Шаблоны Joomla 3.5


UA

Четвер, 17 червня 2021 17:46

У ЛьвДУВС обговорили правові засади гендерної рівності в секторі безпеки і оборони України

Written by
Rate this item
(1 Vote)

Львівський державний університет внутрішніх справ започатковує проведення науково-практичних заходів, присвячених актуальним аспектам дотримання принципів гендерної рівності. Обговорення цієї вкрай важливої теми розпочали під час круглого столу, що відбувся сьогодні у виші. Захід проходив дистанційно – учасники спілкувалися за допомогою онлайн-платформи ZOOM. Дискусія стосувалася правових засад гендерної рівності в секторі безпеки і оборони України.

1

Міжнародні фахівці, науковці, практики та представники громадських організацій розповіли про напрацювання у цій сфері та поділилися думками щодо шляхів подолання гендерних стереотипів у суспільстві.

2

Із привітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Роман Благута. «Гендерний підхід у навчанні здобувачів вищої освіти має бути орієнтований на формування і утвердження практики рівних, незалежних від статі можливостей самореалізації молоді в різноманітних галузях і сферах. При цьому важливим є прояв індивідуальних особливостей мислення і здібностей, набуття навичок рівноправної співпраці всіх учасників освітнього процесу. Саме гендерний підхід до навчально-виховної діяльності відповідає вимогам сучасної освіти і науки, оскільки враховує інтереси представників обох статей і сприяє забезпеченню гармонізації процесів міжстатевої соціальної взаємодії суб’єктів освітньої діяльності на основі ідеї гендерного паритету», - наголосив очільник вишу. Він також підкреслив важливість створення гендерно чутливого освітнього середовища з рівними можливостями самореалізації особистості.

3

Роман Благута побажав учасникам наукового заходу плідної дискусії, наполегливості у пошуку ефективних способів забезпечення гендерної рівності, а також результативності в розробці шляхів удосконалення законодавства у цій сфері.

4

Голова Львівського регіонального представництва КМЄС Ханнелоре Вальєр у своєму привітальному слові підкреслила, що питання гендерної рівності є пріоритетним для Європейського Союзу. «В усіх проєктах, які ми впроваджуємо, та загалом у нашій діяльності завжди враховується гендерний компонент», - наголосила представниця Місії.

5

Із привітальним словом до учасників обговорення звернулася Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Вона відзначила важливість проведення наукових заходів, що стосуються питань гендерної рівності, адже це сприяє розумінню теоретичних засад щодо формування і реалізації державної політики у забезпеченні рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на національному і місцевому рівнях. «Хочу відзначити, що сектор безпеки і оборони знаходиться серед сфер державного управління, де активно відбуваються такі перетворення», - наголосила Катерина Левченко.

6

Вона підкреслила, що за останні роки збільшилася кількість жінок, які працюють у поліції, Національній гвардії та Державній прикордонній службі.

7

«Без формування сучасної демократичної організаційної культури, яка базується на принципах дотримання і забезпечення прав людини, гендерної рівності і недискримінації, неможливо говорити про стратегічний розвиток у правоохоронній сфері. Забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків є дуже важливим для правоохоронців. Саме тому ми розробили та презентували «Методичні рекомендації з інтеграції гендерних підходів в систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони», - зазначила Катерина Левченко та додала, що Львівський державний університет внутрішніх справ взяв активну участь у цій роботі. Крім цього, Урядова уповноважена з питань гендерної політики анонсувала, що у другій половині липня планується проведення низки тренінгів для викладачів та викладачок закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони.

8

Учасників круглого столу також привітала представниця Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини в Західних областях Світлана Семчишин. «Гендерна рівність є індикатором того, наскільки держава є демократичною, - зауважила вона. - Врахування принципу політики гендерної рівності у процесах трансформації, реорганізації або під час впровадження реформ у різних сферах суспільного життя, сприятиме підвищенню ефективності діяльності відповідних служб органів державної влади та допоможе у подоланні гендерних стереотипів».

9

Світлана Семчишин підкреслила, що гендерні упередження створюють невидимі бар’єри, які заважають, насамперед, жінкам реалізувати себе, обмежують їхні можливості та призводять до гендерної дискримінації.

Крім цього, вона наголосила на важливості освітнього компонента у питаннях утвердження гендерної рівності в Україні.

10

«Саме такі дискусійні майданчики, до обговорення в яких залучено широке коло експертів із наукового середовища, правоохоронців, громадських діячів та молоді, дозволять сформувати в суспільстві культуру рівності, сприятимуть належним напрацюванням та втіленню кращих практик. А це допоможе створити дієві механізми у досягненні гендерної рівності та ефективно управляти гендерними процесами», - підсумувала Світлана Семчишин.

Після привітань, які прозвучали на адресу учасників, розпочалися дискусійні панелі.

11

Модерувала захід проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська.

Присутні, насамперед, обговорили міжнародний досвід реалізації принципу гендерної рівності.

12

Голова Львівського регіонального представництва КМЄС Ханнелоре Вальєр розповіла про гарантії гендерної рівності у Німеччині та Італії.

13

А доцентка кафедри державно-правових дисциплін університету «КРОК» Коріна Доді ознайомила учасників круглого столу із досвідом Республіки Молдова.

14

Помічниця ректора з гендерних питань Національної академії внутрішніх справ Валентина Лук’янець презентувала доповідь на тему «Міжнародний протокол із документування та розслідування сексуального насильства в конфлікті як злочину проти людяності: основні положення».

Наступна дискусійна панель стосувалася досягнень та перспектив щодо дотримання рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

15

Представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Західних областях Світлана Семчишин поділилася думками щодо впливу пандемії COVID-19 на гендерну рівність.

Професорка кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Національного університету водного господарства та природокористування, голова Правління громадської організації «Аналітичний центр «Права жінок» Ірина Словська виступила з темою «Пряма і непряма гендерна дискримінація в Україні – зворотній бік конституційного принципу рівності».

Під час третьої дискусійної панелі учасники обговорили актуальні питання розвитку гендерної політики в секторі безпеки і оборони України.

16

Зокрема, заступниця голови громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» Марта Чумало презентувала доповідь щодо дотримання гендерної рівності в органах Національної поліції.

17

А професорка кафедри психології, педагогіки та соціально-педагогічних дисциплін Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького Світлана Ганаба розповіла про можливості інтеграції жінок у Збройних силах України.

18

Засновниця та керівниця громадської організації «УПС! Життя в моєму місті» Кристина Ненно поділилася міркуваннями на тему «Гендерні підходи в управлінні та діяльності об’єктів критичної інфраструктури».

19

Завершився захід обговоренням впровадження гендерного підходу під час підготовки здобувачів у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання.

20

Під час цієї дискусійної панелі виступила професорка кафедри загальноправових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС Ольга Барабаш, яка розповіла про юридичне закріплення рівності прав чоловіків і жінок у  сучасному суспільстві.

21

А заступник декана факультету № 3 Львівського державного університету внутрішніх справ Михайло Шевців присвятив свій виступ гендерним особливостям підготовки курсантів.

У заході також взяли участь радниці та помічниці ректорів з гендерних питань закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та зацікавлені в обговоренні цієї проблематики науковці.

22

Наприкінці круглого столу до учасників звернулася проректорка ЛьвДУВС Ольга Балинська. Вона подякувала усім, хто долучився до наукового заходу, а також підкреслила важливість обговорення теми гендерної рівності та залучення до такої дискусії молоді.

Read 325 times