UA

П'ятниця, 23 квітня 2021 17:43

В університеті успішно відбулися захисти двох дисертаційних робіт

(1 Vote)

У Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулися захисти дисертацій на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 081 «Право» за спеціальністю «Право». Своє наукове дослідження на розсуд спеціалізованої вченої ради представив Ростислав Бориславський.

Тема дисертації – «Диференціація кримінальної відповідальності за знищення або пошкодження майна за кримінальним правом України». Науковим керівником роботи виступив Тарас Созанський, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального права і кримінології факультету №1 ЛьвДУВС.

Дисертація Ростислава Бориславського є першим в Україні системним і комплексним дослідженням диференціації кримінальної відповідальності за знищення або пошкодження майна за кримінальним правом України.

Офіційними опонентами дисертанта виступили Оксана Кваша, доктор юридичних наук, професор, співробітниця НАН України та Вікторія Шпіляревич, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального права Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Цього ж дня свою роботу на тему «Кримінально-правова характеристика сепаратизму в Україні» представив Михайло Стиранка. Науковою керівницею дисертації виступила Галина Яремко, кандидат юридичних наук, доцент, доцентка кафедри кримінально-правових дисциплін Інституту права ЛьвДУВС.

Робота Михайла Стиранки є дослідженням, у якому здійснена системна переоцінка кримінально-правової охорони територіальної цілісності й недоторканості України в умовах загострення факторів, що загрожують вищеперерахованим правовідносинам. «Мою роботу вирізняє наскрізний підхід до поняття сепаратизму, погляд на охорону територіальної цілісності і недоторканності, а також територіального устрою держави як на систему правових приписів, що забезпечують збереження таких суспільних відносин», - зазначив дисертант.

Офіційними опонентами Михайла Стиранки виступили Михайло Шепітько, доктор юридичних наук, старший наукових співробітник, професор кафедри кримінального права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Ігор Медицький, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри кримінального права Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Наукові роботи дисертантів стали предметом жвавих обговорень та дискусій. За результатами захистів спеціалізовані вчені ради прийняли рішення присвоїти Ростиславу Бориславському та Михайлу Стиранці ступінь доктора філософії у галузі знань 081 «Право». Вітаємо науковців та бажаємо нових звершень!