завершення тренінгів усі учасники отримали свідоцтва про проходження навчального курсу.

Крім цього, ректор ЛьвДУВС Роман Благута подякував Катерині Яковенко і вручив Диплом за плідну співпрацю та проведення тренінгів «Протидія торгівлі людьми».