UA

П'ятниця, 18 червня 2021 17:07

Курсанти ЛьвДУВС пройшли тренінг, присвячений темі гендерної рівності у Нацполіції

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбувся тренінг «Гендерна рівність в органах Національної поліції України». Провела захід заступниця голови Громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Марта Чумало.

Тренерка розповіла курсантам 2-го та 3-го курсів факультетів №1 і №3 про основні стереотипи щодо ролі жінок та чоловіків у суспільстві.

Марта Чумало зауважила, що гендерні упередження часто впливають на якість роботи поліцейських. Зокрема, це стосується реакції правоохоронців на випадки, пов’язані з домашнім насильством.

Аби продемонструвати присутнім, що вони також перебувають під впливом таких стереотипів, представниця Центру запропонувала юнакам та дівчатам пройти цікаві інтерактивні вправи та завдання.

Вона підкреслила, що в суспільстві побутує ряд думок та упереджень щодо поведінки жінки та чоловіка. До прикладу, хлопчикам з дитинства говорять, що вони не повинні плакати, а дівчаток переконують, що вони - слабка стать і не можуть досягнути таких же успіхів, як і чоловіки.

«Цей тренінг важливий для всіх, але для вас, курсантів, особливо. Адже гендерні упередження впливають на доступ до правосуддя вразливих верств населення. А ви ті, хто, в першу чергу, має захищати права та свободи людей», - звернулася до здобувачів Марта Чумало.

«Ви повинні розуміти, як гендерні аспекти відображатимуться на вашій майбутній роботі. Насильство та кримінальні злочини можуть бути гендерно зумовленими. Тому важливо усвідомлювати цю специфіку, аби краще вирішувати проблеми, з якими ви будете стикатися під час своєї професійної діяльності», - підсумувала експертка.

Тренінг відбувся за ініціативи працівників відділення актуалізації навчання та практичної підготовки ЛьвДУВС.