UA

Четвер, 22 квітня 2021 09:55

Представниця поліції розповіла курсантам про методику розслідування кримінальних правопорушень проти власності

(1 Vote)

У ЛьвДУВС відбулася онлайн-зустріч третьокурсників факультетів №1 та №2 із заступницею начальника відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління поліції Львівщини, випускницею університету Оленою Костовською.

Проведення вебінару ініціювала завідувачка відділення актуалізації навчання та практичної підготовки Олександра Захарова. Звертаючись до курсантів, вона відзначила: «Сьогодні ми поговоримо про методику розслідування кримінальних правопорушень проти власності. Це найбільш поширена і небезпечна група злочинних діянь, що посягають на одне з найцінніших соціальних благ – право власності».

Олена Костовська розповіла вихованцям вишу, як відбувається процес повідомлення про крадіжку на лінію «102» та виїзд поліцейських на місце події. «Черговий інформує слідчо-оперативну групу, яка заступає на добове чергування. На місце виїжджають слідчий, оперативний працівник, експерт-криміналіст, дільничний інспектор поліції та кінолог», - зауважила вона.

Крім цього, підкреслила, що доступ до помешкання дозволяється на підставі дозволу власника приміщення або ж ухвали слідчого судді.

«На місці події раджу вам працювати у парі із потерпілим. Важливо, аби він звернув увагу, які речі розташовані не на своїх місцях», - зазначила представниця поліції.

Вона наголосила, що злочинці тепер дуже обачливі, тому на місці події не часто можна знайти сліди від пальців рук, хіба що від рукавичок.

«Але розвиток технологій не стоїть на місці, тому на цей час ми можемо за допомогою спеціальної трасологічної експертизи з’ясувати наступні моменти: сліди від рукавичок залишив чоловік чи жінка; чи є в злочинця дефекти пальців та рук; рукавички використовувалися раніше чи вони нові; людина, яка їх носила, повна чи худощава. Тож, описуючи особу правопорушника, можна буде все це врахувати», - наголосила Олена Костовська.

Вона відзначила, що проникнення у житло зазвичай відбувається через двері, вікно чи балкон.

«Зі свого досвіду можу також пригадати випадки, коли злочинці спускалися з дев’ятого поверху будинку на нижчі поверхи за допомогою мотузки і робили злом вікна. Крім цього, слідкували за жителями, які заходили в квартиру і забували зачиняти за собою двері та йшли, наприклад, у ванну кімнату. І в ті декілька хвилин зловмисники проникали в помешкання та викрадали речі, які лежали на видному місці», - розповіла поліцейська.

«Злочинці часто практикують такий метод як підбір ключів, – продовжила вона. – Якось ми затримали групу осіб, які працювали у фірмі, що виготовляє двері разом із замками. Вони мали відбитки різних видів ключів, моніторили, коли сім’я залишала помешкання. Заходили до квартири, викрадали речі, не порушуючи обстановку в кімнаті та залишали місце злочину, зачинивши за собою двері. А люди, повернувшись додому, лише згодом помічали, що сталося».

Наприкінці онлайн-зустрічі Олена Костовська звернулася до курсантів: «Професія слідчого є нелегкою, але якщо ви обрали її, я шаную ваш вибір та бажаю успіхів і наснаги, щоб у майбутньому ви стали фахівцями своєї справи».