UA

Четвер, 15 липня 2021 12:04

Працівник ЛьвДУВС Андрій Чопик тричі брав участь у миротворчих місіях

(1 Vote)

Сьогодні відзначають День українських миротворців. Тож ми вирішили розповісти вам про Андрія Чопика, працівника Львівського державного університету внутрішніх справ, який тричі брав участь у миротворчих місіях. Зокрема, двічі їздив у Косово та один раз був миротворцем в Іраку.

Зараз лейтенант поліції Андрій Чопик працює завідувачем відділення забезпечення діяльності та організації служби навчально-тренувального відділу «Верещиця».

Розповідає, що вирішив стати миротворцем у 2001 році.

Коли батьки Андрія дізналися про його вибір, то повністю підтримали сина.

«Вони відпускали мене з важким серце, адже ніхто не міг знати, що на мене очікує. Та я не збирався відступатися від задуманого. І жодного разу не пожалів про свій вибір», - пригадав Андрій Чопик.

Він зауважив, що завдяки участі у миротворчих місіях дуже сильно змінився. Крім цього, відзначив, що для миротворця вкрай важливою є фізична та психологічна підготовка.

«Ти потрапляєш у зовсім інші кліматичні умови. Бувало, що ми патрулювали по 12 годин. На дворі надзвичайна спека, а на тобі – важке екіпірування. Пам’ятаю, як на сонці металева зброя настільки розжарювалася, що годі було до неї доторкнутися. Це було справді складно», – зазначив миротворець.

Андрій Чопик розповів, які завдання виконував у складі миротворчих місій: «Я патрулював та оглядав територію, працював на контрольно-пропускних пунктах, охороняв важливі стратегічні об’єкти та спостережні пости, забезпечував безпеку транспорту. Завдання та локації постійно змінювалися».

Він також зауважив, що підготовка до участі у кожній із місій була доволі насиченою.

«Основним нашим завданням було захистити мирне населення, і, водночас, - зберегти своє здоров’я та життя», - наголосив працівник університету.

Андрія Чопика неодноразово заохочували за сумлінне виконання миротворчих завдань, високу військову дисципліну, професіоналізм та мужність. Так, лейтенанта поліції було нагороджено медаллю та орденом НАТО, грамотою та пам’ятним нагрудним знаком Міністерства оборони України «Воїн-миротворець», а також відомчою заохочувальною відзнакою МВС України.