UA

П'ятниця, 07 травня 2021 14:21

Інститут права ЛьвДУВС підписав договір про співпрацю із Факультетом права Трнавського університету (Словаччина)

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося підписання договору про наукове та освітнє співробітництво між Інститутом права ЛьвДУВС та Факультетом права Трнавського університету (Словацька Республіка). Подія проходила в онлайн-форматі. У ній взяли участь ректор ЛьвДУВС Роман Благута, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка, директор Інституту права Іван Красницький, доцентка Інституту права Оксана Броневицька, декан факультету права Трнавського університету Андреа Ольшовська та її заступники Петер Месарос і Мікаела Моравчикова.

На початку події вітальне слово мав Роман Благута, ректор ЛьвДУВС: «Маємо приємність перегорнути нову сторінку у співпраці із Трнавським університетом. Реалізуючи право на академічну свободу, Інститут права сьогодні має можливість укласти важливу угоду про співпрацю із факультетом права Трнавського університету в частині реалізації освітніх програм», – зазначив він під час промови.

Зі словами підтримки до учасників заходу звернувся посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка.

«Я хотів би, щоб в наших країнах завдяки співпраці закладів освіти панувала сила права. Від того, як ми будемо виховувати та навчати студентів, залежить, в першу чергу, майбутнє України. Тож бажаю всім плідної співпраці і сподіваюся, що це початок великої роботи», - зауважив він.

«Дуже рада, що обидва факультети погодилися співпрацювати у науковій сфері; сподіваюся, що наша спільна робота сприятиме академічній мобільності студентів із обох країн. На нашому факультеті панує сімейна і дружня атмосфера, тому переконана, що представники вашого закладу почуватимуть себе у Трнавському університеті, як вдома», – наголосила під час свого виступу Андреа Ольшовська, декан факультету права Трнавського університету.

Декан факультету подякувала Альоні Дутко, заступниці директора Інституту права ЛьвДУВС, за ініціативу в напрямку співпраці двох університетів.

«Хочу запевнити, що колектив нашого Інституту докладе всіх зусиль для того, щоб наша співпраця була не формальною, а реальною. Ми зацікавлені у обміні досвідом із нашими зарубіжними партнерами, тому я переконаний, що наше партнерство буде корисним для обох закладів – як для викладачів, так і для студентів. Маю надію, що ми наближаємося до закінчення пандемії і з її закінченням зможемо налагодити особисті контакти, зреалізуваваши проєкти, про які мріємо», – заявив Іван Красницький, директор Інституту права.

Привітали присутніх також заступники декана факультету права Трнавського університету Петер Месарос і Мікаела Моравчикова.

Предметом договору є спільна наукова й освітня діяльність у сфері підготовки і підвищення кваліфікації управлінського персоналу й викладацького складу, а також інша діяльність у межах внутрішнього законодавства та міжнародних договорів. Договір також передбачає співпрацю через участь у програмах двостороннього та багатостороннього міжнародного обміну студентами (ERASMUS+ та інші), здійснення спільних досліджень, організацію міжнародних конференцій, симпозіумів, конгресів та інших дослідницьких заходів, відрядження викладацького складу для практичної діяльності та дослідницької роботи, організацію літніх шкіл для студентів та інше.

Підписання договору відкриває перспективи академічної мобільності для студентів Інституту права у рамках програми «Європейські юридичні дослідження».

Фото пресцентру факультету права Трнавського університету