UA

П'ятниця, 16 квітня 2021 16:42

Науковці та практики обговорили актуальні проблеми зміцнення економічної безпеки держави

(1 Vote)

Уже більше десяти років поспіль Львівський державний університет внутрішніх справ стає своєрідним майданчиком для фахових дискусій науковців та практиків у сфері економічної безпеки. Щороку на базі ЛьвДУВС відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція на тему: «Актуальні проблеми зміцнення економічної безпеки держави та суб’єктів господарської діяльності». Зважаючи на карантинні обмеження, цього разу захід походив в онлайн-форматі, проте це не завадило учасникам зустрічі активно обмінюватися думками, жваво обговорювати запропоновані теми та ділитися цікавими кейсами.

Розпочав конференцію ректор Львівського державного університету внутрішніх справ професор Роман Благута. «Сьогодні у нашому заході бере участь не лише наукова спільнота Львова, але й усієї України. До дискусії долучилися представники органів місцевої влади та самоврядування, закладів вищої освіти системи МВС, а також наші колеги-науковці, які дотичні до підготовки фахівців у сфері економічної безпеки з Хмельницького, Івано-Франківська, Києва, Дніпра, Черкас та Полтави», - підкреслив очільник університету.

Він зазначив, що питання забезпечення економічної безпеки держави потребує ґрунтовних наукових розвідок і впровадження їх результатів в освітню діяльність.

«Економічний добробут та безпека, належний соціальний захист населення, відповідне нормативне регулювання, якісна підготовка фахівців у галузях економіки, управління та права – це ті складові, які потребують постійної уваги», - підсумував Роман Благута.

Актуальність тем, які запропонували для обговорення учасники конференції, відзначила радниця міського голови виконавчого комітету Львівської міської ради Вікторія Довжик. «Я переглянула програму заходу і мені сподобалося, що теми є дуже різноплановими. Приємно, що фахівці з різних закладів освіти піднімають ці питання та проводять ґрунтовні наукові дослідження. Адже сьогодні світ змінюється надзвичайно швидко - удосконалюються технології, проте злочинці також покращують свої навики. Тому важливо, аби кадри, які готуються у цій сфері, були у тренді. Тож слід шукати нові рішення, які будуть йти у ногу з часом і які дозволять університету та іншим вишам готувати сучасних фахівців», - наголосила Вікторія Довжик.

Привітав учасників заходу і перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, Заслужений економіст України Михайло Непран. «Ми готові до співпраці, адже нам потрібні спеціалісти, які б уміли вчитися і знали, як вирішувати нестандартні ситуації», - підкреслив він та запропонував університету допомогу в організації навчальної практики для здобувачів.

Із привітальним словом звернувся заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Львівській області Ігор Лазорко. «Бажаю усім учасникам конференції плідної та успішної роботи, - зазначив він. - Сподіваюсь, що наслідком такої дискусії будуть відповідні ініціативи щодо прийняття законів, регуляторних актів та управлінських рішень».

Президентка Жіночої ділової палати України, віцепрезидент Львівської торгово-промислової палати Наталія Карпенчук-Конопацька також привітала учасників конференції та підкреслила важливість фахової підготовки здобувачів у сфері економічної безпеки. «Ми з великою радістю приймаємо студентів на практику, завжди відгукуємось на такі запити, - зауважила вона. - В нас постійно відбуваються зустрічі з міжнародним бізнесом, які є дуже цікавими для молоді».

До учасників заходу також звернувся начальник управління економіки Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Олег Забарило. «Приємно, що на конференції представлено так багато українських науковців. Переконаний, що ці дискусії дадуть відповіді на безліч важливих запитань. Особисто для себе планую почерпнути чимало цікавого, аби згодом втілювати ці ідеї у своїй роботі», - наголосив Олег Забарило. Крім цього, він висловив сподівання, що під час обговорення науковці та практики генеруватимуть креативні й нестандартні рішення як ефективно діяти в умовах викликів сьогодення.

Наприкінці пленарного засідання директор «Львівського конференц-бюро» Андрій Павлів відзначив, що професійна дискусія у рамках конференції є вкрай важливою.

Загалом робота наукового заходу стосувалася кількох напрямків. Зокрема, соціально-економічної складової національної безпеки, організаційно-управлінських проблем, забезпечення ефективного використання ресурсного потенціалу на рівні країни, регіону та підприємства. Учасники дискутували про актуальні проблеми управління та захисту бізнесу, інформаційну безпеку та менеджмент підприємств неприбуткової сфери.

Модерували захід проректорка Львівського державного унівеситету внутрішніх справ професор Ольга Балинська та заступниця начальника Інституту управління, психології та безпеки ЛьвДУВС професор Зоряна Кісіль.

Серед тем, які обговорювали учасники, - економічний націоналізм як передумова подолання структурної дивергенції, екзистенційна поліаспектність загроз економічній безпеці, а також сучасні безпекові знання у формуванні професійного управлінця. Крім цього, дискутували про соціальну та гендерну безпеку, зовнішню трудову міграцію, особливості організації боротьби з фінансовим шахрайством в Україні, контролінг у системі місцевого самоврядування, тінізацію місцевих бюджетів тощо. Під час заходу йшлося про вплив пандемії COVID-19 на лідерство в господарських організаціях. Також торкнулися теми інформаційної безпеки комунікаційного процесу на підприємстві.

Підсумком наукового заходу стала відповідна резолюція, до якої увійшли напрацьовані рекомендації науковців та практиків щодо захисту суспільства від економічних, політичних, соціальних та інших видів загроз.